آموزش میکروپیگمنتیشن | شناخت رنگ تاتو میکروپیگمنتیشن | قسمت اول

انتخاب رنگ برای انجام میکروپیگمنتیشن (آرایش دائم) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. پس از این که رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمودید، نوبت به کارگیری صحیح آن‌ها خواهد بود. پیش از هر چیز بایستی پوست مشتری را تجزیه و تحلیل نموده و وضعیت رنگ‌دانه‌های آن را بررسی نمایید. این کار به شما کمک می‌کند تا رنگی را که می‌خواهید استفاده نمایید بر اساس رنگ پوست مشتری خود انتخاب نمایید. حتماً توجه نمایید که در تولید رنگ‌های انتخابی شما از چه پایه رنگی استفاده شده است.

آموزش میکروپیگمنتیشن | شناخت رنگ تاتو میکروپیگمنتیشن | قسمت اول

بهترین رنگ تاتو

برای این که بتوان یک طراحی عالی و بی عیب و نقص بر روی صورت مشتری خود به اجرا درآورید، پیش از هر کاری بایستی ابزار کار مربوط به حرفۀ خود را شناخته و نحوۀ به کارگیری هر یک از آن‌ها را به خوبی آموزش ببینید. همچنین، شناخت بهترین برند (Brand) هر یک از این ابزار و به خصوص رنگ‌های تاتو موجود در بازار از مهم‌ترین مسائلی است که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد. 

رنگ‌های تاتو و اصول استفادۀ صحیح از آن‌ها

اولین و مهم‌ترین اصلی که بایستی به آن دقت نمایید این است که رنگ انتخابی شما از یک برند شناخته شده و نیز مورد تأیید باشد. به دلیل وجود رنگ‌های تقلبی و بی کیفیت در بازار نتایج به دست آمده از کار رضایت‌بخش نبوده و حتی در مواردی سبب بروز عفونت و سایر بیماری‌ها و زائده‌های پوستی گردیده است. بنابراین، شناخت رنگ‌های مناسب و مورد تأیید  اولین گامی است که در جهت دستیابی به یک نتیجۀ رضایت‌بخش برای خودتان و مشتری، بایستی برداشته شود. مواد تشکیل‌دهندۀ این رنگ‌ها بایستی طبیعی و فاقد هرگونه مواد شیمیایی و سمی باشد؛ چرا که در این صورت با شرایط پوستی و نیز بدن افراد سازگار خواهد بود. یکی از نشانه‌های موجود برای شناخت رنگ‌های با کیفیت، اطلاعاتی است که شرکت‌های تولیدکننده در خصوص مواد تشکیل‌دهنده و رنگ‌دانه‌های موجود در رنگ‌های تولید شدۀ خود منتشر مینمایند. انتخاب رنگ برای انجام میکروپیگمنتیشن (آرایش دائم) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. پس از این که رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمودید، نوبت به کارگیری صحیح آن‌ها خواهد بود. پیش از هر چیز بایستی پوست مشتری را تجزیه و تحلیل نموده و وضعیت رنگ‌دانه‌های آن را بررسی نمایید. این کار به شما کمک می‌کند تا رنگی را که می‌خواهید استفاده نمایید بر اساس رنگ پوست مشتری خود انتخاب نمایید. حتماً توجه نمایید که در تولید رنگ‌های انتخابی شما از چه پایه رنگی استفاده شده است. تلاش نمایید برای اجرای کار زیاد از رنگ‌های تیره استفاده ننمایید، چرا که در انجام میکروپیگمنتیشن این که واکنش پوست مشتری نسبت به رنگ چه خواهد بود و ته رنگ باقی مانده بر روی پوست چه خواهد شد، به هیچ عنوان مشخص نمی‌باشد. حتی اگر شما یک تاتوکار حرفه‌ای باشید، تضمین این امر که رنگ باقی مانده بر روی پوست با گذر زمان مناسب و خوشرنگ خواهد بود، ممکن نمی‌باشد.استفاده از رنگ‌های تیره و بسیار تند به هبچ عنوان توصیه نمی‌گردد، چرا که این امر ممکن است از جذابیت کار شما و چهرۀ مشتری بکاهد و به دنبال آن سبب ناخشنودی وی گردد. توجه داشته باشید که برای پوست‌های گرم از رنگ‌های سرد و برای اجرای کار بر روی پوست‌هایی با رنگ سرد، بایستی از رنگ‌های گرم استفاده نمایید. البته، بایستی رنگ‌های گرم و آن دسته از رنگ‌هایی که دارای ته‌رنگ گرم هستند را به این خاطر که ممکن است با گذشت چند سال در اثر واکنش‌های احتمالی پوست و شرایط زندگی افراد سبب بروز ته‌رنگ گرم بر روی پوست گردند، با احتیاط مورد استفاده قرار دهید.
نکته این که بهتر است پیش از انتخاب رنگ و شروع کار مشخص نمایید که پوست مشتری دارای رنگ‌دانه‌های خاکستری است یا قرمز.
اکنون که از میزان اهمیت انتخاب برند رنگ و رنگ مورد استفادۀ خود برای اجرای آرایش دائم بر روی صورت مشتری مطلع شده‌اید، بهتر است با انواع رنگ‌های پایه و رنگ‌های کمکی نیز، آشنا گردید.

رنگ‌های تاتو پایه و کمکی

پایه‌ای‌ترین رنگ‌های قابل استفاده در آرایش دائم 3 طیف رنگی قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای متوسط و قهوه‌ای روشن می‌باشد. این رنگ‌های در صورتی که با پوست مشتری هماهنگی داشته باشد، می‌تواند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد. در غیر این صورت، می‌توان این رنگ‌ها را با یکدیگر ترکیب نموده و یا حتی در بعضی موارد جهت هماهنگی هرچه بیش‌تر رنگ با پوست مشتری، آن‌ها را با سایر رنگ‌ها به طور مجزا مخلوط نمود. همچنین، برای ترکیب نمودن رنگ‌های کمکی بهتر است ابتدا رنگ زمینۀ پوست فرد را تشخیص داده و با رنگ‌های تصحیح‌کنندۀ کمکی مخلوط نمایید. به این معنا که، جهت انجام میکروپیگمنتیشن برای افرادی که رنگ پوستشان گرم بوده و دارای کک و مک بر روی پوست خود هستند و نیز از رنگ موی قرمز برخوردار می‌باشند، بهتر است از رنگ‌های کمکی قهوه‌ای روشن و دارای تناژ زیتونی، قهوه‌ای متوسط و قهوه‌ای تیرۀ سرد بهره بگیرید. همچنین، برای اجرای کار بر روی پوست‌های به رنگ سرد، بایستی از رنگ‌های کمکی قهوه‌ای تیرۀ گرم، قهوه‌ای متوسط گرم و قهوه‌ای روشن گرم استفاده نمایید. به این خاطر که با استفاده از مقداری رنگ‌دانۀ گرم می‌توانید یک رنگ قهوه‌ای ملایم داشته باشید و به چهرۀ مشتری خود گرمی بخشید.

مواد تشکیل دهنده رنگ تاتو میکروپیگمنتیشن

مادۀ پایه‌ای بعضی از این رنگ‌ها به این صورت می‌باشد: رنگ سیاه و آبی تیره از کربن، آبی روشن از آلومینات کبالت، قرمز از جیوه یا رنگ‌های گیاهی، قهوه‌ای از اکسید آهن یا گل اخری، سبز از کروم یا اکسید جیوه و زرد از سولفید کادمیوم. در میان این رنگ‌ها جهت آرایش دائم ابرو و چشم از 3 رنگ مشکی، آبی تیره و قهوه‌ای استفاده شده و در تاتوهای تزئینی سایر رنگ‌ها به منظور رنگ آمیزی طرح به کار گرفته می‌شوند. رنگ‌های تاتو یا به صورت فشرده و یا به صورت قطره‌ای در بزار موجود می‌باشند که البته، رنگ‌های فشرده از کیفیت و ماندگاری بالاتری برخوردار بوده و تغییر رنگ هم نخواهند داشت.
نکتۀ قابل توجه این است که گاهی رنگ‌های گیاهی به جای رنگ‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دلیل گزارش‌های متعددی مبنی بر حساسیت‌زا بودن آن‌ها نسبت به رنگ‌های شیمیایی، سازمان بین‌المللی غذا و دارو (FDA) این رنگ‌ها را تأیید ننموده و به کارگیری آن‌ها را ممنوع اعلام نموده است.
ما را در مقالۀ بعدی همراهی نمایید تا هرچه بیش‌تر و بهتر با موضوع رنگ‌های مجاز و مناسب جهت انجام میکروپیگمنتیشن آشنا گردید.
    رنگ تاتو بهترین رنگ تاتو شناخت رنگ تاتو مواد رنگ تاتو آموزش رنگ تاتو رنگ تاتو میکروپیگمنتیشن آموزش میکروپیگمنتیشن