آموزش میکروپیگمنتیشن | توصیه‌ها و نکات تاتو لب

علاوه بر رعایت نکات ایمنی در زمان اجرای روش آرایش دائم یا همان میکروپیگمنتیشن، در نظر داشتن بعضی از موارد مهم می‌تواند به شما به عنوان یک پیگمنتر کمک شایانی نماید. به این معنا که برخورداری از آگاهی لازم در رابطه با تمام نکات موجود در زمینۀ حرفه‌ای که انجام می‌دهید، بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

آموزش میکروپیگمنتیشن | توصیه‌ها و نکات تاتو لب

 آموزش میکروپیگمنتیشن | میکروپیگمنتیشن لب | توصیه‌ها

علاوه بر رعایت نکات ایمنی در زمان اجرای روش آرایش دائم یا همان میکروپیگمنتیشن، در نظر داشتن بعضی از موارد مهم می‌تواند به شما به عنوان یک پیگمنتر کمک شایانی نماید. به این معنا که برخورداری از آگاهی لازم در رابطه با تمام نکات موجود در زمینۀ حرفه‌ای که انجام می‌دهید، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. مراعات نمودن مسائل بهداشتی و نیز ترتیب مراحل اجرای کار، پس از برخورداری از مهارت لازم به عنوان یک تاتوکار یا همان پیگمنتر حرفه‌ای، از جمله مواردی هستند که بایستی به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. بنابراین، توصیه می‌شود پس از فراگیری این حرفه پیش از آن که این شیوه را بر روی صورت اشخاص به اجرا درآورید، کمی به تمرین آن بپردازید. به این منظور شما عزیزان می‌توانید پوست‌های مصنوعی‌ای که مخصوص این کار در بازار موجود است را تهیه نموده و به کمک دستگاه برای تقویت مهارت خود بر روی آن‌ها تمرین نمایید.

چه سوزنی را برای تاتو لب استفاده نماییم؟

انتخاب سوزن برای انجام آرایش دائم بر روی لب‌ها با توجه به ضخامتی که برای اجرای کار در نظر گرفته شده است، صورت می‌گیرد. به همین خاطر، میکروپیگمنتیشن در ناحیۀ لب را می‌توان با سوزن‌های مختلفی انجام داد. اگر قرار بر این است که یک خط لب نازک را اجرا کنید، بهتر است از سوزن لاینر 3 (Liner 3) استفاده نمایید. همچنین، برای اجرای خط لبی با ضخامت متوسط، به کارگیری سوزن پاور 7 (Power 7) و نیز برای اجرای خط لب ضخیم و پهن، استفاده از سوزن پاور 9 (Power 9)، توصیه می‌گردد. البته، توجه داشته باشید که سوزن‌های مناسب برای طراحی خط لب، سوزن پاور 7 (Power 7) و 3 سر طراحی می‌باشد؛ چرا که نرم‌تر عمل نموده و سطح طراحی شما صاف به نظر خواهد رسید. 
نکته این که : عمق مناسب سوزن جهت اجرای آرایش دائم در داخل لب 1 میلی‌متر و برای خط دور آن 1.5 میلی‌متر می‌باشد. توجه نمایید که اگر قصد پاک نمودن میکروپیگمنتیشن از روی لب را دارید، حداکثر عمق مناسب برای انجام آن 1.5 میلی‌متر می‌باشد.

توصیه‌های قابل توجه در اجرای آرایش دائم لب

همانطور که می‌دانید، در واقع منظور از خط لب همان خطی است که محدودۀ لب را در صورت انسان مشخص می‌کند. شما عزیزان پیگمنتر می‌توانید با توجه به ویژگی‌های چهرۀ افراد و نیز درخواست مشتری این خط را نازک و یا ضخیم به اجرا درآورید. برای مثال، خط قوس لب، که در امتداد قوس لب بالا کشیده می‌شود، لب را برجسته‌تر نشان خواهد داد. توجه داشته باشید که هنگام اجرای کار گوشۀ لب‌ها را تیز نکنید. پس از اجرای خط لب بایستی به سایه زدن لب‌ها مشغول گردید. انجام این کار به این دلیل انجام می‌گیرد که با سایه زدن قسمت رنگی لب آن را برجسته‌تر نشان دهید. از آنجا که قوس لب بالاترین قسمت لب بوده و وسط سوراخ بینی قرار دارد و همچنین به شکل دالبور می‌باشد، بهتر است آن را به صورت قلبی (دالبور) شکل داده و از زاویه‌دار کردن آن بپرهیزید. برای برجسته‌تر دیده شدن لب‌ها می‌توانید یک خط لب اضافی ظریف را بر روی خط لب اصلی با رنگ بژ اجرا نمایید. 

نکات اجرای سایۀ در تاتو لب

اجرای سایۀ لب برای مشتری با درد بیش‌تری همراه خواهد بود. به همین خاطر، توصیه می‌شود به هنگام اجرای کار از میزان مادۀ بی حسی را افزایش دهید. سایه زدن لب‌ها را بهتر است به روش V، یعنی شیوه‌ای که گوشه‌های لب را پهن و قسمت مرکزی لب (قوس لب) را باریک‌تر انجام می‌گیرد، اجرا نمایید. برای انجام سایه در ناحیۀ قوس لب استفاده از سایه‌های بژ پیشنهاد می‌گردد. شما عزیزان می‌توانید از سوزن‌های متنوعی برای سایه‌زنی لب‌ها بهره بگیرید، اما می‌توان گفت بهترین گزینه برای سایه زدن لب‌ها سوزن 5 سر می‌باشد. دلیل این امر به این خاطر است که هرچه تعداد سوزن‌ها بیش‌تر باشد، مشتری درد کم‌تری را احساس خواهد کرد، خون‌ریزی کم‌تری اتفاق می‌افتد و سرعت عمل اجرای کار بالاتر خواهد بود. توصیه می‌شود سایه‌زنی لب‌ها را به آرامی انجام داده و برای این کار سوزن‌های مختلفی را به کار ببرید. برای اجرای سایۀ متراکم از کارتریج 9 سر و برای اجرای سایۀ کم‌تر از کارتریج 5 سر شیب‌دار استفاده نمایید. برای پر کردن سایۀ لب نیز بهتر است از سوزن 4 سر تخت بهره بگیرید.
    آموزش تاتو لب میکروپیگمنتیشن لب روش انجام تاتو لب نکات تاتو لب چطور تاتو لب آموزش میکروپیگمنتیشن تاتو میکروپیگمنتیشن لب