آموزش میکروپیگمنتیشن | انواع تار موهای ابرو

یکی از مسائلی که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است شناخت انواع تار موهای موجود در ناحیۀ ابرو می‌باشد. به این معنا که جالب است بدانید ابروهای طبیعی انسان از یک نوع تار مو تشکیل نشده است.به طور کلی می‌توان تار موهای ابرو را به 3 دستۀ موهای نوع اول، موهای نوع دوم و موهای نوع سوم تقسیم نمود.

 آموزش میکروپیگمنتیشن | انواع تار موهای ابرو

تاتو ابرو | انواع تار موهای ابرو

همۀ ما تا حدود زیادی با روش نوین آرایش دائم یا همان میکروپیگمنتیشن آشنایی کامل داریم. اگر شما مایل هستید تا به یک پیگمنتر یا همان تاتوکار حرفه‌ای تبدیل گردید، بهتر است ابتدا از تمامی جوانب هنر آرایش دائم آگاه بوده و به خوبی آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. یکی از مسائلی که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است شناخت انواع تار موهای موجود در ناحیۀ ابرو می‌باشد. به این معنا که جالب است بدانید ابروهای طبیعی انسان از یک نوع تار مو تشکیل نشده است.

 تار موهای ابرو

به طور کلی می‌توان تار موهای ابرو را به 3 دستۀ موهای نوع اول، موهای نوع دوم و موهای نوع سوم تقسیم نمود.
1. موهای نوع اول : در واقع همان تار موهایی هستند که ضخیم بوده و حالت اصلی ابرو را شکل می‌دهند. به همین خاطر نوع رشد این تار موها از پایین کادر ابرو تا قسمت بالای آن می‌باشد. موهای نوع اول را موهای دوران جنینی نیز می‌نامند،
2. موهای نوع دوم : این تار موها فضای خالی بین دو تار موی نوع اول را پر می‌کنند و باعث پراکندگی در ناحیۀ ابرو می‌شوند. موهای نوع دوم نسبت به تار موهای نوع اول کوتاه بوده، در وسط کادر ابرو رشد نموده و تا بالای آن امتداد می‌یابند،
3. موهای نوع سوم : در واقع تار موهای ریز، نازک و کرکی بوده و در بالا و پایین کادر ابرو و نیز در میان تار موهای نوع اول رشد می‌کنند. این تار موها نسبت به موهای نوع دوم کوتاه‌تر می‌باشند و بر اساس خواب تار موهای اطراف خود رشد می‌کنند. تار موهای نوع سوم سبب می‌شوند تا ابروها باریک و یا پهن دیده شوند.
داشتن آگاهی از این امر به این خاطر حائز اهمیت است که برای اجرای آرایش دائم می‌توان از 2 روش استفاده نمود. روش اول پر کردن ابرو و روش دوم هاشور ابرو می‌باشد. البته، می‌توان ابتدا جاهای خالی ابرو را هاشور زده و سپس بعد از گذشت یک ماه قسمت‌های مانده را پر نمایید تا ظاهر طبیعی‌تری به خود بگیرد. اگر می‌خواهید که یک نتیجۀ مطلوب به دست آورید بهتر است نوع جام چهرۀ مشتری را تشخیص داده و تعیین نمایید که وی از کدام نوع تار مو برخوردار می‌باشد. اگر مشتری ابروهای باریک دارد و می‌خواهد از ابروهای پهن‌تری برخوردار گردد، توصیه می‌شود از روش کرک‌زنی (تار موهای نوع سوم) استفاده نمایید. اگر ابروهای وی کم‌پشت است و خواهان ابروهای پرپشت می‌باشد، از تار موهای نوع دوم بهره ببرید. و در آخر، اگر مشتری شما از هیچکدام این تار موها برخوردار نیست، بهتر است هر 3 نوع تار مو یعنی تار موی نوع اول، دوم و سوم را به طور هم‌زمان به کار بگیرید.

انواع تاج ابرو

تاج ابروی افراد یکی از مواردی است که در ناحیۀ ابرو سبب می‌شود تا شما حالت صورت آن‌ها را مهربان، ناراحت، عصبانی و یا اخمو ببینید. 3 الی 5 تار موی نوع اولی که در ابتدای ابرو وجود دارد شکل تاج ابرو را مشخص می‌نماید. در حقیقت، تاج ابرو را می‌توان به 2 شکل خمیده و ایستاده تقسیم نمود. بهتر است هنگام انجام میکروپیگمنتیشن ابرو بر روی صورت مشتری، تاج ابروی خمیده را با زاویۀ 45 درجه و تاج ابروی ایستاده را با زاویۀ 90 درجه اجرا نمایید. برای این که بهترین حالت تاج ابرو را برای صورت مشتری خود انتخاب کنید، بایستی به حالت صورت و چشم‌های وی توجه نمایید. تاج ابروی خمیده سبب می‌شود تا فاصلۀ چشم‌ها بیش‌تر دیده شده و تاج ابروی نوع ایستاده ابروها را به یکدیگر نزدیک‌تر و صورت افراد را اخمو نشان خواهد داد.
بنابراین، توجه به این که فرد مراجعه‌کننده از چه تار مویی در ناحیۀ ابروی خود برخوردار است و نیز نوع تاج ابروی وی، هم می‌تواند شما را در طراحی مدل ابروی متناسب با چهرۀ او کمک نموده و هم رضایت مشتری و حتی خود شما را از نتیجۀ کار جلب نماید.  
    آموزش میکروپیگمنتیشن آموزش تاتو میکروپیگمنتیشن تاتو ابرو نکات میکروپیگمنتیشن آموزش تاتو ابرو دستگاه تاتو ابرو