چرا رنگ تاتو به رنگ‌های آبی و سبز تغییر رنگ می‌دهد؟

رنگ‌های استفاده شده در اجرای تاتو می‌تواند هر رنگی باشد. اما این که از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشند یا خیر، و نیز رنگ پایه و اصلی آن‌ها را چه رنگی تشکیل می‌دهد، از نکات قابل توجه است، چرا که این موارد نیز می‌تواند از علل تغییر رنگ تاتو باشند.

چرا رنگ تاتو به رنگ‌های آبی و سبز تغییر رنگ می‌دهد؟

. معمولاً تغییر رنگ در تاتوهایی صورت می‌گیرد که از رنگ سیاه(جوهر مشکی) در آن‌ها استفاده شده است. دلیل این امر آن است که، رنگ‌دانه‌های مشکی بیش از هر رنگ دیگری به مرور جذب بدن افراد شده و همچنین با ریزش‌های طبیعی پوست، رنگ مشکی نیز ریزش خواهد داشت. بهتر است برای جلوگیری از این امر، به مسائلی همچون جنس رنگ مورد استفاده، محل اجرای تاتو و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، توجه لازم را داشته باشید.

  • چه کاری انجام دهیم تا تاتو انجام شده مدت زمان بیشتری ماندگاری داشته باشد؟

* اجازه ندهیم پوست محل تاتو شده دچار کشیدگی و چروکیدگی شود،

* از قرار دادن محل تاتو در معرض نور خورشید تا حد امکان پرهیز نمایید،

* ترجیحاً از رنگ‌هایی به جز رنگ مشکی برای تاتو استفاده نمایید،

* برای انجام میکروپیگمنتیشن به دلیل حساسیت بالایی که به خاطر انجام آن به روی صورت دارد، از رنگ‌های بهداشتی و تأیید شده‌ی وزارت بهداشت، و همچنین دارای سازگاری و عدم آلودگی استفاده نمایید. چرا که عدم توجه به این موارد موجب به بار آمدن نتایج نامطلوب و پشیمانی برای هر دو طرف خواهد بود. اطمینان از استریل بودن لوازم مورد استفاده تاتوکار نیز بسیار مهم است، زیرا ممکن است باعث بیماری‌ها و عفونت‌هایی در بدن افراد گردد.

    تاتو تاتو صورت تاتو بدن هاشور ابرو خط چشم خط لب رژ لب میکروپیگمنتیشن میکروبلیدینگ