اصول آمادگی جهت انجام میکروپیگمنتیشن

آرایش دائم، که به آن میکروپیگمنتیشن نیز گفته می‌شود، یک روش زیبایی‌شناختی است که با استفاده از تکنیک‌های خالکوبی به طور طبیعی، زیبایی ویژگی‌ها و اعضای صورت شما را تقویت نموده و همچنین، نگرانی‌های شما در رابطه با مشکلات پوستی‌ای مانند: جای زخم، پیری و رنگ‌دانه‌ها را به حداقل می‌رساند.

اصول آمادگی جهت انجام میکروپیگمنتیشن
 
آرایش دائم، که به آن میکروپیگمنتیشن نیز گفته می‌شود، یک روش زیبایی‌شناختی است که با استفاده از تکنیک‌های خالکوبی به طور طبیعی، زیبایی ویژگی‌ها و اعضای صورت شما را تقویت نموده و همچنین، نگرانی‌های شما در رابطه با مشکلات پوستی‌ای مانند: جای زخم، پیری و رنگ‌دانه‌ها را به حداقل می‌رساند. میکروپیگمنتیشن یک روش آرایشی دقیق و در عین حال ماندگار است و به همین خاطر بسیار حائز اهمیت خواهد بود که پیش از وقت تعیین شدۀ خود برای انجام آن، از نظر روحی و جسمی، کاملاً آمادگی داشته باشید. آگاهی از آن چه که در طی فرآیند و بعد از اجرای آن انتظار دارید، برای حصول اطمینان از روند بهبودی ناحیۀ درمان و کسب نتایج مطلوب، بسیار مهم می‌باشد. توجه داشته باشید که موارد بسیاری همچون: انجام کار در محیط کاملاً بهداشتی و پاکیزه، رعایت بهداشت فردی و استفاده از روپوش تمیز، تهیۀ عکس و طرح‌های مربوط به روش میکروپیگمنتیشن، توجه به خواستۀ مشتری، انتخاب روش مناسب اجرای کار، آگاهی از موارد منع مربوط به شیوۀ میکروپیگمنتیشن، توجه به سوابق بیماری‌های احتمالی در مشتری و ارجاع دادن فرد متقاضی به پزشک متخصص در صورت مشاهدۀ موارد خاصی مانند بیماری‌ها و زائده‌های پوستی وجود دارد، که بایستی توسط فرد انجام‌دهندۀ روش میکروپیگمنتیشن به درستی رعایت گردد.

چگونه می‌توان برای انجام روش میکروپیگمنتیشن آماده شد؟

با این که روش آرایش دائمی، شیوه‌ای ایمن و مؤثر برای تقویت ویژگی‌های ظاهری شما آن هم به صورت طبیعی است، با این حال یک روش درمانی گسترده نیز بوده و پیش از اجرای آن نیازمند انجام یک سری مقدمات می‌باشد.
1. برخورداری مشتری از مشاورۀ اولیه
پیش از هر اقدامی، برخورداری از یک جلسۀ مشاوره با متخصص مراقبت از پوست بسیار حائز اهمیت می‌باشد. این افراد می‌توانند در دستیابی به درکی کامل از روش انتخابی شما و همچنین، تعیین مناسب‌ترین برنامۀ درمانی برای رفع نیازهای زیبایی‌شناسی مورد نظرتان بسیار یاری‌رسان باشند.
2. آماده گشتن برای آرایش دائم توسط مشتری
پیش از شروع کار، فرد تاتوکار حتماً از شما درخواست خواهد کرد که مواردی را رعایت نمایید. این موارد شامل: عدم استفاده از ضدآفتاب و قرار نگرفتن در معرض نور خورشید، اجتناب از اصلاح، اپیلاسیون یا لایه‌برداری پیش از انجام میکروپیگمنتیشن، اجتناب از هرگونه برنزه نمودن پوست حتی به وسیلۀ اسپری‌های برنزه‌کننده چند هفته قبل از جلسۀ آرایش دائم خود، در صورت استعمال دخانیات کنار گذاشتن آن از 6 هفته پیش از جلسۀ تعیین شده جهت دستیابی هر چه سریع‌تر به بهبودی کامل، اجتناب از مصرف هرگونه داروی ضد التهاب، آسپیرین یا داروهای دیگری که ممکن است باعث افزایش خونریزی گردد و در اخر مرطوب نگه داشتن پوست، می‌باشد. پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت قبل از درمان که توسط متخصص مراقبت از پوست ارائه می‌گردد، برای حصول اطمینان از ایمنی و موفقیت روند اجرای آرایش دائم خودتان، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در زیر برخی از این دستورالعمل‌های مفید را برای شما عزیزان گردآوری نموده‌ایم.
* دستورالعمل‌های مربوط به ابرو : 1) به مدت 2 روز قبل از شروع کار ابروهای خود را اصلاح و رنگ ننمایید، 2) حداقل 7 روز قبل از جلسۀ آرایش دائم نبایستی الکترولیز انجام گردد.
* دستورالعمل‌های مربوط به خط چشم : 1) در طول روند انجام کار و 24 ساعت پس از آن از لنز استفاده نکنید، 2) ممکن است بعد از درمان چشمان شما به نور حساس باشد به همین خاطر بهتر است عینک آفتابی را به همراه داشته باشید، 3) از 2 روز پیش از جلسۀ تعیین شده از ریمل استفاده نکنید، 4) تاتوکار خود را از هرگونه عمل جراحی چشم (مانند آب مروارید، لیزیک، ...) که ممکن است انجام داده باشید، از مطلع سازید.
* دستورالعمل‌های مربوط به خط لب : 1) پزشک متخصص پوست خود را در مورد هرگونه عمل جراحی لب که ممکن است قبلاً انجام داده باشید (به عنوان مثالتزریق ژل لب یا بوتاکس) آگاه سازید، 2) پیش از جلسۀ اجرای میکروپیگمنتیشن در مورد هرگونه زخم لب، تبخال و یا موارد این چنینی که به آن دچار گشته‌اید تاتوکار خود را مطلع سازید؛ چرا که ممکن است شما را ملزم به مصرف برخی از داروهای ضد ویروسی پیش از شروع اجرای روش آرایش دائم نماید، 3) در صورت استفاده از هرگونه پروتز بهتر است تاتوکار خود را در جریان قرار دهید؛ به این خاطر که ممکن است سبب بروز عفونت گردد. 
 ارجاع مشتری به پزشک متخصص
همانطور که می‌دانید، یک متخصص زیبایی و پاکسازی پوست تنها قادر خواهد بود که بر اساس مدرک زیبایی‌شناسی‌ای که در اختیار دارد، سلامت پوست کل بدن را حفظ نموده و تنها برای موارد مربوط به آن راهکارهایی را ارائه دهد. به این معنا که، تشخیص بیماری‌ها و زائده‌های پوستی منحصراً به پزشک متخصص پوست مربوط بوده و فردی که تنها در زمینۀ حفظ سلامت و زیبایی پوست اطلاعات و تخصص دارد، نمی‌تواند گزینۀ مناسبی برای تشخیص بیماری‌های پوستی شما باشد. به همین خاطر، بهتر است فرد تاتوکار در صورت مشاهدۀ هرگونه مشکل پوستی غیرمعمول بر روی پوستتان، شما را به پزشک متخصص در این زمینه ارجاع دهد. همچنین، بهتر است پیش از شروع کار یک آزمایش حساسیت کوچک بر روی پوست مشتری انجام دهید تا در صورت بروز هرگونه حساسیت نسبت به محرک‌های خارجی، به هیچ عنوان از این روش بر روی صورت استفاده ننمایید. برای انجام این کار چند نقطۀ کوچک در یک ناحیه از بدن مشتری کاشته و پس از گذشت 24 الی 36 ساعت پس از آن در صورت عدم وجود هرگونه مشکلی در ناحیۀ مورد نظر، اقدام به انجام روش آرایش دائم بر روی صورت مشتری نمایید.

 عکس نمونه کار از میکروپیگمنتیشن

شما می‌توانید در صورت تمایل به انجام روش آرایش دائم، از تاتوکار مورد نظر خود بخواهید تا چندین مدل متناسب با نوع چهره و همچنین رنگ‌های پیشنهادی با در نظر گرفتن رنگ پوستتان، در اختیار شما قرار دهد. این امر برای شما به عنوان مشتری گزینه‌های متفاوتی جهت انتخاب ارائه خواهد کرد. 

روش آرایش دائم به چه دلایلی ممکن است انتخاب گردد؟

فرآیند آرایش دائم شامل کاشت رنگ‌دانه‌های نیمه دائمی در لایۀ درم پوست، جهت برخورداری از یک آرایش طبیعی و ماندگار، برای مدت زمانی نسبتاً طولانی می‌باشد. این روش درمانی برای آن دست از کسانی ایده‌آل است که:
1. مایل نیستند هر روز ساعاتی را صرف آرایش نمایند،
2. به سبب محدودیت‌های جسمی مانند: سن، کم بینی و یا از دست دادن قدرت بینایی آن هم به طور کامل، در اعمال آرایش صورت خود دچار مشکل گردند،
3. از نظر جسمی فعال هستند،
4. به مواد آرایشی سنتی حساسیت دارند.
این امر که شما به دنبال ارتقاء زیبایی اعضای صورتتان آن هم با ظاهری طبیعی هستید و یا قصد دارید نگرانی خود از ظاهر زائده‌های پوستی موجود بر روی صورت و بدنتان را رفع نمایید، آرایش دائم یا همان میکروپیگمنتیشن می‌تواند نتایج زیبایی‌شناختی طبیعی و بینظیری را برایتان فراهم آورد تا در رابطه با ظاهر خود احساس اعتماد به نفس و شادی داشته باشید.

موارد منع استفاده از این روش میکروپیگمنتیشن 

موارد منعی نیز در رابطه با انجام شیوۀ نوین میکروپیگمنتیشن وجود دارد که بهتر است کاملاً جدی گرفته شود:
1. استفاده از داروهای خاصی همچون: آسپرین، ویتامین E، وارفارین و ...،
2. بیماری‌هایی مانند: آسم، صرع، فشار خون بالا، رعشه، اختلالات بینایی، دیابت، بیماری‌های هموفیلی،
3. حساسیت‌های پوستی،
4. بیماری‌های عفونی نظیر: تبخال مزمن، ایدز، هپاتیت،
5. بیماری‌های مقاربتی،
6. بیماری‌های خودایمنی،
7. نقص سیستم ایمنی،
8. دوران عادت ماهانه.
موارد یاد شده در بالا از جمله مشکلاتی است که در صورت وجود هر یک از آن‌ها توصیه می‌شود به هیچ عنوان از روش میکروپیگمنتیشن بر روی صورت و بدن آن‌ها استفاده نگردد.  
    میکروپیگمنتیشن تاتو تاتو ابرو موارد منع تاتو نکات میکروپیگمنتیشن آموزش میکروپیگمنتیشن