آموزش تاتو ابرو میکروپیگمنتیشن | میکروپیگمنتیشن چیست ؟

همواره متخصصان موجود در این زمینه در تلاش هستند تا روش‌های نوینی را خلق نموده و از آن برای هرچه طبیعی‌تر نشان دادن تاتوهای انجام شده توسط افراد، استفاده نمایند. یکی از این روش‌های نوین میکروپیگمنتیشن است که از آن می‌توان برای آرایش دائمی ابرو، چشم و حتی لب‌ها استفاده نمود. هدف این مقاله پاسخ دادن به بسیاری از سؤالات متداول در مورد روش میکروپیگمنتیشن است. به این معنا که شما در این مطلب از نحوۀ انجام این عمل تا مناطق مجاز بدن كه می‌توان از روش آرایش دائم بر روی آن‌ها استفاده نمود، آگاه خواهید شد.

آموزش تاتو ابرو میکروپیگمنتیشن | میکروپیگمنتیشن چیست ؟

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائم 

یکی از مسائلی که از گذشته تا کنون بسیار مورد توجه انسان‌ها بوده است و با توجه به هدف و میزان اهمیت به کارگیری آن درصدد انجام آن برآمده‌اند، تاتو می‌باشد. امروزه، تاتو یا خالکوبی از طرفداران بیش‌تری برخوردار گشته است. در واقع، علاقه‌مندان انجام این کار را نمی‌توان در گروه خاص و محدودی دسته‌بندی کرد اما، هر یک از این افراد با هدف خاصی به اجرای تاتو بر روی بدن یا صورت خود روی می‌آورند. برای مثال، نوجوانان و جوانان از تاتو به عنوان یک عامل تزئینی بر روی پوست خود استفاده می‌کنند. یا مثلاً این که بانوان و حتی در بعضی موارد آقایان از این کار برای داشتن یک آرایش جزئی بر روی صورت خود آن را به کار می‌گیرند. البته، جالب است بدانید در بعضی موارد بعضی از افراد از تاتو برای رفع نواقص موجود بر روی بدن و صورت خود بهره می‌گیرند. به خاطر وجود همین دلایل است که همواره متخصصان موجود در این زمینه در تلاش هستند تا روش‌های نوینی را خلق نموده و از آن برای هرچه طبیعی‌تر نشان دادن تاتوهای انجام شده توسط افراد، استفاده نمایند. یکی از این روش‌های نوین میکروپیگمنتیشن است که از آن می‌توان برای آرایش دائمی ابرو، چشم و حتی لب‌ها استفاده نمود. هدف این مقاله پاسخ دادن به بسیاری از سؤالات متداول در مورد روش میکروپیگمنتیشن است. به این معنا که شما در این مطلب از نحوۀ انجام این عمل تا مناطق مجاز بدن كه می‌توان از روش آرایش دائم بر روی آن‌ها استفاده نمود، آگاه خواهید شد.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

 این جمله سؤالی است که در دنیای زیبایی و پزشکی امروز بسیار شنیده می‌شود. با این حال، بسیاری از مردم اطلاعات دقیقی در رابطه با این که روش میکروپیگمنتیشن چیست و یا نتیجه‌ای که این روش می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد، در دست ندارند. ابتدا، ما می‌خواهیم به سؤالی که از دهان همگان می‌شنویم، یعنی میکروپیگمنتیشن چیست و چگونه انجام می‌شود، پاسخ دهیم. به عبارت ساده، میکروپیگمنتیشن یک روش آرایشی و بهداشتی (یا گاهی پزشکی) است که از  پیگمنت های رنگ یا همان رنگدانه های مجاز برای طراحی و آرایش اجزای صورت مانند ابرو ، خط مو ، لب ، چشم و… درافراد استفاده می‌کنند. روش آرایش دائم هم برای آقایان و هم برای بانوان مناسب استفاده خواهد بود. این عمل به خودی خود شامل فرو کردن یک سوزن کوچک و نازک به داخل پوست است که یک رنگ‌دانۀ رنگی را به زیر لایۀ اپیدرم پوست (لایۀ بالایی) و پس از آن به لایۀ درم (لایۀ میانی) آن، تزریق می‌کند. هر روش میکروپیگمنتیشن هنگام قرار دادن رنگ‌دانه در پوست از تکنیک متفاوتی استفاده می‌کند، اما در آخر نتیجه معمولاً یکسان است. ماندگاری طولانی مدت و ظاهر طبیعی این روش از آن دست ویژگی‌های خاصی است که منجر می‌شود مشتری از همان ابتدای صبح و هنگام بیدار شدن از احساس اعتماد به نفس بیش‌تری برخوردار باشد.

چه نواحی‌ای از بدن می‌تواند تحت انجام روش میکروپیگمنتیشن قرار گیرد؟

میکروپیگمنتیشن در بسیاری از مناطق بدن قابل اجرا است اما، بیش‌تر در نواحی مختلف صورت و سر انجام می‌گیرد. در زیر چند نمونه از نواحی مجاز صورت و چگونگی انجام آن‌ها را برای شما عزیزان گردآوری نموده‌ایم.

میکروپیگمنتیشن ابرو

به طور کلی، با افزایش سن، بی عیب و نقص بودن ابروها همیشه یکی از اصلی‌ترین موارد در حفظ زیبایی ظاهری افراد بوده است. در دنیای امروز، میکروپیگمنتیشن به یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌ها برای دستیابی به زیباترین ابروها بدون نیاز به صرف ساعت‌ها وقت در مقابل آینه تبدیل گشته است. میکروپیگمنتیشن روشی است که بیش‌تر مطابق با خالکوبی سنتی از نقاط رنگ‌دانه‌ای استفاده می‌کند. این نقاط کوچک اجازه می‌دهند تا رنگ به تدریج به زیر پوست نفوذ نموده و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به رنگی ثابت تبدیل شود؛ در نتیجه، اثر مطلوب و طبیعی‌تری ایجاد خواهد کرد. مدت زمان بهبودی این روش مشابه مدت زمانی است که پس از انجام روش میکروبلیدینگ ابرو مورد نیاز است اما، نتایج حاصل از این روش نسبت به شیوۀ میکروبلیدینگ مدت زمان بیش‌تری ماندگاری خواهد داشت که به تاتو ابرو میکروپیگمنتیشن معروف است. همچنین، دلیل دیگری که میکروپیگمنتیشن را به یک روش عالی برای داشتن ظاهری زیبا تبدیل کرده است این می‌باشد که، این روش مناسب انواع پوست خواهد بود

میکروپیگمنتیشن خط چشم

بسیاری از متخصصان زیبایی‌شناسی نیز ایجاد خط چشم به روش میکروپیگمنتیشن بر روی پلک را، توصیه می‌نمایند. این فرآیند شامل تزریق یک رنگ‌دانه به رنگ تیره بر روی پوست پلک و در نقطۀ اتصال پوست با تارهای مژه است که از نظر ظاهری کاملاً با مداد چشم یا خط چشم مایعی که شما روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنید، مطابقت دارد. اجرای خط چشم به روش میکروپیگمنتیشن معمولاً توسط کسانی انتخاب می‌شود که می‌خواهند هر روز بدون دردسر استفاده از لوازم آرایش، از خط چشم برخوردار باشند. این امر معمولاً با ظاهرهای مختلفی مورد اجرا قرار می‌گیرد که البته متناسب با خواست هر مشتری خاص خواهد بود. برای مثال، ممکن است یک فرد خواهان خط چشمی باریک و طبیعی و یا به عبارتی بُن مژه باشد و این در حالی است که بعضی دیگر از افراد هستند که از داشتن خط چشم‌های ضخیم، پررنگ و بلند استقبال خواهند کرد.

میکروپیگمنتیشن لب

امروزه بیش از هر زمان دیگری بانوان آرزو دارند که همواره از لب‌های گوشتی، زیبا و خوشرنگ برخوردار باشند. به همین خاطر، بسیاری از کلینیک‌های زیبایی روش میکروپیگمنتیشن لب را که تکنیکی است که به منظور ایجاد لب‌هایی با ظاهری همواره گوشتی و خوشرنگ به کار گرفته می‌شود، پیشنهاد می‌کنند. این فرآیند شامل استفاده از یک سوزن کوچک است که به آرامی رنگ انتخابی مشتری را (که به طور معمول توسط متخصص این کار می‌تواند مخلوط شود) به داخل لب تزریق نموده و منجر به زیبا و طبیعی به نظر رسیدن ظاهر لب‌ها می‌گردد. میکروپیگمنتیشن لب روشی است که تضمین می‌کند رنگ‌های به کار گرفته شده از بین نخواهند رفت، بلکه با استفاده از برخی تکنیک‌ها می‌توان لب‌های متقاضی را نیز بزرگ‌تر نشان داد که بعدا به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

میکرو اسکالپ سر

در حالی که میکروپیگمنتیشن به طور سنتی با تقلید از برخی تکنیک‌های آرایش همراه بوده است، می‌توان گفت برای کمک به کسانی که از ریزش موی ناخواسته رنج می‌برند شیوۀ نوینی را ارائه می‌کند. در تحقیقات اجام شده توسط انجمن ریزش موی آمریکا و طبق اعلام نتایج حاصل از آن‌ها، دو سوم مردان در سن 35 سالگی به نوعی ریزش مو را تجربه خواهند کرد. همچنین، این انجمن ادعا می‌کند که تا سن 50 سالگی تقریباً 85% از آقایان نسبت به سال‌های قبل از تار موهایی باریک‌تر برخوردار خواهند بود. میکروپیگمنتیشن پوست سر به گونه‌ای طراحی شده است که به افرادی که اعتماد به نفس زیادی را به دلیل ریزش مو از دست داده‌اند، کمک نماید. این روش یک درمان غیرتهاجمی است که با استفاده از تزریق رنگ‌دانه‌ها توسط سوزن مخصوص برای نفوذ به پوست سر و ایجاد نقاطی شبیه به فولیکول‌های ریز در سراسر آن، عمل می‌کند. در واقع، میکروپیگمنتیشن پوست سر نقاطی را بر روی پوست ایجاد می‌کند تا از ظاهر و مدل مویی طبیعی و شیک برای افراد، ایجاد کند.

پنهان کردن اسکار

زخم‌ها از نظر طرز احساس شدن، شکل و رنگ آن‌ها معمولاً می‌توانند با ظاهر طبیعی پوست متفاوت باشند. لوازم آرایشی‌ای مانند: پنکک یا کانسیلر، برای بهبود یا پنهان کردن این اختلافات بین جای زخم و پوست اطراف آن می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، اثر لوازم آرایشی اغلب در طول روز از بین رفته و این امر می‌تواند جای زخم را در معرض دید افراد قرار دهد. روش میکروپیگمنتیشن گزینه‌ی آرایش دائم را به عنوان راهی برای پنهان کردن جای زخم ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، اثر به جا مانده از سوختگی را به همان روش لوازم آرایش پنهان می‌کند، و البته جالب است بدانید میکروپیگمنتیشن پزشکی می‌تواند به مدت سه سال ماندگاری داشته باشد. بنابراین، نیازی نیست افراد دارای اسکار هیچ‌گونه نگرانی در مورد استفاده از این روش داشته باشند و می‌توانند فعالیت‌های روزانۀ خود را با اطمینان خاطر بیش‌تری نسبت به ظاهر خود انجام دهند.

در پایان، بایستی بدانید که این روش یک شیوۀ نوین در علم زیبایی و نیز پزشکی می‌باشد. به همین خاطر بهتر است پس از اجرای آن به خوبی از ناحیۀ مورد نظر مراقبت نموده تا نتایج مطلوب و طبیعی‌تری را به دست آورید.

    آموزش تاتو آموزش تاتو ابرو آموزش میکروپیگمنتیشن میکروپیگمنتیشن چیست؟ تاتو ابرو تاتو صورت قیمت دستگاه تاتو ابرو