برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

موارد پیشنهاد و منع استفاده از روش میکرودرم ابریژن چیست؟

هریک از روش‌های درمانی در علم پزشکی و همچنین زیبایی از فواید و مضرات خاص خود برخوردار می‌باشند، که در این مقاله به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

موارد پیشنهاد و منع استفاده از روش میکرودرم ابریژن چیست؟

موارد پیشنهاد و منع استفاده از روش میکرودرم ابریژن


مواردی پیشنهادی:


1.آسیب‌دیدگی و لک‌های به وجود آمده‌ی ناشی از نور خورشید،
2.از بین بردن اثر به جا مانده از خالکوبی(تاتو) و همچنین تورم و قرمزی پوست،
3.هنگامی که به روی پوست خود چین و چروک مشاهده نمودید. به خصوص اطراف دهان که معمولاً به مرور زمان خط لبخند ایجاد می‌گردد،
4.رفع آسیب‌دیدگی و زخم‌های به وجود آمده از جراحی، آکنه، ... .
موارد منع:
1.رادیوتراپی سر و گردن: امروزه یکی از شایع‌ترین انواع سرطان‌ها، سرطان سر و گردن است و اغلب از نوع بدخیم آن می‌باشد. بنابراین، ممکن است روش‌های درمانی جراحی و شیمی درمانی نتیجه‌بخش نبوده و نیاز باشد تا از روش رادیوتراپی استفاده گردد. این روش با تأثیرات منفی خود بر روی مخاط دهان، عوارضی ایجاد می‌کند که برای سلامتی افراد خطر بیشتری محسوب می‌گردد. به همین خاطر، بهتر است این افراد از روش میکرودرم استفاده ننمایند.
2.ایزوترتینوئین خوراکی: افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند، در واقع برای درمان مواردی مانند: آکنه‌های شدید پوستی، و البته در اغلب موارد پیشگیری از ابتلا به نوعی سرطان پوستی از گروه غیر ملانومی(SCC)، درمان سرطان پانکراس و ... از آن استفاده می‌نمایند. این دارو کپسولی شکل بوده و معمولاً با نام روآکوتان(Roaccutane) شناخته شده و به کمک کاهش فعالیت غده‌های چربی پوست، باعث کاسته شدن، از میزان آکنه در پوست می‌گردد.
3.بیماری پسوریازیس: افراد مبتلا به این بیماری(پسوریازیسیک بیماری خود ایمنی است، که در نتیجه‌ی حمله بدن به خودش پیش می‌آید. در مورد پسوریازیس، سلول‌های سفید خون شناخته شده و به عنوان سلول‌هایT به اشتباه به سلول‌های پوست حمله می‌کنند) که سابقه‌ی ابتلا به این بیماری در آن‌ها به کمتر از 12 ماه می‌رسد، به دلیل وجود ضایعه‌های پوستی شدید به روی پوست خود، بهتر است از انجام میکرودرم خودداری نمایند. چرا که ممکن است موجب تحریک، پخش شدن و نیز تشدید این بیماری در بدن خود گردند.
4.جراحی: اگر قصد انجام میکرودرم برای جوانسازی و زیبایی پوست خود را دارید، بهتر است سابقه‌ی عمل جراحی به روی صورت خود و حتی در مواردی در نواحی مختلف بدنتان را، در 2 ماه قبل از آن نداشته باشید. چرا که ممکن است دچار عوارض و آسیب‌های احتمالی ناشی از انجام آن گردید.
5.عفونت و ضایعه‌ی پوستی: در بعضی موارد ممکن است عفونت‌هایی ناشی از ویروس‌ها، در بدن به وجود آید، که منجر به بروز ضایعه‌هایی پوستی مانند: تبخال و گاهی اوقات زگیل و موارد دیگر گردد. اگر شما زگیل و یا تبخال به روی پوست خود دارید، بهتر است قبل از بر طرف ساختن آن‌ها، از روش میکرودرم برای درمان پوست خود استفاده ننمایید.

 

    میکرودرم میکرودرم ابزیژن