آموزش نکات مهم انجام تاتو میکروپیگمنتیشن | قسمت اول

اگر مایل هستید به یک پیگمنتر موفق تبدیل گردید، بهتر است به تمامی نکات ریز و حائز اهمیت این کار توجه بسیار نمایید. مواردی همچون: فیزیولوژی و آناتومی پوست، روش‌های مراقبت از آن، شناخت انواع لایه‌های پوست، شناخت انواع زاویه‌های مناسب دست برای اجرای کار در لایه‌های مختلف پوست، عوارض حاصل از تاتو، موارد منع موجود، آگاهی از انواع بیماری‌های باکتریایی، عفونی و قارچی پوست، شناخت انواع حساسیت‌های پوستی، عوارض داخلی حاصل از تاتو و غیره که در ادامه یه توضیح مفصل آن ها می پردازیم

آموزش نکات مهم انجام تاتو میکروپیگمنتیشن | قسمت اول

آموزش نکات مهم انجام تاتو میکروپیگمنتیشن

همانطور که همۀ ما می‌دانیم برای آن که بتوانیم در انجام هر کاری فردی موفق باشیم بایستی از تمامی جوانب و نکات ریز کار مورد نظر خود، آگاه باشیم. برای مثال، فردی که قصد دارد در زمینۀ علم زیبایی فعالیت نماید بایستی از تمامی مسائل و مشکلات این کار آگاه باشد. امروزه، با توجه به این امر که بیش‌تر افراد به زیبایی ظاهری خود بسیار اهمیت می‌دهند، تبدیل شدن به یک متخصص و فرد ماهر در زمینۀ زیبایی می‌تواند هم برای شما و هم برای متقاضیان این امر یک شانس باشد. به این معنا که، شما می‌توانید همراه با لذت بسیاری که از شغل خود به دست می‌آورید از سود مالی نسبتاً خوبی نیز برخوردار گشته و با گسترش کار خود در آن پیشرفت نمایید. همچنین، مراجعه‌کنندگان شما می‌توانند با اعتماد به کار شما و صرف هزینۀ مناسب، به زیبایی ظاهری مد نظر خود دست یابند. به عنوان مثال، اگر مایل هستید به یک هنرمند تاتوکار موفق تبدیل گردید، بهتر است به تمامی نکات ریز و حائز اهمیت این کار توجه بسیار نمایید. مواردی همچون: فیزیولوژی و آناتومی پوست، روش‌های مراقبت از آن، شناخت انواع لایه‌های پوست، شناخت انواع زاویه‌های مناسب دست برای اجرای کار در لایه‌های مختلف پوست، عوارض حاصل از تاتو، موارد منع موجود، آگاهی از انواع بیماری‌های باکتریایی، عفونی و قارچی پوست، شناخت انواع حساسیت‌های پوستی، عوارض داخلی حاصل از تاتو، شناخت بی حس‌کننده‌های مناسب و نحوۀ استفاده و عوارض جانبی حاصل از هر یک از آن‌ها، تشخیص رنگ‌دانه‌های طبیعی پوست و تغییر آن‌ها، بازتاب رنگ مورد استفاده در پوست، منع نمودن مشتری از مصرف دخانیات، الکل، کافئین و داروهای خاص، کاربرد صحیح دستگاه و نیز به کارگیری آن در جهات مختلف، شناخت انواع سوزن‌ها، نحوۀ به کارگیری سوزن‌ها در عمق لایه‌های پوست، از جمله مسائلی است که یک فرد تاتوکار بایستی به همۀ آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشد. مهم‌ترین اصلی که یک فرد تاتوکار باید آن را مدنظر قرار دهد، آناتومی پوست و شناخت 3 لایۀ اپیدرم، درم و هیپودرم آن است. چرا که کاشت رنگ‌دانه توسط او در لایه‌های پوست صورت خواهد گرفت. 
 چه نکاتی را رعایت نماییم؟
به عنوان یک تاتوکار حرفه‌ای بایستی از تمامی موارد زیر به خوبی آگاهی داشته و آن‌ها را پیش، حین و پس از کار کاملاً رعایت نمایید.
1. فیزیولوژی پوست
به عنوان یک متخصص در امر آرایش دائم بهتر است که اطلاعات خود را در رابطه با فیزیولوژی پوست انسان افزایش دهید. این امر به شما کمک می‌کند تا در رابطه با واکنش‌های احتمالی پوست مشتری نسبت به روش انجام کار و نیز تفاوت‌های موجود میان موارد عادی و غیرعادی برای پوست بدن افراد، آگاهی به دست آورید. در نتیجه، شما قادر خواهید با کم‌ترین مشکل به کار خود ادامه دهید.
2. آناتومی پوست
شناخت ساختمان و لایه‌های پوست، مهم‌ترین مسأله‌ای خواهد بود که شما با آن سر و کار خواهید داشت. در صورت عدم داشتن آگاهی لازم در این زمینه، هم کار شما دچار مشکل خواهد شد، و هم ممکن است برای مشتری صدمات جبران‌ناپذیری را رقم بزنید. این امر که بدانید در هر ناحیه از بدن رنگ‌دانه‌ها در چه عمقی بایستی کاشته شوند، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. بنابراین، برخورداری از شناخت کامل نسبت به هر 3 لایۀ اپیدرم، درم و هیپودرم پوست را در ردیف اولین اولویت‌های خود قرار دهید.
3. انواع پوست
اجرای کار بر روی صورت مشتری بایستی با رعایت نکات مهم مربوط به نوع پوست او، انجام گیرد. پوست را می‌توان از نظر جنی به 4 دستۀ: معمولی، چرب، خشک و مختلط تقسیم نمود. برای انجام میکروپیگمنتیشن، ابتدا بایستی نوع پوست مشتری را تشخیص دهید. اهمیت این امر به این خاطر است که میزان رنگ‌پذیری و ماندگار آن در هر نوع پوست کاملاً متفاوت می‌باشد. پوست معمولی، به دلیل دارا بودن چربی، رطوبت و لطافت کافی، از میزان رنگ‌پذیری و ماندگاری طولانی مدتی برخوردار می‌باشد. اما، پوست چرب دقیقاً نقطۀ مقابل پوست معمولی می‌باشد. به این معنا که، پوست چرب علی‌رغم برخورداری از لطافت کافی، به دلیل وجود سبوم و عرق زیاد بر روی خود حالت اسیدی داشته و کم‌ترین میزان رنگ‌پذیری و ماندگاری را دارا است. پوست خشک، به دلیل کمبود آب و چربی در ان، هنگام آرایش دائم شما را دچار مشکل خواهد کرد. چرا که رنگ‌دانه‌ها در داخل پوست دچار ترک شده و به صورت تکه‌ای پخش می‌گردد. جهت پیشگیری از این امر بهتر است پیش از اجرای آرایش دائم بر روی صورت مشتری، ابتدا یک پاکسازی پوست مخصوص پوست خشک برای مشتری انجام دهید. و در آخر، جهت انجام آرایش دائم بر روی پوست مختلط (ترکیبی از پوست چرب و پوست خشک می‌باشد) با توجه به نوع پوست ناحیۀ مورد نظر، ابتدا یک پاکسازی مناسب پوست آن ناحیه را انجام داده، سپس میکروپیگمنتیشن را بر روی صورت مشتری انجام دهید.
4. رنگ‌دانه‌های پوست
در واقع، منظور از رنگ‌دانه همان دانه‌های ریزی است مه رنگ پوست هر فرد را مشخص می‌کنند. رنگ پوست ارثی بوده و در هر نژاد و ملیت متفاوت می‌باشد. انتخاب رنگ برای انجام آرایش دائم، بهتر است با توجه به رنگ پوست مشتری صورت پذیرد.
5. بازتاب رنگ در پوست 
هر دو عوامل بیرونی و درونی می‌توانند بر ظاهر رنگ به کار گرفته شده اثرگذار باشند. به عنوان یک فرد تاتوکار حرفه‌ای بایستی با علم رنگ‌شناسی و نحوۀ ترکیب رنگ‌ها و خنثی‌کننده‌ها آشنایی کامل داشته باشید. به طور قطع، در صورت عدم برخورداری از اطلاعات کافی در این زمینه، احتمال مواجهه با تغییر رنگ و بد رنگ شدن کار وجود خواهد داشت و میشه گفت تمام این موارد دلایل رنگ نگرفتن تاتو هستند
امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. ما را در مقالۀ بعدی همراهی نمایید، تا شما را از سایر نکات حائز اهمیت در اجرای این شاخۀ خدمات زیبایی، مطلع سازیم.  
    میکروپیگمنتیشن آموزش تاتو تاتو ابرو موارد منع تاتو نکات میکروپیگمنتیشن آموزش میکروپیگمنتیشن دلایل رنگ نگرفتن تاتو