آموزش پاکسازی پوست صورت | آماده سازی پوست

درماتولوژی زیبایی‌شناسی، عمل پاکسازی پوست و استفاده از داروهای مختلف پاک‌کننده قبل از شروع مراحل زیبایی‌شناختی نیز، اهمیت بسیاری پیدا کرده است. بهداشت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در این زمینه به آن توجه ویژه‌ای شده است.

آموزش پاکسازی پوست صورت | آماده سازی پوست

آماده‌سازی پوست قبل از پاکسازی صورت

هنر پاکسازی پوست طی چند هزار سال گذشته، از پاک نمودن و لایه‌برداری آن گرفته تا تمرین‌های ورزشی که در دستیابی به آرامش و بهبود سلامت پوست و ظاهر آن مؤثر هستند، بسیار پیشرفت نموده است. صابون‌ها؛ به عنوان اصلی‌ترین ماده‌ی پاک‌کننده‌ی پوست نیز، تغییرات بسیاری در ترکیبات خود گنجانده‌اند. این ماده می‌تواند در درمان اختلالات پوستی مانند: آکنه، روزاسه، درماتیت آتوپیک، پوست‌های حساس و همچنین رفع نمودن بیمار‌های پوستی تخصصی‌تری که امروزه کشف گردیده است، کمک شایانی برای افراد تحت درمان باشد. با ظهور درماتولوژی زیبایی‌شناسی، عمل پاکسازی پوست و استفاده از داروهای مختلف پاک‌کننده قبل از شروع مراحل زیبایی‌شناختی نیز، اهمیت بسیاری پیدا کرده است. بهداشت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در این زمینه به آن توجه ویژه‌ای شده است. در حقیقت، منظور از بهداشت تمیز نگه داشتن خود و محیط اطراف در جهت جلوگیری از عارضه‌ها و بیماری‌ها موجود، می‌باشد. در نتیجه، بهداشت پوست نیز به معنای تمیز نمودن و حفظ سلامتی آن می‌باشد. در میان انسان‌ها، پاکسازی معانی و کاربردهای متفاوت و متنوعی دارد. پاکسازی عملی است که از ابتدای خلقت و در میان قومیت‌های مختلف با روش‌های متفاوتی صورت گرفته و بخش اساسی مراسم و اعتقادات مذهبی بوده است. امروزه، عمل پاکسازی برای بسیاری از افراد به عنوان وسیله‌ای برای دستیابی به آرامش، فرار از زندگی روزمره و همچنین، راهی برای بهبود سلامت پوست و ظاهر آن، معنا پیدا کرده است. صرف نظر از ظاهر زیبا و بی عیب و نقص، بین تمیز کردن پوست و حفظ خصوصیات هموستاتیک (فرآیند پیشگیری از هدر رفتن خون از عروق سالم و توقف خونریزی از عروق صدمه دیده ‌است) آن بایستی تعادل خوبی برقرار گردد. حال که کمی با مفهوم پاکسازی آشنا گشته‌اید، با ما همراه باشید تا مراحل آماده‌سازی مشتری جهت پاکسازی پوست را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

مراحل آماده سازی پوست قبل از پاکسازی 

1. مشاوره و شرح حال : پیش از شروع هر کاری ابتدا با مراجعه کننده صحبت نموده و از وی بخواهید تا توضیحات کاملی در رابطه با پوست خود در اختیارتان قرار دهد. پس از آن با لمس نمودن پوست و بررسی آن در زیر لوپ و همچنین انجام یک تست به وسیله‌ی کاغذ روغنی، نوع پوست مراجعه‌کننده را مشخص نمایید.
2. محل انجام پاکسازی : مراجعه کننده خود را به اتاقی که در آن پاکسازی را انجام می‌دهید، هدایت نمایید. توجه داشته باشید محل انجام این روش بایستی تمیز، بهداشتی، دارای آرامش، معطر و خوشبو و دارای سینک و شیر آب باشد.
3. راحتی متقاضی پاکسازی : حتماً از یک تخت مناسب و یا صندلی سه شکن برقی برای راحتی متقاضی استفاده نمایید.
 4. حفظ تمیزی لباس متقاضی : پس از این که مراجعه کننده بر روی تخت دراز کشید، یک پیشبند یا حوله‌ی تمیز و مخصوص بر روی لباسش بکشید تا هیچ‌گونه کثیفی و آلودگی بر روی لباس وی نریزد. حتی می‌توانید در صورت لزوم و بروز احساس سرما از طرف مشتری از یک حوله تمیز و یا پتوی نازک برای کاهش حس سرما در او، استفاده نمایید.
5. پوشاندن موها : از مراجعه کننده بخواهید موهای خود را کاملاً جمع نماید و شما آن‌ها را به وسیله‌ی یک هدبند یا حوله‌ی تمیز به خوبی بپوشانید تا از آغشته شدن موها با هر نوع ماده و یا آلودگی، جلوگیری نمایید.
6. لوازم ضدعفونی شده : از آبسلانگ (کاردک) و حوله‌ی یکبار مصرف و همچنین پنبه و قلم کومدون ضدعفونی شده استفاده نمایید.
7. ضدعفونی نمودن ابزار و مواد مصرفی : تمامی ابزار و مواد مصرفی مورد نیاز خود را در دسترس خود قرار داده و توجه نمایید که بدنه‌ی تمام آن‌ها پیش از استفاده به وسیله‌ی مواد ضدعفونی‌کننده تمیز و عاری از هرگونه میکروبی گردد. 
8. ضدعفونی نمودن دست‌ها : دست‌ها را ابتدا با آب ولرم و صابون بشویید، سپس به کمک برس مخصوص زیر ناخن‌ها را تمیز نمایید. پس از انجام این کارها بایستی از مواد ضدعفونی‌کننده استفاده نموده و از تمیزی آن‌ها مطمئن گردید. البته، توجه نمایید که دست‌ها را پس لوازم و مواد مصرفی ضدعفونی نمایید،
9. تلفن همراه : به دلیل آلودگی‌های موجود بر روی تلفن‌های همراه، استفاده از آن در طی روند پاکسازی ممنوع می‌باشد،
10. آماده‌سازی پوست : بهترین روش برای آماده‌سازی پوست مراجعه کننده جهت پاکسازی، استفاده از یک فوم پاک‌کننده‌ی متناسب با پوست او می‌باشد. تلاش نمایید پوست را پس از به کارگیری فوم با آب ولرم شسته، سپس از یک حوله‌ی گرم و یا دستگاه بخور برای 1 الی 2 دقیقه بر روی پوست استفاده نمایید.
11. خشک نمودن پوست : جهت خشک نمودن پوست بهتر است از یک دستمال استفاده نمایید. توصیه می‌شود دستمال را به روی پوست نکشید، بلکه بهتر است کمی فشار خفیف وارد نموده و آب را پاک نمایید.
پس از انجام هر یک از مراحل بالا، محیط کار و پوست مشتری جهت شروع کار پاکسازی آماده می‌باشد.
نکته : اگر بر روی پوست متقاضی هر نوع بیماری و یا عارضه‌ی پوستی مانند: سوختگی، قرمزی و حساسیت شدید، تاول، آکنه‌های فعال، خارش و یا هر نوع مورد مشکوک دیگری مشاهده نمودید، متقاضی را نزد یک پزشک متخصص ارجاع داده و از کار کردن بر روی پوست وی جداً خودداری نمایید؛ چرا که ممکن است سبب بدتر شدن شرایط و یا سرایت بیماری به خود و یا شخص دیگری گردید
    پاکسازی پوست مراقبت از پوست آموزش پاکسازی پوست آماده‌سازی پوست قبل از پاکسازی صورت دستگاه پاکسازی پوست