توصیه های بهداشتی میکروپیگمنتیشن | قسمت دوم

از آن جا که روش میکروپیگمنتیشن کاملاً با زیبایی ظاهری افراد در ارتباط است، به طور حتم در انتخاب محلی که قرار است در آن آرایش دائم بر روی صورتشان انجام گیرد وسواس به خرج خواهند داد. به همین خاطر، علاوه بر ابزار کار مناسب و تجهیزات و نورپردازی کافی و استاندارد بایستی از ایمنی و بهداشت محیط کار مطمئن گردند. فرد پیگمنتری که به اندازۀ کافی حرفه‌ای باشد، خواهد دانست که در صورت آلوده بودن محیط کار نه تنها به کار و حرفۀ خود ضرر خواهد رساند بلکه ...

توصیه های بهداشتی میکروپیگمنتیشن  | قسمت دوم

قوانین و اصول بهداشتی در میکروپیگمنتیشن 

در این مطلب، پیش از آن که به شرح دیگر نکات بهداشت و اجرایی موجود در زمینۀ میکروپیگمنتیشن یا همان آرایش دائم بپردازیم، ابتدا توضیح مختصری از موارد یاد شده در مقالۀ قبلی را جهت یادآوری شما عزیزان جمع‌بندی خواهیم کرد.
همانطور که در مقالۀ پیشین گفتیم، روش میکروپیگمنتیشن با دو عنوان آرایش دائم و آرایش نیمه دائم شناخته می‌شود. این روش نه تنها به عنوان یک وسیله برای صرفه‌جویی در زمان آماده شدن جهت خروج از منزل، بلکه به عنوان راه‌حلی نوین در علم پزشکی به منظور درمان بعضی نواقص، با استقبال خوبی روبرو شده است. البته، جالب است بدانید که این شیوه همواره دچار تحولات جدیدی برای افزایش میزان اثرگذاری آن خواهد بود، که در این صورت بر روی کیفیت کار هنرمندان پیگمنتر تأثیر بسزایی خواهد داشت. برای مثال: گزارشات جدید در رابطه با ایمنی رنگ‌دانه‌ها، روش‌های جدیدی که به پاک نمودن خالکوبی کمک می‌کنند و نیز آن دسته از تغییراتی که در قوانین مربوط به این روش توسط مقامات دولتی اعمال می‌گردد، همگی بر روی کار یک فرد تاتوکار اثرگذار خواهد بود. به همین خاطر، شما به عنوان یک پیگمنتر بایستی همواره خود را با تغییرات به وجود آمده همراه سازید و از یک راهنمای معتبر در این امر بهره بگیرید. هدف از ارائۀ این مطلب تنها آشنایی شما با توصیه‌های مشترکی است که در زمینۀ محیط و نحوۀ تمرین و انجام کار به شکل یک راهکار کلی در تمام دنیا مورد توجه می‌باشد.

توصیه های بهداشت برای میکروپیگمنتیشن 

مروری بر موارد گفته شده در مقالۀ پیشین
1) یادداشت‌برداری از نکات مهم در حین آموزش این شیوه بسیار حائز اهمیت می‌باشد،
2) بهتر است تمامی نکاتی را که به هنگام آموزش یادداشت نموده‌اید، به عنوان یک مرجع به صورت بایگانی نگهداری نمایید،
3) از فرد مراجعه‌کننده بخواهید تمامی اطلاعات خود اعم از بیماری‌ها، حساسیت‌ها و موارد این چنینی را در یک برگۀ پرسشنامه درج نموده تا شما بتوانید از آن به عنوان یک منبع اطلاعاتی در رابطه با مشتری خود استفاده نمایید. همچنین، امضای برگۀ رضایت‌نامۀ مشتری فراموش نشود،
4) حفظ بهداشت دست‌ها و ضدعفونی نمودن پوست فرد مراجعه‌کننده و ابزار کار را همواره رعایت نمایید،
5) تمامی ابزار و تجهیزات موجود در سالن باید به گونه‌ای انتخاب و تهیه گردند که از بروز هرگونه عفونت پیشگیری شود. البته، توجه داشته باشید که استفاده از فرش در محیط کار اجرای روش میکروپیگمنتیشن ممنوع می‌باشد،
بر تهیۀ امکاناتی چون: صندلی کار مناسب، مواد الکلی مجاز برای استریل نمودن پوست دست‌ها و نیز مواد ضدعفونی‌کننده‌ای که برای زدودن آلودگی‌های احتمالی محیط کار مناسب بوده و به تجهیزات آسیب نمی‌رساند، کاور یکبارمصرف برای پوشاندن سطح صندلی کار، سیستم آب گرم و سرد برای شستشوی دست‌ها و یک سینک جداگانۀ دارای آب سرد و گرم برای شستشوی ابزار کار که دور از محل انجام آرایش دائم نصب شده باشد، دستمال کاغذی جهت خشک نمودن دست‌ها پس از شستشو و در آخر یک سیستم نورپردازی که ترکیبی از نور طبیعی خورشید و لامپ‌های مناسب باشد، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
اما، دیگر چه مواردی را لازم است مورد توجه قرار دهیم؟ با ما همراه باشید تا در ادامه مهم‌ترین توصیۀ لازم جهت اجرای روش میکروپیگمنتیشن را در اختیارتان قرار دهیم.

وضعیت کلی محیط سالن یک پیگمنتر

7) برخی از مشاغل از تجهیزات ضد حساسیت هوا استفاده می‌کنند؛ این امر به این خاطر است که خطر آلودگی هوا در محل کار خود را کاهش دهند. در این تجهیزات اغلب از ابزاری مانند فیلتر تصفیۀ هوا یا فناوری UV _یا در مورادی ترکیبی از آن‌ها_ استفاده می‌شود تا سطح میکروارگانیسم‌های موجود در هوای محیط انجام کار را کاهش دهد. اگرچه، به این خاطر که انتقال عفونت از طریق جریان هوا حین اجرای روش میکروپیگمنتیشن بعید می‌باشد، نیاز به یک سیستم تصفیۀ هوا در محل انجام آرایش دائم کاملاً تأیید نشده است. همچنین، نحوۀ ساخت و اجرای این تجهیزات در هر کارخانه متفاوت بوده و ممکن است گران باشد بنابراین، جهت انجام چنین خریدهایی بایستی به مشخصات، هزینه و سود دستگاه توجه کافی داشته باشید.
از آن جا که روش میکروپیگمنتیشن کاملاً با زیبایی ظاهری افراد در ارتباط است، به طور حتم در انتخاب محلی که قرار است در آن آرایش دائم بر روی صورتشان انجام گیرد وسواس به خرج خواهند داد. به همین خاطر، علاوه بر ابزار کار مناسب و تجهیزات و نورپردازی کافی و استاندارد بایستی از ایمنی و بهداشت محیط کار مطمئن گردند. فرد پیگمنتری که به اندازۀ کافی حرفه‌ای باشد، خواهد دانست که در صورت آلوده بودن محیط کار نه تنها به کار و حرفۀ خود ضرر خواهد رساند، بلکه ممکن است سبب بروز صدمات جبران‌ناپذیری بر روی صورت افراد گردد. به همین خاطر است که علاوه بر پیشرفت در زمینۀ اجرا بایستی از استریل بودن محیط و ابزار کار خود مطمئن باشد. بر این اساس، در آئین‌نامۀ اجرایی قانون اصلاح، مادۀ 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مواردی آورده شده که در یک سالن آرایشگاهی یا حتی محل انجام روش میکروپیگمنتیشن بایستی تمامی آن‌ها را مورد توجه قرار داده و کاملاً رعایت نمود. این موارد به قرار زیر است:

قوانین بهداشت برای میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائم 

1) همۀ متصدیان و کارکنان شاغل در سالن آرایشی بایستی دورۀ ویژۀ بهداشت عمومی‌ای که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین شده است، گذرانده و گواهینامۀ معتبر دریافت نمایند،
2) این گواهینامه‌ها بایستی در محل کار وجود داشته باشد،
3) رعایت بهداشت فرد و نظافت عمومی سالن بایستی با توجه به دستورات بازرسین بهداشت صورت گیرد،
4) استفاده از روپوش رنگ روشن و تمیز و نیز وجود کمدهای مخصوص جهت نگهداری لوازم شخصی حائز اهمیت می‌باشد،
5) صابون و حولۀ تمیز و اختصاصی برای کارکنان سالن الزامی است،
6) توجه داشته باشید که سطوح میز‌ها، صندلی‌ها و حتی کف سالن بایستی کاملاً صاف و تمیز باشد،
7) آب مصرفی و سیستم فاضلاب بایستی مورد تأیید مقامات مربوطه باشد،
8) حداکثر دمای مجاز در فصل گرما در محیط کار 30 درجه می‌باشد،
9) حتماً بایستی جعبۀ کمک‌های اولیۀ و کاملاً مجهز در سالن موجود باشد،10) برای جلوگیری از خطرات احتمالی حریق و انفجار تجهیزاتی مانند کپسول اطفاء حریق معتبر بایستی در محل کار موجود باشد.
در صورت رعایت تمامی موارد یاد شده در این مقاله و نیز مقالۀ پیشین، شما عزیزان می‌توانید خدمات عالی و بی نقصی را به مشتری خود ارائه داده و رضایت شخصی خود و نیز مراجعه‌کنندگان را جلب نمایید. 
    قوانین بهداشت میکروپیگمنتیشن قوانین بهداشتی تاتوابرو نکات وسایل تاتو ابرو آموزش نکات تهیه لوازم آموزش میکروپیگمنتیشن وسایل میکروپیگمنتیشن لوازم میکروپیگمنتیشن