برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

چرا رنگ تاتو خط چشم به رنگ های آبی و سبز تغییر رنگ می دهد؟

یکی از چالش هایی که تاتو کارها یا پیگمنترها با آن دست و پنجه نرم میکنند، تغییر رنگ تاتو بعد از انجام تاتو بر روی پوست است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با علت های تغییر رنگ تاتو آشنا کنیم و همینطور به شما آموزش خواهیم داد که چطور از تغییر رنگ تاتو جلوگیری کنید.

چرا رنگ تاتو خط چشم به رنگ های آبی و سبز تغییر رنگ می دهد؟

علت های تغییر رنگ تاتو 

یکی از چالش هایی که تاتو کارها یا پیگمنترها با آن دست و پنجه نرم میکنند، تغییر رنگ تاتو بعد از انجام تاتو بر روی پوست است. بعضی از تاتو کار ها بدون شناخت و داشتن اطلاعات کافی درباره ی دلایل تغییر رنگ و بدون آشنایی با روش های جلوگیری از تغییر رنگ تاتو، شروع به کار میکنند و بعد از پایان کار و گذشت مدت زمانی با آنها تماس گرفته میشود که کلاینت از آنها ناراضی است که، چرا تاتو ابرو یا صورت من تغییر رنگ داده است؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با علت های تغییر رنگ تاتو آشنا کنیم و همینطور به شما آموزش خواهیم داد که چطور از تغییر رنگ تاتو جلوگیری کنید.

به طور کلی یکی از اولین دلایل تغییر رنگ تاتو، مصرف داروهای خاص و یا داشتن بیماری در افراد است که شما با شناخت این بیماری ها و با آماده کردن پرسشنامه قبل از شروع کار، با توجه به این موارد کار تاتو را آغاز نمایید. برای مثال احتمال برگشت رنگ آرایش دائم در افرادی که کافئین، قهوه و نیکوتین زیاد مصرف می کنند به رنگ های آبی-بنفش و یا آبی-قرمز، زیاد است. در این باره علت های دیگری نیز وجود دارد که با عنوان موارد منع موقت تاتو یا ممنوعیت های تاتو شناخته می شود که تاثیر بالایی در رنگ پذیری تاتو و تغییر رنگ تاتو دارد.

تغییر رنگ تاتو خط چشم 

یکی از بیشترین سوال هایی که از ما می شود درباره تغییر رنگ تاتو خط چشم است که اکثر پیگمنتر ها سوال میکنند که، علت آبی شدن تاتو خط چشم چیست؟ و یا چرا تاتو خط چشم سبز یا آبی می شود؟ یکی از اصلی ترین علت های تغییر رنگ در تاتو خط چشم مناسب بودن رنگ تاتو مصرفی است 

برای انجام خط چشم از رنگ های مختلفی استفاده می شود و اما متداول ترین رنگ خط چشم های دائم عبارتند از : مشکی قهوه ای (دیپ براون - deep brown) ، خاکستری ، آبی و سبز است که در این جا به ترتیب به بررسی هر رنگ پرداخته و عنوان میکنیم در چه مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ مشکی : یکی از رنگ هایی که برای خط چشم مناسب است، رنگ مشکی است.رنگ مشکی روی پوست ماندگاری نداشته و اغلب به رنگ آبی-خاکستری تبدیل میگردد. برای از بین بردن تون خاکستری کمی رنگ زرد به رنگ مصرفی اضافه نمایید. برای مشتری هایی که نمیخواهند اصلا رنگ خط چشم شان تناژ آبی داشته باشد، رنگ قهوه ای-مشکی (دیپ براون - deep brown) به رنگ مصرفی اضافه نمایید.

مشکی ترین مشکی (جت بلک - jet black) : از رنگ مشکی ترین مشکی برای پرپشت کردن مژه ها و خط چشم برای همه افراد می توانید استفاده کنید.

قهوه ای مشکی (دیپ براون - deep brown) : از رنگ قهوه ای مشکی برای افرادی استفاده کنید که میخواهند خط چشمشان مشکی تیره ای باشد که توناژ آبی نداشته باشد. مدنظر داشته باشید در زنگ قهوه ای مشکی کمی رنگ قرمز آلی وجود دارد(البته این قرمزی در بعضی از برند ها متفاوت است و تبدیل به تناژ دودی شده است).

توناژ قهوه ای: این رنگ برای به وجود آوردن حالت ملایم خط چشم، تقویت خط چشم و خط مژه کاربرد دارد. همچنین از رنگ قهوه ای روی تناژ سرد استفاده می شود.

توناژ خاکستری: این رنگ ها مناسب افرادی است که موی بلوند تا سفید داشته و دارای پوست رنگ پریده می باشند. توجه کنید برای استفاده از این تناژ ته رنگ سرد باشد

تناژ سبز: از این رنگ فقط در خصوص خط چشم استفاده کنید. و از آن برای تقویت مژه استفاده نکنید. به چهره فرد نگاه کنید اگر با توجه به چهره فرد این رنگ را انتخاب کنید، مخصوصا برای افراد سن بالا جلوه خاصی خواهد داشت. از سبز شفاف برای پر کردن مژه و سایه زدن استفاده می شود.

تناژ آبی : برای بزرگتر جلوه دادن چشم های کوچک از این تناژ استفاده کنید. فقط دقت کنید با پوست فرد هماهنگی داشته باشد. اگر برای تقویت مژه، این چشم ها از توناژ آبی استفاده کنید بهتر است (در مورد چشم های دیگر به صورت تقویت مژه استفاده نشود)

نکات مهم انتخاب رنگ تاتو خط چشم 

- برا استفاده از رنگ ها، ابتدا ظاهر شخص را مدنظر قرار داده و پس از تجزیه و تحلیل پلک، رنگ را انتخاب کنید.

- این رنگ ها قابل ترکیب هستند و اگر مشتری رنگ خاصی خواست، می توانید آن را باهم ترکیب کنید.

- اگر قصد داشتید از رنگ تناژ سبز برای خط چشم استفاده کنید، پیشنهاد می شود از سبز لجنی استفاده کنید.

- برای افرادی که چشمان بزرگ با موهای بلوند دارند از رنگ مشکی استفاده نکنید زیرا رنگ پلک زخمت خواهد کرد

    علت ابی شدن تاتو خط چشم چرا تاتو خط چشم سبز میشود تغییر رنگ تاتو ابرو چرا تاتو خط چشم آبی میشود چرا خط چشم سبز میشه تفییر رنگ تاتو خط چشم