انواع پوست | مواد غذایی آسیب‌رسان به پوست چرب

همانطور که می‌دانید، هر نوع از بیماری‌هایی که تا به امروز کشف و راه‌حل‌های درمان آن‌ها یافت شده است، در کنار خود دارای یک رژیم غذایی خاص می‌باشد تا به افراد در درمان بیماری آن‌ها یاری رساند. به این معنا که هنگامی که فردی دچار یک بیماری می‌شود طی روند درمان خود به وسیلۀ داروهای تجویز شده و اصول مراقبتی‌ای که توسط پزشک توصیه گشته است، بایستی عادات غذایی خود را نیز تغییر دهد.

انواع پوست | مواد غذایی آسیب‌رسان به پوست چرب
همانطور که می‌دانید، هر نوع از بیماری‌هایی که تا به امروز کشف و راه‌حل‌های درمان آن‌ها یافت شده است، در کنار خود دارای یک رژیم غذایی خاص می‌باشد تا به افراد در درمان بیماری آن‌ها یاری رساند. به این معنا که هنگامی که فردی دچار یک بیماری می‌شود طی روند درمان خود به وسیلۀ داروهای تجویز شده و اصول مراقبتی‌ای که توسط پزشک توصیه گشته است، بایستی عادات غذایی خود را نیز تغییر دهد. برای مثال، فردی که دارای فشار خون بالا می‌باشد بایستی از خوردن مواد غذایی‌ای مانند: نمک، ادویه‌های تند و سایر مواد خوراکی مضر برای این بیماری که سبب افزایش فشار خون وی می‌شود اجتناب نماید. این امر درمورد بیماری‌ها و عارضه‌های پوستی نیز، صدق می‌کند. برای مثال، رژیم غذایی افرادی که از پوستی خشک برخوردار می‌باشند با افرادی که دارای پوست چرب، مختلط و یا مستعد آکنه هستند، متفاوت خواهد بود. به همبن خاطر بهتر است همۀ افراد از نوع پوست خود و رژیم غذایی متناسب با آن آشنایی کامل داشته باشند تا از بروز هرگونه مشکلی بر روی پوستشان، جلوگیری نمایند. در این مقاله، ما سعی داریم تا آن دسته از مواد غذایی که مصرف آن‌ها برای افراد دارای پوست چرب مضر می‌باشد را، معرفی نماییم.
 غذاهایی که در صورت برخورداری از پوست چرب باید از مصرف آن‌ها اجتناب کنید:
موارد لیست شده در زیر به معنای واقعی کلمه بدترین مواد غذایی برای پوست چرب می‌باشد؛ به این خاطر که سبب افزایش تولید سبوم توسط غدد سباسه در پوست می‌شوند. بنابراین، تا حد امکان از مصرف این مواد غذایی خودداری کنید.
1. محصولات لبنی
لبنیات، بخش عمده‌ای از رژیم غذایی ما را به خود اختصاص می‌دهد. ما روزانه محصولات لبنی متفاوتی مانند: شیر، پنیر، کره، خامه، ماست و دیگر مواد لبنی را درون وعده‌های غذایی خود جای داده و مصرف می‌نماییم. این مواد تأثیرات بسزایی در سلامتی ما خواهد داشت اما، در کنار فواید خود از معایبی نیز برخوردار می‌باشد. برای مثال، لبنیات به دلیل این که یک منبع غنی از هورمون‌ها مانند تستوسترون هستند، می‌توانند اثر منفی بر روی پوست افرادی که دارای پوست چرب هستند، بگذارد. این مواد به وسیلۀ هورمون‌های موجود در آن‌ها منجر به تحریک غدد سباسه و در نتیجه، افزایش میزان تولید چربی توسط آن‌ها خواهند شد.
2. کافئین
نوشیدن بیش از حد قهوه و چای می‌تواند سبب کاهش آب موجود در بدن شما گردد. این امر موجب می‌شود تا غدد سباسه با توجه به وظیفۀ خود برای جبران این کم‌‌آبی و خشک نشدن پوست، به تولید بیش از اندازۀ چربی پرداخته و منجر به بروز جوش و آکنه گردد.
3. کربوهیدرات‌های تصفیه شده
غلات تصفیه شده مانند: ماکارونی سفید، آرد سفید، غذاهای کنسروی و آبمیوه‌های فرآوری شده می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. به این صورت که این مواد سطح قند خون شما را افزایش داده و سبب تحریک غدد چربی برای تولید بیش‌تر سبوم خواهند شد.
4. چربی‌های التهابی (چربی‌های اشباع شده و چربی‌های ترانس)
این مورد دیگر نیازی به فکر ندارد؛ اگر شما از پوستی چرب برخوردار هستید، بایستی از خوردن غذاهای چرب خودداری نمایید. مصرف مقدار بیش از اندازۀ چربی اشباع شده می‌تواند سبب افزایش التهاب در پوست و در نتیجه تولید بیش از حد چربی در پوست گردد. از مصرف موادی همچون: گوشت قرمز مانند سوسیس، گوشت گاو و بیکن و همچنین غذاهایی مانند پیتزا، کره، خامه، پنیر، کیک و شیرینی جداً خودداری نمایید. چربی‌های ترانس نیز برای پوست بسیار مضر خواهند بود. این‌ها زمانی شکل می‌گیرند که چربی‌ها فرآیند سختی به نام هیدروژنه شدن (عمل تبدیل ماده به هیدروژن) را طی نماید. این چربی‌ها را با نام "چربی هیدروژنه" نیز می‌شناسند. چربی‌های ترانس را می‌توان در بیش‌تر غذاهای فرآوری شده یافت. بنابراین، پیش از خرید مواد غذایی بهتر است برچسب‌های موجود بر روی آن‌ها را مطالعه نمایید.
5. شکر اضافه
مصرف قند سبب افزایش میزان قند خون در افراد می‌شود. افزایش قند خون نیز موجب می‌شود تا میزان تولید انسولین در بدن افزایش یافته و منجر به تحریک غدد سباسه برای تولید چربی بیش‌تر گردد. بالا رفتن میزان سبوم در پوست باعث بروز آکنه و چربی بیش از حد در آن خواهد گشت. بنابراین، بهتر است از مصرف مواد غذایی و خوراکی‌هایی مانند: کیک، کلوچه، مربا، شیرینی و همچنین غلات، حبوبات و نوشیدنی‌های گازدار، خودداری نمایید. قندهای طبیعی‌ای که در میوه و سبزیجات وجود دارد نیز بایستی به صورت متعادل مصرف گردند.
6. میان وعده‌های شور
نمک بیش از اندازه می‌تواند منجر به حبس شدن آب و التهاب شود. همچنین، مصرف بیش از حد نمک می‌تواند سبب افزایش چربی موجود در پوست گردد. چرا که بدن برای جبران کم‌آبی حاصل از مصرف این ماده، به تولید هرچه بیش‌تر سبوم اقدام خواهد کرد. توصیه می‌شود از خریداری آجیل نمکی، سیب‌زمینی برشته، سس‌ها، سس سالاد، سوپ‌های آماده، گوشت و بیکن و چیپس، اجتناب کنید.
7. الکل
مصرف الکل سبب کاهش آب موجود در بدن می‌گردد. به همین خاطر، غدد سباسه برای مبارزه با این کم‌آبی چربی بیش‌تری را تولید خواهد کرد. این امر اغلب منجر به بروز آکنه و پوسته پوسته شدن بر روی پوست می‌گردد.
8. گوشت‌های چرب
گوشت حاوی مقادیر بسیار بالایی از سدیم است که سبب حبس آب در بدن می‌گردد. کاهش آب بدن مساوی با افزایش میزان چربی و التهاب در بدن، می‌باشد. نتیجۀ حاصل از این اتفاق، افزایش میزان چربی پوست خواهد بود.
9. غذاهای تند
بدن نمی‌تواند غذاهای تند را به راحتی هضم کند و مصرف بیش از حد ادویه‌ها می‌تواند سبب ایجاد سموم در بدن گردد. فلفل می‌تواند گرمای زیادی در بدن ایجاد نماید و منجر به چربی پوست و بروز جوش‌های بسیاری گردد؛ به خصوص اگر فرد مستعد جوش و آکنه باشد. اگر از پوستی چرب برخوردارید، بهتر است بیش‌تر سوپ و سالاد مصرف نمایید.
در پایان، چندین نکته را به شما عزیزان یادآوری خواهیم کرد تا با رعایت و انجام آن‌ها، همواره پوستی صاف، شاداب و درخشان داشته باشید.
1. برای شستشوی صورت خود از صابون استفاده نکنید. یک مادۀ تمیزکنندۀ مخصوص کنترل چربی پوست تهیه و آن را مصرف نمایید،
2. از داروهای طبیعی مانند عسل و یا ماسک خاک رس استفاده نمایید تا چربی پوست خود را کنترل نمایید،
3. به طور مرتب ورزش نمایید،
4. یوگا را امتحان کنید – این ورزش هورمون‌های شما را متعادل می‌کند،
5. از شستن و لایه‌برداری بیش از اندازۀ پوست خود برای از بین بردن چربی آن اجتناب نمایید.
بنابراین، بهتر است پیش از خریداری هر آن چیزی که مایل به مصرف هستید، درباره‌اش مطالعه نموده و سپس آن را خریداری نمایید. این امر کمک می‌کند تا از تمامی عوارض جانبی و فواید و معایب مواد غذایی مورد استفادۀ خود آگاه باشید. 
    پوست مراقبت از پوست جوانسازی پوست شناخت پوست چرب تغذیه و پوست چرب