انواع طرح های تاتوی خط چشم در روش میکروپیگمنتیشن

یک پیگمنتر بایستی با انواع روش‌های میکروپیگمنتیشن چشم آشنا بوده و مناسب‌ترین آن‌ها را با توجه به ویژگی‌های صورت و حالت چشم‌های افراد انتخاب نماید. دلیل این امر به آن خاطر است که حالت چشم‌ها می‌تواند بیانگر حالات درونی افراد باشد و اگر قرار است آرایش آن دائم باشد، بایستی به این نکته بسیار توجه نمود.

انواع طرح های تاتوی خط چشم در روش میکروپیگمنتیشن

انواع طرح های تاتوی خط چشم

آرایش چشم می‌تواند ظاهر افراد را زیبا و یا حتی نامناسب جلوه دهد. به این معنا که چه یک آرایش چشم پیچیده و استادانه بر روی چشم انجام شده باشد و یا این که چشم تنها با استفاده از یک خط چشم ساده آرایش شده باشد تفاوتی ندارد، این کار می‌تواند در زیبایی ظاهر شما هم اثر مثبت و هم اثر منفی داشته باشد. این در حالی است که روش‌های متفاوتی برای آرایش نمودن چشم‌ها مانند سایه، خط چشم‌های ضخیم، بلند و حالت‌دار و خط چشم‌های ساده و نازک، وجود دارد. همانطور که می‌دانید، آرایش چشم یکی از مهم‌ترین و همچنین وقت‌گیرترین مراحل آرایش صورت است که در زیباتر شدن ظاهر افراد اثرگذار خواهد بود. به همین خاطر بیش‌تر آن‌ها تمایل دارند تا از روش نوین میکروپیگمنتیشن یا همان آرایش دائم چشم استفاده نمایند تا همیشه از آرایش چشم برخوردار بوده و کم‌ترین زمان ممکن را صرف آماده شدن جهت بیرون رفتن از منزل نمایند. اما، مسأله‌ای که توجه به آن در این جا بسیار حائز اهمیت می‌باشد این است که یک پیگمنتر بایستی با انواع روش‌های میکروپیگمنتیشن چشم آشنا بوده و مناسب‌ترین آن‌ها را با توجه به ویژگی‌های صورت و حالت چشم‌های افراد انتخاب نماید. دلیل این امر به آن خاطر است که حالت چشم‌ها می‌تواند بیانگر حالات درونی افراد باشد و اگر قرار است آرایش آن دائم باشد، بایستی به این نکته بسیار توجه نمود. بیایید پیش از آشنایی با شیوه‌های مختلف میکروپیگمنتیشن چشم حالت‌های متفاوت چشم‌ها را بشناسیم.

شناخت حالت‌های مختلف چشم برای تاتو

حالت چشم‌ها را می‌توان به 6 دسته تقسیم نمود:
1) چشم‌های کوچک : مانند چشم‌های مردمان آسیای شرقی که اغلب از چشم‌های ریز و باریک برخوردارند،
2) چشم‌های برجسته : چشم‌هایی که بزرگ و در بسیاری از موارد حالت‌دار هستند،
شن چشم‌های گرد : آن دسته از چشم‌هایی هستند که هم می‌توانند بزرگ و هم کوچک باشند اما در بیش‌تر موارد بی حالت می‌باشند،
4) چشم‌هایی با پلک افتاده : همانطور که از نام آن پیداست کمی حالت افتادگی در پلک چشم وجود داشته و در زبان عامیانه مردم به آن‌ها چشم‌های خمار نیز می‌گویند،
اش چشم‌هایی با فاصلۀ زیاد بین آن‌ها : ممکن است هر یک از حالت‌های بالا را دارا باشد اما فاصله‌ای که بین دو چشم از یکدیگر وجود دارد زیاد می‌باشد،
6) چشم‌هایی با فاصلۀ خیلی کم از هم : مانند مورد بالا می‌تواند از هر یک از حالت‌های گفته شده در بالا برخوردار باشد، با این تفاوت که فاصلۀ چشم‌ها از یکدیگر بسیار کم می‌باشد.
با توجه به مواردی که در بالا گفته شد، چه نوع آرایشی مناسب هر یک از این حالت‌ها خواهد بود؟ آیا می‌توان برای همۀ آن‌ها از یک مدل آرایش چشم استفاده نمود؟ در این صورت نتیجۀ به دست آمده چه خواهد بود؟ آیا سبب رضایت مشتری و پیگمنتر خواهد بود؟ با ما همراه باشید تا شما را با شیوه‌های مختلف ترسیم میکروپیگمنتیشن چشم و مژه و نیز بهترین انتخاب جهت اجرای برای هر یک از حالت‌های یاد شده در بالا، آشنا سازیم.

محدوده های تاتو چشم

پیش از هر چیز بایستی بدانید که جهت آرایش چشم بایستی آن را به 5 بخش تقسیم نمود:
ها بخش اول : روی عضلۀ پلک بالا بوده و محدودۀ آن تقریباً به اندازۀ 1 سانتی‌متر تا مژه‌های بالا ادامه خواهد داشت. معمولاً در این قسمت از خط چشم‌های مشکی و رنگی جهت جلوۀ هرچه بیش‌تر چشم‌ها استفاده می‌شود،
2) بخش دوم : عضلۀ کاسۀ چشم و هورنر بوده که از محدودۀ داخلی چشم تا پل بینی ادامه دارد،
3) بخش سوم : روی عضلۀ کاسۀ چشم و درست وسط ناحیۀ چشم بوده و پیش از رسیدن به انتهای چشم، محدودۀ آن تمام می‌شود،
4) بخش چهارم : بر روی پیلۀ چشم بوده و تا انتهای آن ادامه دارد،
5) بخش پنجم : جایی که خط چشم پلک پایین را ترسیم می‌کنیم.
حال که با بخش‌های مختلف چشم آشنا شدید بهتر است شما را از روش‌های مختلف اجرای شیوۀ میکروپیگمنتیشن چشم آگاه سازیم.

انواع روش های تاتو میکروپیگمنتیشن چشم

روش‌های اجرای آرایش دائم را می‌توان به 4 دسته تقسیم نمود:
1) شیوۀ ترسیم خط چشم : خط چشم، خطی است که برای ایجاد حالت بر روی خط مژۀ پلک بالا و پایین آن ترسیم می‌شود. خط چشم بالا خطی کاملاً واضح بوده و خط چشمی که بر روی مژه‌های پایین کشیده می‌شود نازک و در عین حال پر می‌باشد که بایستی در امتداد مژه‌ها ترسیم شود. اجرای خط چشم رابطۀ مستقیم با تراکم مژه‌ها دارد و به هیچ عنوان نباید با فاصله از آن‌ها ترسیم شود؛ چرا که حالت چشم را افتاده جلوه خواهد داد. هنگام اجرای خط چشم پوست را به دقت کشیده و خط چشم بالا را ضخیم و بین مژه‌های پلک بالا و خط چشم پایین را نازک و بین مژه‌های پلک پایین به اجرا درآورید.
2) شیوۀ تقویت پلک : از این روش برای برجسته دیده شدن مژه‌های پلک پایین استفاده می‌شود. به این صورت که این خط را به شکل نقطه‌ای و به طور دلخواه کمرنگ یا پررنگ می‌توان روی پلک پایین اجرا نمود. این روش برای چشم‌های ریز و گود مناسب بوده و برای انجام آن بهتر است از سوزن 1 سر و رنگ‌های مشکی و طیف رنگی قهوه‌ای و خاکستری استفاده شود.
3) شیوۀ تقویت مژه : از این روش جهت پر و حالت‌دارتر نشان دادن مژه‌ها استفاده می‌شود. این شیوه بین تارهای مژه اجرا شده و به عنوان پایۀ (بُن) آن‌ها شناخته می‌شود. جالب است بدانید ممکن است پس از اجرای شیوۀ خط چشم، چشم‌ها افتاده به نظر برسد و این در حالی است که در روش تقویت مژه این اتفاق نخواهد افتاد.
4) شیوۀ سایه‌زنی در خط چشم بالا : از این روش جهت سایه زدن بر روی خط چشم بالا برای افرادی که دارای افتادگی پلک هستند می‌توان بهره برد. اگر فرد متقاضی کم سن و سال باشد برای اجرای این روش از سوزن 5 سر شیب‌دار (Slope5) و برای افراد با سن بالاتر از سوزن 3 سر شیب‌دار (Slope3) استفاده نمایید. در این شیوه بایستی از رنگ روشن و در صورت عدم داشتن رنگ روشن از رنگ به کار برده شده برای اجرای خط چشم، البته به صورت رقیق شدۀ آن، استفاده نمود. توجه داشته باشید که سوزن را روی خط چشم کشیده شده زده و برای این کار هندپیس را در زاویۀ 32 درجه نگه دارید.
    روش تاتو چشم انواع طرح تاتوچشم انواع روش میکروپیگمنتیشن چشم حالت های تاتوچشم