آموزش میکروپیگمنتیشن | نکات مهم در اجرای میکروپیگمنتیشن لب

بخشی از روند اجرای میکروپیگمنتیشن لب ترسیم خطوط در اطراف لب‌ها بوده و سپس آن‌ها با رنگ دلخواه مشتری پر می‌شوند. این امر بسیار حائز اهمیت است که به یاد داشته باشید که بایستی رنگی را انتخاب کنید که به رنگ لب‌های طبیعی فرد متقاضی نزدیک باشد. با ما همراه باشید تا شما را از مهم‌ترین نکات موجود جهت اجرای آرایش دائم لب مطلع سازیم.

 آموزش میکروپیگمنتیشن | نکات مهم در اجرای میکروپیگمنتیشن لب

آموزش نکات مهم در اجرای تاتو لب

بسیاری از افراد به جای این که روزانه چندین بار رژ لب خود را تمدید نمایند، ترجیح می‌دهند که از روش آرایش دائم لب استفاده نمایند. این روش به شما کمک می‌کند که همواره از لب‌های زیبا و آراسته برخوردار باشید. آرایش دائم لب این امکان را به شما می‌دهد که در خانه، محل کار، میهمانی، حتی به هنگام ورزش در سالن‌های ورزشی یا هنگام شنا در استخر، از لب‌هایی خوش حالت، خوش رنگ وزیبا بهره‌مند باشید. در حقیقت، میکروپیگمنتیشن کامل لب اصطلاحی است به معنای خالکوبی‌ای که تمام فضای لب شما را پر می‌پوشاند. این کار سبب می‌شود لب‌های شما برجسته گشته و از ظاهری کامل و یکنواخت‌تر برخوردار گردد. بخشی از روند اجرای میکروپیگمنتیشن لب ترسیم خطوط در اطراف لب‌ها بوده و سپس آن‌ها با رنگ دلخواه مشتری پر می‌شوند. این امر بسیار حائز اهمیت است که به یاد داشته باشید که بایستی رنگی را انتخاب کنید که به رنگ لب‌های طبیعی فرد متقاضی نزدیک باشد. با ما همراه باشید تا شما را از مهم‌ترین نکات موجود جهت اجرای آرایش دائم لب مطلع سازیم.

انواع خطوط تاتو لب

همانطور که در مقالۀ پیشین گفتیم، حالت لب‌ها در افراد مختلف، متفاوت می‌باشد. در واقع، حالت لب‌ها را خطوطی که دور آن‌ها وجود دارد شکل می‌دهند. نحوۀ صحیح اجرای خطوط بر روی لب می‌تواند نتیجۀ کار را رضایت‌بخش نماید. برای انجام این کار بهتر است به حالت طبیعی لب‌ها و جام چهرۀ فرد متقاضی توجه نمایید. به هیچ وجه بر روی خطوط لب‌ها از آن چه که هستند بیش‌تر کار نکنید. این کار حالت غیرطبیعی و به مرور زمان بد شکلی را سبب خواهد شد.خطوط لب را می‌توان به 3 دستۀ خطوط افقی، خطوط هلالی و خطوط مایل تقسیم‌بندی نمود. در حقیقت، خطوط افقی در قسمت گوشه‌های لب، خطوط هلالی در قسمت‌های قوس لب و خطوط مایل در سطح لب کشیده می‌شوند. برای این که بتوانید خطوط لب را ترسیم نمایید بایستی از سوزن کارتریج 3 سر استفاده نموده و هندپیس دستگاه را عمود بر لب‌ها در دست گرفته تا سوزن راحت‌تر وارد پوست گشته و رنگ به درستی درون آن تزریق گردد. جهت اجرای خطوط لب بهتر است که از حرکت رفت و برگشت استفاده نمایید.

طراحی مناسب تاتو لب‌ها

برای ایجاد یک طراحی مناسب بهتر است به شکل طبیعی لب‌های مشتری توجه نمایید. به این معنا که اگر فرد متقاضی از لب‌های خوش حالت برخوردار است تنها کاری که شما به عنوان یک پیگمنتر باید انجام دهید این است که بر روی خط طبیعی لب‌های او خط لب را طراحی نموده و داخل آن را پر نمایید. بعضی مواقع نیز مشتری شما دارای لب‌های خیلی باریک است که در این صورت شما بایستی خط لب را کمی بیرون‌تر از خط طبیعی لب‌ها و نیز لب پایین را پهن‌تر بکشید. برای این که بتوانید لب‌ها را بزرگ‌تر نشان دهید تنها کافی است که خط لب را در بالای محدودۀ طبیعی لب اجرا نمایید.

ترسیم خط تاتو لب

برای ترسیم خط لب بایستی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
1. ابتدا بایستی قسمت دالبور لب بالا (دو برآمدگی موجود در لب بالا) را رسم کنید. برای این کار به کمک دستگاه با حرکت رفت و برگشتی از قسمت داخلی این برآمدگی‌ها به سمت بیرون خطی را به اجرا درآورید،
2. قدم بعدی رسم خطوط گوشه‌ای لب‌ها می‌باشد. به این صورت که به وسیلۀ حرکت رفت و برگشتی از گوشۀ لب بالا خطی را رسم نموده و تا خطی که در قسمت برآمدگی لب کشیده شده ادامه دهید و این خطوط را به یکدیگر وصل کنید،
3. قدم سوم ترسیم خط لب پایین می‌باشد. در این مرحله بایستی از وسط لب یک خط صاف رسم نمایید،
4. قدم آخر در اجرای خط لب رسم خط از خط صاف کشیده شده و وصل نمودن آن به گوشۀ لب پایین می‌باشد.
بنابراین، برای اجرای یک خط لب بی عیب و نقص بایستی پس از رسم خط در ناحیۀ دالبور لب بالا آن را به گوشۀ لب وصل نموده و برای رسم خط لب پایین ابتدا خط صاف را در وسط لب کشیده و سپس آن را به گوشۀ لب پایین متصل نمایید.

روش سایه‌زنی تاتو لب‌ها

سایه زدن لب‌ها آخرین مرحله در روش میکروپیگمنتیشن لب می‌باشد. برای این کار بهتر است سوزن کارتریج 5 سر استفاده نمایید. روش مناسب جهت پر نمودن داخل لب‌ها حالت دورانی می‌باشد. توجه داشته باشید که حرکت رفت و برگشتی تنها برای اجرای خطوط لب مناسب بوده و به هیچ عنوان نباید برای سایه‌زنی و پر نمودن لب‌ها از این حرکت استفاده نمایید؛ چرا که این کار سبب جمع شدن رنگ در لب‌ها و بروز کبودی بر روی آن می‌شود. البته، برای پر نمودن فاصلۀ بین خط لب و پوست استفاده حرکت رفت و برگشتی جایز می‌باشد. هنگام اجرای سایه بر روی لب‌ها بهتر است تیرگی کنار لب‌ها را بیش‌تر نموده تا حالت آن‌ها زیباتر به نظر برسد. معمولاً در قسمت وسط لب‌ها از رژ لب استفاده نمی‌شود، اما در صورتی که مشتری خواستار این کار باشد از رنگی 2 درجه روشن‌تر از رنگ کار شده در گوشه‌های لب برای سایۀ وسط لب استفاده نمایید. جالب است بدانید کارتریج دارای سرسوزن‌های بیش‌تر، درد و خونریزی کم‌تری را برای مشتری به همراه دارد. معمولاً از سوزن‌های کارتریج 3 و 7 سر نیز می‌توان برای پر کردن لب‌ها استفاده نمود. شما بایستی برای اجرای هاشور بر روی لب‌ها از سوزن‌های فلت استفاده نمایید. توصیه می‌شود به دلیل حساسیت بیش از حد لب‌ها، پیش از هر کاری تمام مراحل خط لب و سایۀ لب را بر روی پوست مصنوعی تمرین نمایید. 
    آموزش میکروپیگمنتیشن آموزش تاتو لب روش تاتو لب نکات مهم تاتو لب میکروپیگمنتیشن لب سایه زدن تاتو لب پرکردن تاتو لب