برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

ریموو تاتو به وسیله‌ی لیزر

ممکن است افرادی که دارای نقش و نگارهای تاتو روی بدن خود هستند به مرور زمان از آن خسته شده و بخواهند از شر آن ها خلاص شوند. این امر مستلزم مراجعه نزد تاتوکاران و یا مراکز لیزر می‌باشد.

ریموو تاتو به وسیله‌ی لیزر
  • لیزر

در روش استفاده از لیزر برای پاک نمودن طرح تاتو نکاتی مثل عمق تاتو، رنگ تاتو و مدت زمانی که از انجام آن گذشته حائز اهمیت است. برای مثال از روزی که تاتو اجرا شده، بسته به عمق و رنگ آن بین 8 الی 12 هفته زمان لازم است تا محل تاتو کاملاً بهبود یابد. پس از طی این دوره می‌توان دوره درمان را آغاز نمود. به یاد داشته باشید بین هر بار انجام آن بایستی حدود 6 هفته فاصله باشد. اما این که رنگ پوست شما چیست، در انجام لیزر بسیار مهم است. مثلاً اگر رنگ پوست شما تیره(گندمی، سبزه) باشد، کمی سخت می‌توان از طریق لیزر طرح را از روی بدن و یا صورت پاک نمود. چرا که بین رنگ پوست و  رنگ تاتو انجام شده واکنش‌هایی صورت می‌گیرد، که ممکن است رنگ تاتو تغییر کرده و تیره، روشن و حتی بی رنگ شود.

امروزه دستگاه‌های پیشرفته‌ای برای انجام لیزر وجود دارد. برای مثال لیزر Co2 از نمونه لیزرهای لایه‌بردار است که از طریق آن می‌توان در مدت زمان کمتری مثلاً یک الی سه جلسه طرح تاتو را کاملاً پاک نمود. این دستگاه جوابگوی تمامی طرح ها، اعم از طرح‌هایی با رنگ‌های ترکیبی و یا حتی رنگ‌هایی که همرنگ پوست هستند، می‌باشد. ممکن است پس از انجام آن رنگ پوست کمی قرمز شود که البته جای نگرانی نمی‌باشد، زیرا به مرور زمان محو خواهد شد.

از دیگر دستگاه‌های لیزر می‌توان لیزر Q-Switched را معرفی نمود. این دستگاه برای پاک نمودن رنگ‌های تیره‌ای همچون مشکی، آبی و قهوه‌ای تیره، بهترین در نوع خود می‌باشد. لیزر Q-Switched  ذرات رنگ را به ذرات ریزتر تبدیل می‌نماید و سلول‌های ایمنی ریزه‌خوار متعلق به رنگ تاتو، این ذرات را می‌بلعد، و به مرور زمان رنگ تاتو دفع و پاک می‌گردد.

  • آیا انجام لیزر همراه با درد خواهد بود؟

بایستی بدانید که انجام لیزر همانند سایر اعمالی که روی بدن صورت می‌گیرد بدون عوارض و درد نخواهد بود. قبل از انجام لیزر باید از مواد بی حسی موضعی و در حین انجام آن از عینک مخصوص استفاده نمود. فاصله‌ی زمانی هر جلسه بین 4 الی 8 هفته بوده و البته برای اطمینان از نتیجه بین 7 الی 12 جلسه‌ی درمان نیاز می‌باشد.این امر ممکن است احساس سوزش و قرمز شدن ناحیه‌ی مورد نظر را به دنبال داشته و یا حتی پوست تغییر رنگ داده(تیره و روشن شود)، جای زخم و یا هاله‌ی کمرنگی از طرح روی بدن به جا بماند.

  • آیا می‌توان از روشی غیر از لیزر برای پاک و یا کمرنگ نمودن تاتو استفاده نمود؟

اگر شرایط به نحوی باشد که نتوان از طریق لیزر برای از بین بردن طرح تاتو اقدام کرد، می‌توانید از طریق جراحی این کار را پیش ببرید. اما توجه داشته باشید که ممکن است این امر موجب به وجود آمدن زخم و اسکار با توجه به محدوده محل تاتو و رنگ به کار رفته در آن باشد. بنابراین بهتر است قبل از انجام هر کاری با یک پزشک متخصص پوست مشورت نمایید.اما اگر مایلید که رنگ‌های تاتو را کم رنگ نمایید، می‌توانید از کرم‌های سفید کننده و یا درمان‌های خاص میکرودرم ابریژن استفاده نمایید.

    تاتو تاتو صورت تاتو بدن هاشور ابرو خط چشم خط لب رژ لب میکروپیگمنتیشن میکروبلیدینگ