آنچه باید درباره نحوه انجام تاتو چشم بدانید

در این مطلب بهتر است دربارۀ این که ترسیم چه نوع تاتو خط چشمی مناسب کدام یک از حالت‌های مختلف چشم است و نکات حائز اهمیت جهت اجرای هر یک از آن‌ها کمی صحبت نماییم.

آنچه باید درباره نحوه انجام تاتو چشم بدانید

دربارۀ نحوۀ تاتو میکروپیگمنتیشن چشم‌ها بیش‌تر بدانیم

همانطور که در مقالۀ پیشین گفته شد، آرایش چشم یکی از مهم‌ترین مواردی است که در زیبایی ظاهری افراد به شدت اثرگذار خواهد بود. توجه به این موضوع می‌تواند چشم‌ها را برجسته و زیباتر از هر زمان دیگری نشان دهد. روش میکروپیگمنتیشن چشم، یکی از شیوه‌های نوینی است که می‌تواند شما را در دستیابی به این امر کمک نماید. ما در مقالۀ پیشین دربارۀ حالت‌های گوناگون چشم و شیوه‌های مختلف اجرای خط چشم به روش میکروپیگمنتیشن بر روی آن توضیح دادیم. بنابراین، در این مطلب بهتر است دربارۀ این که ترسیم چه نوع خط چشمی مناسب کدام یک از حالت‌های مختلف چشم است و نکات حائز اهمیت جهت اجرای هر یک از آن‌ها کمی صحبت نماییم.

طراحی تاتو خط چشم مناسب

خط چشم مناسب برای هر یک از حالت‌های چشم به قرار زیر می‌باشد:
1) چشم‌های کوچک : خط چشم را تا لبۀ بیرونی چشم کشیده و مژه‌ها را با آن برجسته‌تر نشان دهید. برای ترسیم خط چشم در این نوع چشم‌ها بهتر است از رنگ‌های خیلی تیره استفاده نگردد و همچنین، به هیچ عنوان بر روی پلک پایین نیز خطی رسم نشود. در صورت اصرار مشتری به این امر بایستی یک خط کمرنگ بین مژه‌ها کشیده و البته این که به خط چشم وصل نشود. هرچند که در این حالت برای پلک پایین بهتر است از شیوۀ تقویت مژه که به صورت نقطه‌ای قابل اجرا می‌باشد استفاده نمایید تا مژه‌های پلک پایین را نیز پرتر نشان دهید. توجه داشته باشید که خط چشم مناسب برای چشم‌های کوچک و در عین حال گود، اجرای خط چشمی بر روی لبۀ بیرونی آن است.
2) چشم‌های برجسته : در این حالت بهتر است خط چشم به شکل یک خط پر دور چشم و در امتداد لبۀ پلک کشیده شده و زاویۀ بیرونی چشم بسته باشد.
3) چشم‌های گرد : خط چشم مناسب برای چشم‌های گرد خط چشمی است که در یک/سوم بیرونی چشم و در مژه‌های بالایی و پایینی چشم اجرا گردد. این امر کمک می‌کند تا انتهای چشم برجسته‌تر دیده شود. به طور کلی، خط چشم مناسب برای چشم‌های گرد خط چشمی کوتاه بر روی مژه‌های بالا و پایین فرد می‌باشد.
4) چشم‌هایی با پلک افتاده : در این حالت چشم‌ها، خط چشم را در یک/سوم بیرونی چشم به اجرا درآورید. هرچند که بهتر است خط چشمی ترسیم نشده و به جای آن توصیه می‌شود به تقویت مژه‌ها با کمک روش تقویت مژه و به صورت نقطه‌ای بپردازید.جالب است بدانید زمانی که چشم‌ها بسته باشد این خطوط دیده نخواهد شد. برای انجام روش تقویت مژه در چشم‌هایی با پلک افتاده بهتر است از رنگ‌های مشکی و طیف رنگی خاکستری و قهوه‌ای بهره ببرید.
5) چشم‌هایی با فاصلۀ زیاد بین آن‌ها : برای این که بتوان فاصلۀ بین چشم‌ها را کم‌تر نشان داد، بهتر است خط چشم را به طرف لبۀ داخلی چشم کشیده و از ادامه دادن آن به طرف بیرون چشم خودداری شود.
6) چشم‌هایی با فاصلۀ خیلی کم از هم : برعکس حالت قبلی، بهتر است خط چشم به سمت بیرون چشم کشیده شده و جهت برجسته نمودن آن این کار را روی یک/سوم بیرونی چشم انجام دهید. توجه داشته باشید در قسمت خارجی لثۀ پلک _رُستنگاه مو_ بین مژه‌ها بایستی سایه زده شود.
برای ترسیم هر یک از انواع خط چشم‌ها رعایت تعدادی نکات حائز اهمیت بوده که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

نکات مهم تاتو خط چشم

در این بخش ما شما را از انواع سوزن‌ها، زاویۀ مناسب دست و خط چشم‌های مناسب جهت اجرا بر روی چشم‌های مشتری، آگاه خواهیم ساخت.
1) پیش از اجرای خط چشم بر روی صورت مشتری، آن را بر روی هر دو چشم با استفاده از قلم طراحی، اجرا نمایید. چرا که هنگام اجرای کار و بروز تورم ممکن است خط چشم‌ها متفاوت از یکدیگر انجام شوند،
2) همواره خط چشم را از لبۀ بیرونی به طرف لبۀ داخلی چشم بکشید،
3) خط چشم را با توجه به تراکم مژۀ مشتری و بر روی خط مژۀ او رسم کنید. در غیر این صورت ممکن است فاصله‌های ریزی که قابل دیده شدن هستند به وجود آمده و چشم را افتاده جلوه دهد،
4) همیشه ابتدا بایستی خط چشم بالا و سپس خط چشم پایین اجرا شود. توجه داشته باشید که خط چشم بالا ضخیم و خط چشم پایین حتماً باید نازک کشیده شود،
5) تمامی مراحل اجرای کار را ابتدا بر روی پوست مصنوعی و سپس بر روی پلک مشتری انجام دهید،
6) ابتدا با کارتریج 1 سر دایره‌هایی را اجرا نموده و در آخر آن را به یک خط کامل تبدیل نمایید. این کار را با استفاده از سوزن چندگانه و حرکت بالا و پایین می‌توان انجام داد،
7) در شیوۀ سایه‌زنی نباید زاویۀ هندپیس 90 درجه باشد،
8) به مشتری اخطار دهید که پس از انجام روش سایه‌زنی تا یه مدت آرایش چشم انجام ندهد،
9) برای اجرای سایه، کار را با سوزن 1 سر و یا 3 سر شروع نموده و سپس یک بار روی خط چشم سایه را اجرا نمایید. پس از آن یک سوزن 3 سر طراحی را در دستگاه قرار داده و کار را ادامه دهید. اگر می‌خواهید خط چشم ضخیم‌تری داشته باشید، می‌توانید از سوزن 5 سر استفاده نمایید. سوزن قوی‌تر نیاز به فشار بیش‌تری به دستگاه خواهد داشت،
10) برای صورت‌های کشیده و چشم‌های بادامی، خط چشم بلند مناسب می‌باشد،
11) در چشم‌هایی با پشت پلک افتاده نباید دنبالۀ خط چشم را کشید،
12)   برای چشم‌های درشت و برجسته از خط چشم بسته بهره ببرید،
13) خط چشم باز فقط برای چشم‌های گرد و ریز مناسب می‌باشد،
14) اگر می‌خواهید خط چشمی جذاب رسم کنید، رنگ قهوه‌ای بسیار مناسب خواهد بود.
هرچند که آرایش دائم چشم از سوی متخصصان علم پزشکی چشم رد شده است، با این حال میزان تقاضا برای انجام این کار رو به افزایش می‌باشد. شما به عنوان یک پیگمنتر در نحوۀ انجام میکروپیگمنتیشن چشم متخصص خواهید بود و این در حالی است که هیچ تخصصی در رابطه با ساختمان و بافت‌های چشم نخواهید داشت. به همین خاطر، برای مثال، زمانی که شما سوزن را به پشت پلک وارد می‌کنید، در صورت فرو رفتن بیش از حد آن داخل پوست ممکن است سبب پارگی پلک و آسیب دیدن بافت‌های چشم شوید. همچنین، اگر رنگ تاتو به داخل چشم نفوذ نماید می‌تواند منجر به بروز عفونت در چشم گردد. به همین دلیل، توصیه می‌شود از انجام میکروپیگمنتیشن چشم خودداری شود.
    نحوه انجام تاتوچشم روش تاتو خط چشم نکات تاتو چشم تاتو میکروپیگمنتیشن چشم تاتو خط چشم انواع تاتو چشم