نحوه کار تزریق دستگاه هیالورون پن

در داخل دستگاه یک محفظه هوا قرار دارد که با کشیدن یک دسته روی دستگاه که مثل ضامن عمل میکند، محفظه پر از هوا می شود و دستگاه بدون نیاز به هیچ برق یا باتری و تنها با یک حرکت آماده به کار می شود و برای استفاده کافیست دکمه ی انتهای دستگاه را فشار دهید تا هوا با فشار زیاد آزاد شده و ژل یا مواد مورد استفاده را به بدون نیاز به هیچ سوزنی به داخل پوست به صورت یکنواخت تزریق نماید.

نحوه کار تزریق دستگاه هیالورون پن

نحوه کار دستگاه هیالورون پن

دستگاه هیالورون پن به عنوان یک عضو تازه وارد در صنعت زیبایی، چند دهه است که با اهداف دیگری مانند تزریق انسولین در پوست انسان، مورد استفاده قرار می‌گرفته است. پس از مدتی و با انجام آزمایشات علمی، محققان دریافتند که می‌توان از این دستگاه برای تزریق اسید هیالورونیک(ژل تزریقی) به داخل لب‌ها، گردن و صورت افراد بدون نیاز به استفاده از سوزن بهره برد. حال این سوال پیش می آید که دستگاه هیالورون پن چطور کار میکند؟ پاسخ این سوال از چیزی که تصور میکنید بسیار آسان تر است؛ در داخل دستگاه یک محفظه هوا قرار دارد که با کشیدن یک دسته روی دستگاه که مثل ضامن عمل میکند، محفظه پر از هوا می شود و دستگاه بدون نیاز به هیچ برق یا باتری و تنها با یک حرکت آماده به کار می شود و برای استفاده کافیست دکمه ی انتهای دستگاه را فشار دهید تا هوا با فشار زیاد آزاد شده و ژل یا مواد مورد استفاده را به بدون نیاز به هیچ سوزنی به داخل پوست به صورت یکنواخت تزریق نماید. در رابطه با کاربرد این دستگاه بر روی صورت برای مثال میتوان به تزریق انواع ژل در ناحیه لب ها و سایر نقاط صورت اشاره کرد. به طور کلی کاربرد اصلی این دستگاه تزریق ژل های فرم دهنده و پرکننده است که بدون هیچ جراحی تغییراتی را در شکل صورت ایجاد میکند، این تغییرات دائمی نخواهند بود. همچنین، اما اصلی ترین مزیتی که درباره ی این دستگاه گفته می‌شود این است که استفاده از قلم هیالورون نسبت به سایر روش‌های تزریق ژل غیر تهاجمی تر و آسیب بسیار کمتری به پوست وارد میکند، چرا که هیچ نوع سوزنی هنگام استفاده از این قلم به کار برده نمی‌شود و برای تزریق از نیروی فشار هوا استفاده میکند که سوراخ ایجاد شده به وسیله ی این دستگاه تقریبا نصف سوراخ ایجاد شده توسط ظریف ترین سوزن تزریق است. به همین خاطر است که احتمال بروز کبودی و تورم نیز بسیار پایین بوده و از آن جا که این روش کاملاً غیرتهاجمی است، عوارض و خطرات کم‌تری را نیز شامل خواهد شد. یکی دیگر از دلایلی که سبب می‌شود عوارض و حساسیت کم‌تری پس از به کارگیری هیالورون پن متوجه ما گردد، وجود مقدار معینی اسید هیالورونیک در بدن انسان است. استفاده از این روش بر روی پوست افرادی که سن بالاتری دارند، به این دلیل که با افزایش سن اسید هیالورونیک موجود در بدن انسان در اتصال با آب دچار مشکل می‌گردد، نتایج خوبی را نشان داده است. چرا که مخلوط تزریق شده با مولکول‌های آب اتصال برقرار کرده و سبب می‌شود لب‌ها، پیشانی و پوست صورت بسیار جوان‌تر به نظر برسد. 

روش عملکرد دستگاه هیالورون پن

این روش شامل استفاده از یک قلم و همچنین کارتریج‌های اسید هیالورونیک می‌باشد. به عبارت ساده‌تر، می‌توان گفت متخصص انجام این کار ابتدا مخلوط اسید هیالورونیک (ژل بر پایه هیالورونیک اسید ) یا هر ماده مجاز دیگر را داخل سرنگ ریخته و سپس به سادگی با فشار آوردن به قسمت انتهایی سرنگ آمپول، مادۀ مورد نظر از طریق فشار هوا به زیر پوست افراد تزریق خواهد شد. از آن جایی که قلم از فشار هوا برای تزریق ماده در پوست استفاده می‌کند، سرنگ‌های اسید هیالورونیک به جای سوزن به سرهای آمپول مجهز شده‌اند. بنابراین، روند بدون درد خواهد بود، هرچند که از صدایی برخوردار می‌باشد. بنابراین، این امر که در این روش بدون استفاده از هیچ‌گونه سوزنی قادر به تزریق مخلوط هیالورونیک اسید به زیر پوست مشتری خواهید بود،  همچنین، جالب است بدانید اسید هیالورونیک مانند مخلوط بوتاکس و یا انواع دیگر نوروتوکسین‌ها که عضلات شما را منقبض می‌کنند، عمل نخواهد کرد و برای مثال شما پس از تزریق آن داخل لب‌هایتان می‌توانید باز هم به راحتی لبخند بزنید. تزریق مخلوط به زیر پوست مشتری، بسته به ناحیۀ مورد نظر، به طور کلی بیش از 5 دقیقه زمان نیاز نخواهد داشت.

موارد استفاده هیالورن پن 

قلم هیالورون بیشتر به عنوان جایگزینی برای سایر روش‌های تزریق در لب شناخته می‌شود اما، می‌توان از این روش برای دستیابی به نتایج زیر نیز استفاده کرد:
1) خطوط ماریونت (خط بغض) : خطوطی که از گوشۀ دهان شروع شده و رو به پایین ادامه می‌یابد. معمولاً در اثر حرکت مکرر عضلات زیر پوست هنگام جمع نمودن لب‌ها، برای مثال در زمان سیگار کشیدن، به وجود می‌آید،
2) افتادگی گونه : سایر روش‌ها را فراموش کنید. با تزریق محلول اسید هیالورونیک به زیر پوست گونه‌ها، می‌توانید گونه‌هایی زیبا و برجسته داشته باشید، 
3) تقارن صورت : می‌توان با تزریق اسید هیالورونیک به زیر پوست، در صورت وجود عدم تقارن در ناحیۀ صورت، این نقص را از بین برد، 
4) چین و چروک : پس از تزریق، اسید هیالورونیک با مولکول‌های آب موجود در زیر پوست ترکیب شده و چین و چروک‌ها را از بین می‌برد و در نتیجه سبب شادابی و جوان‌سازی پوست می‌گردد.
با این که تزریق اسید هیالورونیک نسبت به سایر ماده‌ها کم‌تر متداول است اما، به طور مؤثر در چانه و سایر مواردی همچون بینی و همچنین خطوط فک که البته کم‌تر انتظار می‌رود، تزریق می‌گردد

 مراقبت‌های پس از تزریق با هیالورون پن

این نوع تزریق نگهداری نسبتاً کمی را نیاز دارد. با این وجود، توصیه می‌شود هر روز ناحیۀ تحت درمان را با استفاده از مرطوب‌کننده جهت پخش ماده به طور یکنواخت در زیر پوست، به آرامی ماساژ دهید. همچنین، بایستی از قرار گرفتن در معرض آفتاب و نیز در صورت تزریق اسید هیالورونیک در لب، نوشیدن نوشیدنی‌های بسیار گرم یا سرد به مدت 48 ساعت پس از انجام این روش جداً خودداری نمایید. البته این ها تنها مواردی توصیه شده برای مراقبت های بعد از تزریق با هیالورون پن است ممکن هر متخصص روش و متد خاص خود را ارائه بدهد.

عوارض جانبی دستگاه هیالورون پن

با این که روش هیالورون پن شامل سوزن نیست، اما این درمان نیز شامل تزریق یک محصول به زیر پوست افراد است و هرماده ی خارجی که به بدن تزریق شود ممکن است که عوارضی داشته باشد. بنابراین، این روش نیز مانند سایر روش‌های تزریق هرچند کم اما بدون عوارض جانبی نخواهد بود. برای مثال، بروز کبودی و تورم هرچند جزئی یک عارضه طبیعی پس از انجام این روش خواهد بود. به همین دلیل، استفاده از یخ در ناحیۀ مورد تزریق پس از انجام آن بسیار مهم می‌باشد. این واکنش ممکن است 3 تا 4 روز ادامه یابد. همچنین، انتخاب یک متخصص تأیید شده و با تجربه  و برای افرادی که خودشان در این زمینه فعالیت دارند، یک آموزش کامل و توجه به تمام نکات توصیه شده به همراه تحقیق مداوم برای بروزرسانی اطلاعات می‌تواند بروز سایر خطرات احتمالی ناشی از این روش را کاهش دهد.

مدت زمان ماندگاری ژل در روش هیالورون پن

همانطور که می‌دانید روش هیالورون پن نیز مانند سایر روش‌های تزریق معمولی، دارای نتایج قطعی و مادام‌العمر نخواهد بود. به این معنا که پس از گذشت مدت زمانی ، بسته به کیفیت کار و نیز مادۀ مصرفی، پوست و حتی لب‌های شما به حالت عادی خود باز خواهد گشت و نیاز به جلسۀ تمدید خواهد داشت. البته، این موضوع برای شما در صورتی که از نتیجۀ کار راضی نباشید، می‌تواند خبر خوبی باشد. پس سؤال این جاست که استفاده از هیالورون پن چه مدت دوام خواهد داشت؟ البته، مدت زمان اثر مطلوب به کارگیری قلم هیالورون از یک مشتری تا مشتری دیگر متفاوت خواهد بود؛ هرچند مشخص است که نتایج حاصل از این روش معمولاً بین 4 تا 6 ماه و یا حتی در مواردی 9 ماه به طول می‌انجامد که کاملا به ژل یا فیلر مورد استفاده نیز بستگی دارد.

    نحوه کار هیالورون پن دستگاه هیالورون پن روش کار هیالورون پن ماندگاری روش هیالورون پن تزریق ژل با هیالورون پن دستگاه هیالورون پن چطور کار میکند