دستگاه هیالورون پن و مواد هیالورونیک اسید

یکی از بهترین مواردی که امروزه در صنعت مد معرفی گشته است، هیالورون پن می‌باشد. این دستگاه یک روش ساده است که به شما این امکان را می‌دهد تا هیالورونیک اسید را به صورت کاملاً ایمن زیر پوست مشتری خود تزریق نمایید. برای مثال، می‌توان گفت این ماده به شکل یک ژل نرم می‌باشد که پس از تزریق، شکل و ضخامت لب‌ها را تغییر داده و آن‌ها را خوش حالت خواهد کرد.

دستگاه هیالورون پن و مواد هیالورونیک اسید

با هیالورون پن و اسید هیالورونیک 

یکی از بهترین مواردی که امروزه در صنعت مد معرفی گشته است، هیالورون پن می‌باشد. این دستگاه یک روش ساده است که به شما این امکان را می‌دهد تا هیالورونیک اسید را به صورت کاملاً ایمن زیر پوست مشتری خود تزریق نمایید. برای مثال، می‌توان گفت این ماده به شکل یک ژل نرم می‌باشد که پس از تزریق، شکل و ضخامت لب‌ها را تغییر داده و آن‌ها را خوش حالت خواهد کرد. در ادامه سؤالاتی را مطرح خواهیم کرد که ممکن است سؤال شما عزیزان نیز باشد. ما را همراهی نمایید تا با پاسخگویی به این سؤالات شما را تا حدودی با روش هیالورون پن آشنا سازیم.

نام صحیح این روش هیالورون پن است یا هیالورونیک پن؟

جای هیچ شکی نیست که نام صحیح آن "هیالورون پن" می‌باشد. در واقع این نام در سطح بین‌المللی و در سال 2018 ابداع و پذیرفته شده است. نمی‌توان گفت اصطلاح قلم هیالورونیک به خودی خود واژۀ مناسبی است یا خیر؛ به این خاطر که زمانی که می‌گوییم هیالورونیک پن در حقیقت به این معنا است که قلم به خودی خود خاصیت هیالورونیک دارد و این در حالی است که نه تنها این امر صحیح نمی‌باشد، بلکه مخلوط اسید هیالورونیک در یک مخزن قرار گرفته و از طریق دستگاه به زیر پوست تزریق می‌گردد. به عبارت دیگر، انتقال هیالورونیک اسید از طریق این قلم صورت گرفته و به همین خاطر نام هیالورون پن مناسب این دستگاه می‌باشد. جالب است بدانید بسیاری از افراد با این که در این زمینه فعالیت دارند، با این حال نحوۀ تلفظ صحیح آن را بلد نیستند.

آیا تأثیر هیالورون پن نیمه دائمی است؟

پاسخ این سؤال، خیر می‌باشد. به هیچ عنوان نمی‌توان این روش را نیمه دائمی نامید؛ چرا که در رده‌بندی موادی که برای تزریق در صنعت زیبایی استفاده می‌شوند، بایستی ماده‌ای را مانند کلسیم هیدروکسیلاپاتیت (CaHA) انتخاب نمایید که از ماندگاری و پایداری کافی برخوردار باشد. توجه داشته باشید که مادۀ کلسیم هیدروکسیلاپاتیت نسبت به سایر مواد علاوه بر ایجاد حجم در ناحیه، باعث تولید کلاژن طبیعی نیز می‌گردد. این در حالی است که ممکن است سایر مواد موجود در بازار نه تنها پوست را جهت تولید کلاژن تحریک نمی‌کنند، بلکه پس از تزریق به طور موقت در زیر پوست باقی مانده و سپس جذب بدن خواهند شد. بنابراین، مخلوط‌های موجود در بازار که توسط دستگاه هیالورون پن مورد استفاده قرار می‌گیرند غیردائمی بوده و بسته به انتخاب و مهارت متخصص انجام این کار میزان ماندگاری آن‌ها را می‌توان مشاهده نمود.

هیالورونیک اسید چیست؟

یکی از دلایلی که این روش ساده را بی خطر می‌کند، ماده‌ای است که از آن برای تزریق استفاده می‌شود. دلیل این امر به آن خاطر است که بدن انسان دقیقاً همان مادۀ اسیدی (هیالورونیک اسید) را تولید می‌کند. این ماده در واقع از دو قند "گلوکورونیک اسید" و " N-استیل گلوکوزامین" تشکیل شده است. شاید الآن با دیدن این اصطلاحات مربوط به شیمی کمی دچار استرس شده باشید اما، بسیار ساده است؛ به این معنا که به دلیل این که بدن انسان مشابه همان ماده را تولید می‌کند، احتمال این که نسبت به مادۀ مصرفی واکنش آلرژیک نشان دهد یا دچار عارضه گردد، پایین می‌باشد. در رابطه با مادۀ مصرفی بایستی گفت که از طریق باکتری تولید شده که اساساً فرآیند تولید را آسان می‌سازد. اکنون، زمان آن رسیده که بدانیم چرا اسید هیالورونیک در بدن انسان موجود می‌باشد. اسید هیالورونیک تولید شده توسط بدن انسان در لایه‌های اپیدرم و درم پوست وجود داشته (بخشی از شبکه فیبر کلاژن در لایۀ درم) و یکی از اصلی‌ترین کارکردهای آن، نگه داشتن آب در بافت پوست می‌باشد. به عبارت ساده‌تر: هرچه اسید هیالورونیک بیشتری در داخل لایۀ اپیدرم و مهمتر از آن لایۀ درم پوست وجود داشته باشد، آب بیش‌تری در پوست باقی مانده، رطوبت آن بیشتر شده و پوست شاداب و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

پس از انجام این روش چه اتفاقی برای هیالورونیک اسید موجود در بدن انسان خواهد افتاد؟

در طی سال‌ها و انجام روش‌های تزریق به خصوص استفاده از روش هیالورون پن دو اتفاق رخ خواهد داد: ابتدا این که خود بدن اسید هیالورونیک کم‌تری تولید می‌کند. به این معنا که، شبکه فیبر کلاژن پوست کشیده شده و سبب می‌شود تا میزان کمی از مولکول‌های اسید هیالورونیک با آب موجود در پوست متصل شوند. این امر باعث بروز رطوبت کم‌تری در پوست شده (البته همراه با نازک شدن بافت چربی در پیشانی، گونه‌ها و ضخیم شدن آن روی گردن و چانه و برخی از تغییرات در ساختار استخوان در طی سال‌ها می‌باشد) و به دنبال آن منجر به عمیق‌تر شدن چین و چروک‌ها بر روی صورت افراد خواهد شد. با این حال، مسألۀ دیگری که بایستی از آن آگاه باشید این است که مولکول اسید هیالورونیک یک جنگندۀ بسیار سخت بوده، به عنوان یک پلیمر شناخته شده و نیز بسیار علاقه‌مند به آب است. به این معنا که دوست دارد با مولکول های آب پیوند برقرار کند و می‌تواند تعداد زیادی از اتصالات را که غالباً توانایی اتصال به صدها مورد است را ایجاد کند. اما، با گذشت زمان و تکرار استفاده از این روش درمانی (هیالورون پن)، توانایی نگه داشتن مولکول‌های آب توسط اسید هیالورونیک موجود در بدن فرد کاهش یافته و نیز منجر به کاهش میزان کلاژن و اسید هیالورونیک در بدن مشتری خواهد شد.

پس از انجام درمان به کمک تزریق هیالورونیک اسید چه فرآیندی اتفاق خواهد افتاد؟

همانطور که پیش از این گفته شد، اسید هیالورونیک موجود در بدن انسان با هیالورونیک اسید تزریق شده در پوست، از همه نظر دقیقاً یکسان می‌باشند. در حقیقت، همۀ گونه‌های آن یکسان است. با این حال، اگر یک از یک مادۀ با کیفیت استفاده کنید، طول عمر درمان انجام شده کاملاً متفاوت خواهد بود. جالب است بدانید اسید هیالورونیکی که بدن انسان تولید می‌کند، طول عمر بسیار کمی (حدود 4-2 روز) دارد و این در حالی است که اسید هیالورونیکی که به داخل پوست از طریق هیالورون پن تزریق می‌شود، و قادر به درمان لایۀ درم پوست است، می‌تواند برای ماه‌ها (به طور خاص 6-3 ماه) دوام بیاورد. اما، این سؤال پیش می‌آید که چرا مدت زمان دوام مادۀ تزریقی بیش‌تر می‌باشد؟ پاسخ این سؤال به این صورت است که این امر به زنجیره‌های پلیمری ماده بستگی دارد؛ به این معنا که ممکن است یک دستیابی شیمیایی، به اصطلاح "اتصال متقاطع" برقرار شود، که این امکان را می‌دهد تا تعداد بیشتری اتصالات بین مولکول‌های اسید هیالورونیک در داخل مادۀ مصرفی شما برقرار شود و بدین ترتیب تنزل آنزیمی کاهش خواهد یافت. در حقیقت، این مسأله بدان معنا است که این ماده طی فرآین تخریب هنوز هم کاملاً طبیعی از بدن خارج شده و تنها مدت زمان بیش‌تری را برای انجام این کار لازم دارد. این امر به اسید هیالورونیک وارد شده به بدن این امکان را می‌دهد تا مدت زمان بیش‌تری آب را در بدن فرد حفظ نموده و طول عمر آن را بالا می‌برد. همچنین، باید اضافه کرد که ماده‌ای که با آن سر و کار دارید ممکن است منجر به بروز چندین مشکل شود. برای مثال، همانطور که همۀ ما می‌دانیم در سال‌های اخیر به دلیل استفاده از مواد سیلیکونی جهت تزریق به درون پوست اتفاق‌های ناخوشایندی رخ داده است. بنابراین، این واقعیت که مشتری بایستی با گذشت 6-4 ماه برای تمدید تزریق خود مراجعه نماید، امری بدیهی می‌باشد.

    هیالورون پن دستگاه هیالورون پن هیالرونیک اسید کاربرد هیالورون پن خاصیت هیالورون پن هیالورون پن چیست؟ تزریق با هیالورون پن