برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

چرا در بعضی موارد طرح‌های تاتوی صورت و بدن رنگ نمی‌گیرند؟

گاهی اوقات ممکن است پس از اتمام کار و یا حین انجام تاتو، متوجه شوید که پوست به خوبی رنگ نمی‌گیرد. حتی ممکن است پس از مدتی تاتو کمرنگ شده و یا تغییر رنگ دهد.

چرا در بعضی موارد طرح‌های تاتوی صورت و بدن رنگ نمی‌گیرند؟

چرا در بعضی موارد طرح‌های تاتوی صورت و بدن رنگ نمی‌گیرند؟


گاهی اوقات ممکن است پس از اتمام کار و یا حین انجام تاتو، متوجه شوید که پوست به خوبی رنگ نمی‌گیرد. حتی ممکن است پس از مدتی تاتو کمرنگ شده و یا تغییر رنگ دهد. البته لازم به ذکر است، کمرنگ شدن طرح روی بدن و یا تاتو ابرو همیشه به معنای نامرغوب بودن رنگ تاتو نمی‌باشد، بلکه ممکن است بعد از طی دوره‌ای کوتاه، رنگ اصلی خود را نشان دهد. به این معنی که پس از اتمام کار به مدت یک هفته تا ده روز زمان لازم است که از التهاب پوست کم شده و زخم‌های احتمالی آن بهبود یابد. اما اگر بعد از طی این زمان، مشاهده نمودید که رنگ تاتو انجام شده چندین درجه روشن‌تر از رنگ دلخواه و انتخابی شماست، می‌توان گفت که پوست شما رنگ نگرفته است.

علت های رنگ نگرفتن تاتو بدن و ابرو

علت های رنگ نگرفتن تاتو میتواند دلایل زیادی داشته باشد که در زیر به بعضی از دلایل رنگ نگرفتن و کم رنگ شدن تاتو اشاره می‌نماییم:
1.استفاد از مواد و لوازم تاتو نامرغوب،
2.اجرای نادرست روش میکروپیگمنتیشن،
3.عدم مراقبت فردی پس از اتمام کار توسط فرد متقاضی، 
4.ممکن است فرد متقاضی بیماری خاصی داشته و دارو(مانند: قرص فشار خون) مصرف نماید که باید قبل از انجام کار با پرکردن پرسشنامه اطلاعات متقاضی را ردیافت نمایید.  
اما، نکاتی وجود دارد که اگر تاتوکار آن‌ها را رعایت نماید، با هیچ مشکلی روبرو نخواهد شد، که در زیر به بعضی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:
1. کاشت رنگ : دستگاه تاتو و کارتریج میکروپیگمنتیشن مورد استفاده از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، به این خاطر که اگر دستگاه دارای کیفیت لازم نباشد، ممکن است باعث آسیب به پوست شود، و سوراخ های ظریف، منظم و یکنواخت در سطح پوست ایجاد ننموده و درنتیجه موجب عدم کاشت مناسب رنگ می‌گردد.  
2. نوع بی حسی : برای این که بتوان نتیجه‌ی مطلوب بدون احساس نارضایتی و درد از سوی فرد متقاضی را داشت، بایستی از مواد بی حسی مناسب استفاده نمود. اما به یاد داشته باشید مواد بی حسی که درصد بالایی لیدوکائین در آن‌ها وجود دارد، مناسب این کار نیست. به این خاطر که لیدوکائین به نوبه ی خود، خاصیت رنگ‌بَری دارد. 
3. رنگ تاتو :رنگ انتخابی برای اجرای میکروپیگمنتیشن بسیار حائز اهمیت می‌باشد. چرا که اگر رنگ مورد نظر به رنگ پوست فرد متقاضی نزدیک باشد، رنگ‌پذیری بادوامی را نمی‌‌توان انتظار داشت. همچنین رنگ‌های بی کیفیت، تقلبی و حتی تاریخ گذشته سبب رنگ نگرفتن طرح می‌شود. به این دلیل که، کیفیت رنگ‌دانه‌‌ها در رنگ‌پذیری اهمیت دارد. همچنین توجه داشته باشید رنگ‌های رقیق به دلیل پایین بودن تعداد رنگ‌دانه‌ها در هر قطره، مناسب انجام کار نمی‌باشند.  
* دقت داشته باشید که پوست صورت در قسمت کمانی ابرو نازک‌تر می‌باشد. 
4. تنظیم فشار دست : بهتر است تاتوکار برای کاشت یکسان رنگ‌دانه‌ها، پوست فرد متقاضی را به صورت یک دست کشیده و در تمام مراحل انجام کار فشار دست خود را به صورت ثابت و بدون تغییر نگه دارد. البته باید توجه داشت که اگر فشار دست تاتوکار به طرز غیرمعمولی بالا باشد، باعث آسیب به بافت پوست شده و سبب عدم رنگ‌پذیری آن می‌شود.

5. زاویه سوزن : بهتر است که زاویه‌ی سوزن 90 درجه و به صورت عمود باشد. هرچند که در کشورهای دیگر معمولاً زاویه‌ی سوزن بین 45 تا 85 درجه می‌باشد.
6. سرعت کار تاتو : در تزریق رنگ به پوست هرچه سرعت عمل تاتوکار بالا باشد، باعث رنگ‌پذیری بهتر و ثبات بیشتر آن خواهد بود. آغشته نکردن به موقع و سریع سوزن با رنگ و یک دست تزریق نکردن آن به پوست، از جمله عواملی است که موجب رنگ نگرفتن طرح تاتو خواهد شد.
* اگر فرد متقاضی دچار خونریزی غیر عادی شود، به دلیل نحوه‌ی غلط کاشت رنگ‌دانه‌ها بوده و عدم رنگ‌پذیری را به دنبال خواهد داشت.
* یکی از مواردی که باید به آن اشاره داشت این است که، تکنیک و تجربه‌‌ی فرد تاتو بسیار مهم بوده و در نحوه‌ی اجرا و رنگ‌پذیری پوست بسیار اثرگذار می‌باشد. برای مثال، اگر تزریق رنگ در یک ناحیه به صورت مداوم بوده و سوزن دفعات زیادی وارد و خارج شود، باعث ایجاد زخم، و در نتیجه عدم رنگ‌پذیری و همراه با درد خواهد بود.
*اگر فرد متقاضی دارای پوست چرب می‌باشد، به دلیل این که، این نوع پوست خیلی سخت رنگ می‌پذیرد، بهتر است از روش کوک زدن استفاده نمایید.
7. مراقبت های بعد از تاتو : اگر فرد متقاضی پس از انجام کار احتیاط نکرده و محل تاتو و یا میکروپیگمنتیشن را چرب نگه ندارد، همچنین اگر تا قبل از 3 روز استحمام کند، ممکن است باعث ریزش رنگ گردد.

علت های ریزش رنگ تاتو

با توجه به موارد گفته شده در بالا، آیا می‌توان گفت ممکن است در بعضی موارد عوامل فردی باعث عدم رنگ‌پذیری پوست گردد؟
پاسخ به این سؤال بسیار آسان است، بله. اما چه عوامل فردی می‌تواند در رنگ‌پذیری تاتو اثرگذار باشد؟ 
در زیر می‌توانید برخی از این عوامل را مشاهده نمایید:
1.بیماری‌های خاص، مانند: دیابت، فشار خون و ... ،
2.رقیق بودن خون فرد متقاضی،
3.مصرف داروهای بیماری اعصاب و روان،
4.استفاده از قرص‌های جلوگیری از بارداری،
5.دوران عادت ماهانه(قاعدگی)،
6.مصرف نوشیدنی‌های الکلی،
7.استعمال دخانیات، به خصوص سیگار.

نکته: طرح تاتو چه کوچک باشد چه بزرگ، زمانی که در محل مناسب اجرا نشده باشد به مرور ممکن است تغییر رنگ و حالت دهد. دلیل آن چیست؟ هرچه در محل اجرای تاتو بافت گوشتی و عضله‌ای کمتری وجود داشته باشد، به مرور به دلیل بالا رفتن سن افراد پوست بدن تغییر حالت می‌دهد و ممکن است طرح تغییر رنگ دهد و در مواردی نیز به دلیل تغییر حالت پوست، طرح تاتو شما نیز دچار تغییر شکل می شود.  

    علت کمرنگ شدن تاتوبدن علت رنگ نگرفتن تاتوابرو علت رنگ نگرفتن تاتوبدن علت های ریزش رنگ تاتو کمرنگ شدن تاتو ابرو دلایل رنگ نگرفتن تاتو