شناخت پوست | انواع پوست

به عبارت کلی قرار گرفتن در برابر تمامی عوامل خارجی تأثیرگذار بر سلامت پوست، پوست طبیعی و زیبایی که با آن پا به این دنیا گذاشته‌ایم دچار تغییراتی گشته و ممکن است نوع آن تغییر نماید.

شناخت پوست | انواع پوست

شناخت انواع پوست

همانطور که می‌دانید امروزه با پیشرفت علم، مسائل جدید و بسیاری کشف شده است که آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. علم پزشکی یکی از گسترده‌ترین علوم موجود بوده و دارای زمینه‌های گوناگون و بسیاری می‌باشد. رشته‌های قلب و عروق، مغز و اعصاب، دستگاه گوارش و دیگر رشته‌ها پزشکی، هر یک به نوبه‌ی خود دارای پیشرفت روزافزون می‌باشند. پزشکی پوست نیز یکی از زیرشاخه‌های علم پزشکی بوده، که امروزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار گشته است. چرا که در دنیای امروزی شادابی و سلامت پوست برای داشتن چهره‌ای بی عیب و نقص بسیار مورد توجه نوجوانان، جوانان و حتی در میان بعضی از بزرگسالان قرار گرفته است. مراقبت از پوست همواره یکی از اساسی‌ترین مسائلی بوده است که بایستی به آن توجه بیش‌تری داشت. این امر نه تنها به شما چهره‌ای زیبا می‌بخشد، بلکه بدن شما را در برابر عوامل و خطرات محیط پیرامون محافظت می‌نماید. در صورتی که شما عزیزان مقالات قبلی ما را مورد مطالعه قرار داده باشید، احتمالاً تا حدودی به آشنایی هر چند جزئی درباره‌ی آناتومی و یا به عبارتی ساختمان پوست دست یافته‌اید. حال وقت آن رسیده تا با انواع مختلف پوست آشنا شده، تا در صورت لزوم بتوانید راه‌حل مناسبی را برای درمان آن و یا جلوگیری از بروز بیماری‌ها زائده‌های پوستی به کار گیرید.

انواع پوست

بسیاری از انسان‌ها زمانی که پا به این دنیا می‌گذارند، دارای پوستی طبیعی و عادی خواهند بود. به مرور زمان و با بالا رفتن سن، تأثیر عوامل ژنتیکی، قرار گرفتن افراد در محیط و شرایط گوناگون زندگی و به عبارت کلی قرار گرفتن در برابر تمامی عوامل خارجی تأثیرگذار بر سلامت پوست، پوست طبیعی و زیبایی که با آن پا به این دنیا گذاشته‌ایم دچار تغییراتی گشته و ممکن است نوع آن تغییر نماید. برای مثال، افراد جوان نسبت به افراد بزرگسال و نیز مسن از پوست نرمال‌تری برخوردار بوده و هرچه سن انسان بالا می‌رود، پوست تمایل بیش‌تری برای خشک شدن دارد. با توجه به مواردی که گفته شد، بایستی متوجه شده باشید که پوست از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد:
1. معمولی،
2. خشک،
3. چرب،
4. مختلط،
5. حساس.
تفاوت هر یک از آن‌ها با توجه به علائمی که دارا هستند، مشخص خواهد شد. اما، تغییراتی که ممکن است در انواع پوست رخ داده و یک نوع از آن را به نوعی دیگر تبدیل نماید به دلایل زیر رخ خوهد داد:
1. آب؛ به این معنا که آب موجود در پوست سبب طراوت و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست می‌باشد،
2. چربی؛ وجود چربی در پوست سبب هدر نرفتن آب موجود در آن و در نتیجه نرمی و لطافت پوست خواهد بود.
با تغییر در هر یک از این 2 مورد، وضعیت پوست نیز تغییر نموده و ممکن است حتی نوع پوست تغییر نماید. البته، شناخت انواع پوست و نحوه‌ی تشخیص هر یک از آن‌ها بحث بسیار گسترده‌ای بوده و ما هر یک از آن‌ها را در مقالات بعدی برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.
    پوست مراقبت از پوست جوانسازی پوست انواع پوست شناخت پوست تئوری پوست