آموزش میکروپیگمنتیشن | خط لب و سایۀ لب

توجه داشتن به جام چهرۀ آن‌ها و اندازه و حالت طبیعی لب‌هایشان از جمله مواردی است که به هیچ عنوان نباید آن‌ها را نادیده گرفت. اهمیت این امر به این خاطر است که بعضی افراد دارای لب‌های بزرگ، بعضی دارای لب‌های باریک و بعضی دیگر از لب‌های نامتقارن برخوردار می‌باشند. نحوۀ اجرای آرایش دائم بر روی هر یک از این حالت‌ها متفاوت می‌باشد. برخی نکاتی را که بایستی به هنگام انجام میکروپیگمنتیشن رعایت نمایید به قرار زیر است:

آموزش میکروپیگمنتیشن | خط لب و سایۀ لب

تاتو خط لب و سایۀ لب

همانطور که می‌دانید، چهرۀ افراد مختلف دارای تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر می‌باشد. این تفاوت‌ها سبب می‌شود تا شما به عنوان یک پیگمنتر یا همان تاتوکار حرفه‌ای در روش آرایش دائم ملزم به رعایت اصول و نکات خاص اجرای این شیوه باشید. لب‌ها یکی از اجزای صورت است که حالت آن‌ها می‌تواند نقش بسزایی را در نشان دادن احساسات درونی افراد ایفا کند. به همین خاطر، ترسیم خط لب مناسب و سایه زدن صحیح آن‌ها به کمک روش میکروپیگمنتیشن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. هنگامی که افراد برای انجام آرایش دائم لب نزد شما مراجعه می‌نمایند، توجه داشتن به جام چهرۀ آن‌ها و اندازه و حالت طبیعی لب‌هایشان از جمله مواردی است که به هیچ عنوان نباید آن‌ها را نادیده گرفت. اهمیت این امر به این خاطر است که بعضی افراد دارای لب‌های بزرگ، بعضی دارای لب‌های باریک و بعضی دیگر از لب‌های نامتقارن برخوردار می‌باشند. نحوۀ اجرای آرایش دائم بر روی هر یک از این حالت‌ها متفاوت می‌باشد. برخی نکاتی را که بایستی به هنگام انجام میکروپیگمنتیشن رعایت نمایید به قرار زیر است:
1)لب‌ها بزرگ باشد : برای اجرای خط لب در این نوع لب‌ها از یک رنگ نزدیک به رنگ طبیعی لب‌ها استفاده نمایید. توجه داشته باشید هنگامی که لب‌ها بزرگ می‌باشد، بهتر است خط لب را داخل لب و در غشاء مخاطی آن رسم نموده و سایۀ لب را به صورت پهن انجام دهید،
لب بالا باریک باشد : طیف رنگ‌دانه‌ها را پرتر نموده و از تکنیک سایه‌زنی "V" استفاده نمایید تا حجم لب را بیش‌تر نشان دهید. بهتر است خط لب را بالای خط لب اصلی و در طول طبیعی آن را رسم نمایید،
3)لب پایین باریک باشد : همۀ مراحل رسم خط لب در این نوع لب‌ها مانند مورد پیشین، یعنی باریک بودن لب بالا، انجام می‌گیرد. به این معنا که، طیف رنگ‌دانه‌ها را پرتر نموده و از تکنیک سایه‌زنی "V" استفاده نمایید تا حجم لب را بیش‌تر نشان دهید. همچنین، خط لب پایین را از زیر خط لب اصلی و در طول طبیعی آن را رسم نمایید،
4)لب‌ها نامتقارن باشد : در اجرای میکروپیگمنتیشن برای این نوع لب‌ها، بهتر است خط دور لب را متوازن کشیده و به صورت کاملاً متقارن بر روی لب‌ها سایه‌زنی را انجام دهید. استفاده از رنگ‌های پررنگ و قوی به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد.
توجه داشته باشید که، برای بزرگ جلوه دادن لب‌ها از سوزن 5 راند و رنگ‌های تیره‌تر استفاده می‌گردد.
مراحل اجرای خط لب
اجرای میکروپیگمنتیشن دائم در هر ناحیه‌ای از صورت یا بدن دارای مراحل مشخصی است که رعایت همۀ آن‌ها در حصول یک نتیجۀ رضایت‌بخش هم برای شما و هم برای مشتری تأثیرگذار خواهد بود. مراحل اجرای آرایش دائم لب به این ترتیب می‌باشد:
1)ابتدا بایستی محل مورد نظر را با مایع ضدعفونی‌کننده تمیز نموده و سپس آن را پاک نمایید،
2)مادۀ بی حسی را در محل قرار داده، روی آن را با پلاستیک بپوشانید و اجازه دهید تا برای مدتی بر روی آن بماند،
هی پس از گذشت زمان و بی حس شدن موضع، مادۀ بی حسی را پاک نموده و طراحی متناسب با لب‌ها و حال چهرۀ مشتری را انجام دهید،
4)لب‌ها را به رنگ انتخابی آغشته نمایید،
5)لب‌ها را به کمک کارتریج علامت‌گذاری نمایید،
6)سرعت ضربه زدن سوزن را تنظیم نمایید،
7)اجرای طراحی بر روی طرح اولیه بسیار حائز اهمیت است،
8)رنگ را از روی لب‌ها پاک نموده و بر روی آن‌ها بی حس‌کنندۀ موضعی بمالید،
9)مادۀ بی حس‌کننده را از روی لب بالا پاک نموده و طبق طرح اولیه خط لب را اجرا نمایید،
10) حتماً توجه داشته باشید که سرعت سوزن را بر اساس توصیۀ شرکت سازندۀ دستگاه تنظیم نمایید،
11) حال، مادۀ بی حس‌کننده را از روی لب پایین پاک نموده و خط لب پایین را ترمیم نمایید،
12) برای سایه زدن از رنگ‌های نزدیک به رنگ طبیعی لب‌ها استفاده نمایید،
13) پس از اتمام کار رنگ‌های اضافی را از روی لب‌ها پاک نموده و از کرم محافظت‌کننده استفاده نمایید،
14) تمامی اصول مراقبتی پس از اجرای آرایش دائم را به مشتری یادآوری نموده و محصولات مراقبتی مناسب را به ایشان معرفی نمایید.
نکته این که، برای جلوگیری از بروز تبخال می‌توانید از آسیکلوویر (ضد تبخال) بهره ببرید.
    آموزش تاتو لب میکروپیگمنتیشن لب روش انجام تاتو لب نکات تاتو لب چطور تاتو لب آموزش میکروپیگمنتیشن تاتو میکروپیگمنتیشن لب