پیشگیری از انتقال عفونت توسط دستگاه میکروپیگمنتیشن

شایان ذکر است که امروزه دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن دارای سوزن‌های یکبارمصرف می‌باشند. اما، آیا این یکبارمصرف بودن سبب پیشگیری از بروز همۀ خطرات احتمالی حاصل از عفونت خواهد بود؟ بیایید پیش از پاسخ به این سؤال ببینیم دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن چگونه آلوده می‌شوند.

پیشگیری از انتقال عفونت توسط دستگاه میکروپیگمنتیشن

پیشگیری از انتقال عفونت توسط دستگاه های تاتو ابرو

همانطور که می‌دانید، از گذشته تا کنون پیشرفت‌های چشمگیری در طراحی دستگاه‌های خالکوبی بدن و تاتوی صورت شکل گرفته است. به این معنا که، علاوه بر ایجاد تغییرات در ساختار و ظاهر دستگاه‌ها، تغییراتی نیز در نحوۀ عملکرد آن‌ها به وجود آمده است؛ چرا که اجرای هرچه بهتر و ایمن‌تر تاتو بر روی صورت و بدن مشتری مسأله‌ای غیرقابل اغماض است. به همین خاطر، هر طراح و نیز تولیدکننده‌ای بیش از توجه به ظاهر دستگاه بایستی به نحوۀ کارکرد و ایمنی آن توجه داشته باشد. اجرای تاتو یک کار پر ریسک بوده و به همین دلیل است که ایمن بودن دستگاه از هر مورد دیگری از اهمیت بالاتری برخوردار می‌باشد. شما به عنوان یک پیگمنتر با طراحی و اجرای روش میکروپیگمنتیشن بر روی صورت مشتری، تأثیر بسزایی در ظاهر افراد خواهید گذاشت. شایان ذکر است که امروزه دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن دارای سوزن‌های یکبارمصرف می‌باشند. اما، آیا این یکبارمصرف بودن سبب پیشگیری از بروز همۀ خطرات احتمالی حاصل از عفونت خواهد بود؟ بیایید پیش از پاسخ به این سؤال ببینیم دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن چگونه آلوده می‌شوند. 

خطرات آلودگی تاتو میکروپیگمنتیشن ابرو 

آلودگی مربوط به ابزار میکروپیگمنتیشن می‌تواند به صورت بالقوه نتیجۀ موارد زیر باشد:
1) آلودگی‌های خونی حاصل از برگشت مواد، هنگام کاشت رنگ‌دانه در پوست مشتری، به داخل دستگاه که البته به راحتی قابل دیدن و تمیز کردن نمی‌باشند،
2) آلودگی‌های موجود در قطرات ریزی که در داخل و یا خارج از دستگاه وجود دارد،
3) تماس داشتن با آلودگی‌های موجود بر روی دستکش و یا دست‌ها.
در پاسخ به سؤال بالا می‌توان گفت به همین خاطر است که بر روی تمیز و ضدعفونی نمودن ابزار کار میکروپیگمنتیشن بسیار تأکید شده است. همچنین، توجه داشته باشید قسمتی از دستگاه که مستقیماً با پوست مشتری در تماس است (سوزن‌های یکبارمصرف و روکش‌های آن‌ها) بایستی تنها یک بار استفاده شده و پس از آن دور انداخته شود. هر قسمتی که آلوده می‌شود بایستی تنها یک بار مورد استفاده قرار گیرد. اما اگر در به کارگیری دوبارۀ آن بخش اجبار وجود داشت، یعنی آن قسمت‌هایی از دستگاه که غیرقابل تعویض هستند، بایستی آن‌ها را به خوبی تمیز و ضدعفونی نمایید. در غیر این صورت ریسک انتقال عفونت از یک مشتری به مشتری دیگر بالا خواهد بود. در رابطه با سوزن‌های میکروپیگمنتیشن می‌توان اینگونه گفت که تمام مدل‌های آن معمولاً به صورت جداگانه استریل و بسته‌بندی شده‌اند، و هر یک از آن‌ها برای انجام یک هدف خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. این به آن معنا است که سوزن‌ها معمولاً از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و از این رو بعید است که در طول اجرای روش میکروپیگمنتیشن باعث صدمه و یا انتقال عفونت از طریق پوست گردند. بنابراین، در حال حاضر استفاده از سوزن‌های یکبارمصرف گزینۀ بهتر و مقرون به صرفه‌تری خواهد بود.

مشکلات احتمالی دستگاه میکروپیگمنتیشن 

چه مشکلاتی ممکن است در رابطه با تجهیزات مورد نیاز شما برای اجرای میکروپیگمنتیشن وجود داشته باشد؟ آیا ممکن است بعضی از دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن از سایر آن‌ها بهتر و ایمن‌تر عمل کنند؟ در حقیقت، پاسخ این سوال، بله است؛ چرا که بعضی تولیدکنندگان در طراحی دستگاه خود نسبت به سایر آن‌ها، موارد مهمی را مدنظر قرار می‌دهند. برای مثال، در بعضی موارد:
1) سوزن‌ها و سرپوش آن‌ها در یک کارتریج یکبارمصرف قرار می‌گیرند. همچنین، بعضی از آن‌ها دارای یک سوزن هستند که زمانی که کارتریج از دستگاه جدا می‌شود به طور خودکار به سمت داخل عقب می‌رود. این عمل سبب می‌شود تا هم فرد پیگمنتر و هم مشتری از خطر آسیب احتمالی بدنۀ سوزن در امان بمانند،
2) این سیستم کارتریج توسط یک غشاء مهر و موم شده است تا بخش موتور دستگاه را از ورود هرگونه آلودگی ناشی از رنگ‌دانه محافظت نماید،
3) آلودگی‌های موجود بر روی سطح بیرونی دستگاه را می‌توان با کمک یک ضدعفونی‌کنندۀ مناسب از بین برد.
بنابراین، بعضی از دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن تولید شده توسط واحدهای تولیدی می‌تواند نسبت به سایر آن‌ها از ایمنی بیش‌تری برخوردار باشد. جالب است بدانید ابزارهای سنتی اجرای تاتوی صورت یا خالکوبی بدن از ساختارهای متفاوتی برخوردار هستند. به این معنا که، این دستگاه‌ها دارای سوزن‌هایی هستند که کاملاً جدا شده و نیز بدنۀ فلزی آن‌ها به راحتی قابل تمیز، ضدعفونی و استریل کردن می‌باشد. البته، بعید نیست که بخش موتور چنین دستگاه‌هایی به دلیل طراحی اتصالات دسته و فاصلۀ بین موتور و سوزن توسط رنگ‌دانه‌ها آلوده گردد. به همین دلیل، زمانی که دستگاه را تا جای ممکن از یکدیگر جدا نمودید، می‌توانید موتور را با یک ضدعفونی‌کنندۀ مناسب پیش از استفاده بر روی صورت و یا بدن هر مشتری، تمیز نمایید.
بنابراین، با توجه به موارد یاد شده در بالا بهتر است هنگامی که قصد خریداری یک دستگاه میکروپیگمنتیشن را دارید، تمامی اطلاعات مربوط به آن را از طریق سایت، کاتالوگ و یا پشتیبان فروش آن جمع‌آوری نموده و با سایر مدل‌های موجود در بازار مقایسه نموده و سپس اقدام به خرید نمایید. همچنین، با کمک گرفتن از یک فرد متخصص در این زمینه نیز می‌توانید از بین گزینه‌های موجود در بازار بهترین آن‌ها را انتخاب و خریداری نمایید. فراموش نکنید که تهیۀ یک دستگاه مناسب و ایمن مهم‌ترین اقدامی است که شما بایستی به عنوان یک پیگمنتر برای ارائۀ خدمات بهتر، انجام دهید.
    احتمال عفونت تاتوابرو پیشگیری عفونت تاتوابرو خطرات آلودگی میکروپیگمنتیشن جلوگیری عفونت میکروپیگمنتیشن نکات بهداشتی تاتوابرو