برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

پوست چیست؟

بدن انسان تشکیل شده از اجزای متفاوتی می‌باشد. این اجزاء به دو دسته‌ی داخلی و خارجی تقسیم می‌گردد.

پوست چیست؟

قلب، معده، روده، کلیه، و مواردی از این دست، اجزای داخلی تشکیل دهنده‌ی بدن انسان می‌باشند. اما اجزای خارجی بدن مواردی همانند مو، ناخن، پوست و غشاء مخاطی(لایه‌های سلولی‌ای که موجب جلوگیری از خشک شدن قسمت‌هایی از بدن که نباید خشک شوند، می‌شوند. این غشاها داخل پلک‌ها، مجاری تناسلی، دهان و بینی و دستگاه‌های گوارشی و تنفسی را می‌پوشانند) هستند. پوست در حقیقت همان سیستم پوشاننده‌ی سطح بدن می‌باشد، که سطوح درونی و بیرونی بدن را از یکدیگر جداسازی می‌نماید. این سیستم پوشاننده از سه بخش تشکیل می‌شود:

1.اپیدرم : لایه‌ی بالایی یا به عبارتی روپوست(لایه‌ی ضخیمی متشکل از سلول‌های مسطح) است که همان لایه‌ی نازک خارجی می‌باشد،

2.درم : لایه ی میانی و البته بخش ضخیم پوست می‌باشد،

3.هیپودرم :  لایه‌ی زیرین پوست بوده که لایه‌های بالایی و سطح پوست را به بافت‌های ماهیچه‌ای بدن متصل می‌نماید.

یکی از بزرگترین اعضای بدن انسان پوست او می‌باشد. این عضو با وسعتی حدوداً دو مترمربع در حقیقت لایه‌ای محافظ در برابر محیط پیرامون مقابل اعضاء و جوارح داخلی بدن انسان می‌باشد. مو و ناخن نیز همانند پوست به عنوان لایه‌های محافظ بخش‌های خاصی در بدن فعالیت دارند. پوست بدن به دلیل این که قابلیت ترمیم و إحیای خود را دارا می‌باشد، به عنوان یک عضو زنده در بدن تلقی می‌گردد. همچنین می‌توان به دلیل تغییرات محسوسی که پوست به هنگام حالات و موقعیت‌های متفاوتی که بدن در آن قرار می‌گیرد، پیدا می‌کند، آن را یک عضو زنده دانست. تغییراتی که در پوست ایجاد می‌گردد، نه تنها به دلیل افزایش سن، بلکه به خاطر بروز احساسات، هیجانات و در کل تمامیِ عوامل درونی و بیرونی خواهد بود.

سطحی‌ترین لایه‌های پوست با نام لایه‌ ی شاخی(اِستراتوم کورنیئوم) و نیز لایه‌ی اپیدرم از سلول‌های زنده و مرده تشکیل می‌گردند. در زندگی روزمره‌ی هر انسان در هر دقیقه‌ای که می‌گذرد حدود سی هزار عدد سلول مرده از بین رفته و سلول های تازه و جوان جایگزین آن‌ها می‌گردد. باید بدانید که تمام پوست بدن انسان هر ماه عوض شده و نو می‌گردد. این سلول‌ها در پایین‌ترین قسمت روپوست(درم) تولید و جایگزین می‌گردند. لایه‌ی میانی یا همان درم محل غدد، عروق خونی و دستگاه(سیستم) های عصبی می‌باشد، همچنین در زیر این سطح پوست(درم) لایه‌ای چربی قرار دارد که وظیفه‌ی محافظت و ضربه‌گیری را بر عهده دارد و همچنین به عنوان منبعی از انرژی از آن یاد می‌شود.

    پوست ترمیم پوست جوانسازی آکنه اسکار جای جوش لک چین و چروک میکرونیدلینگ درماپن پلکسر پلاسماجت