برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

پوست یک عضو اثرگذار بدن در زندگی ما

هر یک از انسان‌ها زندگی خود را به نحوی می‌گذرانند که برای آن انتخاب شده، و یا خودشان آن مسیر زندگی را برگزیده‌اند. در تمامی ثانیه‌های زندگی روزمره‌ی هر فرد، بدن به صورت کاملاً محسوسی نقشی را ایفا می‌کند.

پوست یک عضو اثرگذار بدن در زندگی ما

یک مثال روشن برای این امر راه رفتن انسان به وسیله‌ی پاهای او می‌باشد، که البته بعضی افراد متأسفانه از داشتن این نعمت محروم می‌باشند. اما؛ در این بین آیا پوست انسان در گذران عمر او نقشی ایفا می‌کند؟

پاسخ این سوال مثبت است؛ پوست بدن انسان کاملاً یک عضو واکنش‌گر نسبت به محیط پیرامون او می‌باشد. برای مثال فردی که به شغل کشاورزی سنتی، باغبانی و هر شغل دیگری که با دستان فرد انجام می‌پذیرد، مشغول است، از دستان ضخیم شده‌ای برخوردار می‌باشد. یا مثلاً فردی که عادت به سیگار کشیدن دارد، در طول زندگی خود علاوه بر مشکلات تنفسی که ممکن است برای او ایجاد شود، در درازمدت دچار پیری زودرس پوست و چروکیده شدن آن می‌گردد و همچنین پوست حالت ارتجاعی خود را به مرور از دست خواهد داد. البته قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید نیز عوارضی در پی دارد. به عنوان مثال، نور مستقیم خورشید موجب می‌شود که میزان تولید ملانین(رنگ‌دانه‌هایی که از رسیدن تشعشعات مضر ماوراء بنفش به پوست و بدن جلوگیری می‌کنند) در لایه‌های اپیدرم و درم پوست افزایش یابد و این امر موجب تیره شدن پوست می‌گردد. مثال بارز این امر مردمانی هستند که در مناطقی با تابش مستقیم و شدید نور خورشید(مثلاً مردمان جنوب کشور خودمان ایران) زندگی می‌کنند. همچنین پوست این افراد به دلیل وجود میزان بالای ملانین نسبت به افراد با پوست روشن، کمتر دچار آفتاب سوختگی می‌گردد.

    پوست ترمیم پوست جوانسازی آکنه اسکار جای جوش لک چین و چروک میکرونیدلینگ درماپن پلکسر پلاسماجت