آموزش پاکسازی پوست صورت | نکات مهم پیش از انجام پاکسازی پوست

قبل از شروع انجام پاکسازی پوست، بایستی به یک سری نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید. بهداشت محیط مورد نظر جهت انجام کار پاکسازی پوست، تهیه‌ی لوازم و مواد مصرفی مورد نیاز، ضدعفونی نمودن دست‌ها و ابزار مورد استفاده و داشتن آگاهی لازم از نوع پوست مشتری، از مهم‌ترین مسائلی است که نادیده گرفتن آن‌ها ممکن است عواقب بدی را برای شما به دنبال داشته باشد. بنابراین، رعایت هر یک از موارد یاد شده از اهمیت ویژه‌ای در امر پاکسازی پوست برخوردار می‌باشد.

آموزش پاکسازی پوست صورت | نکات مهم پیش از انجام پاکسازی پوست

نکات مهم پاکسازی پوست

پیش از شروع انجام پاکسازی پوست، بایستی به یک سری نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید. بهداشت محیط مورد نظر جهت انجام کار پاکسازی پوست، تهیه‌ی لوازم و مواد مصرفی مورد نیاز، ضدعفونی نمودن دست‌ها و ابزار مورد استفاده و داشتن آگاهی لازم از نوع پوست مشتری، از مهم‌ترین مسائلی است که نادیده گرفتن آن‌ها ممکن است عواقب بدی را برای شما به دنبال داشته باشد. بنابراین، رعایت هر یک از موارد یاد شده از اهمیت ویژه‌ای در امر پاکسازی پوست برخوردار می‌باشد. شما به عنوان یک فرد متخصص در انجام این کار، پیش از هر چیز ابتدا بایستی محیط مورد نظر خود را تمیز نموده و سعی نمایید تا حد امکان محل کار خود را همواره در حالت ضدعفونی نگه دارید. چرا که آلودگی‌ها، میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در محیط می‌تواند لوازم و حتی شرایط پوست مشتری را تحت‌الشعاع قرار دهد. به همین خاطر است که حفظ بهداشت محیط یکی از مهم‌ترین مواردی است که نباید به آن بی توجهی نمود. پس از بهداشت محیط، تهیه‌ی مواد مصرفی و ابزار کار نیز یکی از مسائلی است که شما را در انجام یک پاکسازی خوب و دقیق، همراهی خواهد کرد. داشتن تجهیزات مناسب و کرم‌های مرغوب و با کیفیت به طور حتم رضایت مشتری و همچنین شما را به عنوان مجری این کار به دنبال خواهد داشت. این امر که شما همواره بهداشت فردی خود را نیز رعایت نمایید از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که پیش از شروع کار بایستی به آن توجه نمایید؛ و در آخر تشخیص نوع پوست مشتری و مواد مصرفی مورد نیاز جهت پاکسازی آن نیز، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در ادامه مختصراً به بررسی نکات یاد شده در بالا خواهیم پرداخت.

محیط کار مناسب پاکسازی پوست

داشتن یک محیط کار شیک، زیبا و در عین حال تمیز و بدون آلودگی، اولین چیزی است که به چشم مراجعه‌کنندگان شما خواهد آمد. محیط کاری که فقط کاربردی نباشد و بتواند به مشتری یک حس آرامش و اطمینان را القا نماید، می‌تواند به شما در جذب تعداد بیش‌تری مراجعه‌کننده کمک نماید. این که شما در محلی که دارای یک فضای عالی، نور کافی و حتی گیاهانی که وجود آن‌ها هیچ‌گونه اختلالی در روند کاری شما ندارد، فعالیت نمایید امری است که در بهبود عملکردتان تأثیر مثبتی خواهد داشت. حفظ بهداشت محیط و ضدعفونی نمودن آن شما را در داشتن محیط کاری زیبا و عاری از هر گونه آلودگی، کمک خواهد کرد. همچنین، راحتی شما هنگام انجام کار نیز موضوعی بسیار مهم است که بهتر است به آن توجه داشته باشید. تهیه‌ی صندلی مناسب و راحت که سبب بروز کم‌ترین آسیب به بدن شما گردد، امری حیاتی می‌باشد. چرا که پیش از کسب درآمد، حفظ سلامتی مهم‌ترین مسأله‌ای است که بایستی آن را مد نظر قرار دهید.

تهیه‌ی لوازم و مواد مصرفی پاکسازی پوست

برای انجام کار پاکسازی پوست بایستی ابزار مناسب و مواد مصرفی آن را تهیه نموده و نحوه‌ی استفاده‌ی هر یک از آن‌ها را یاد بگیرید. مواد مصرفی و ابزار کار پاکسازی پوست به قرار زیر می‌باشد:
1.ابزار کار : دستگاه بخور، لامپ وود یا ذره‌بین، کاردک یا آبسلانگ برای برداشتن مواد، حوله‌های تمیز، اسفنج برای پاک نمودن مواد از روی صورت، پنبه و دستمال کاغذی در محفظه‌های بهداشتی، مواد ضدعفونی‌کننده لوازم کار، پیش‌بند و هدبند برای مشتری، روپوش سفید، دستکش یکبار مصرف، صندلی و یا تخت مخصوص کار، گاز استریل و قلم کومدون،
2. مواد مصرفی : انواع شیرپاک‌کن، انواع شوینده‌ی صورت مناسب انواع پوست، پاک‌کننده‌ی چشم و لب، کرم مرطوب‌کننده‌ی صورت، تونر پاک‌کننده‌ی صورت، انواع کرم‌های تقویتی، آنتی اکسیدان و ماسک مناسب انواع پوست، لوسیون و کرم‌های تقویتی جهت ماسا ژ پوست.
وجود هر یک از این لوازم و مواد مصرفی پاکسازی پوست از جمله مواردی است که شما ملزم به تهیه‌ی آن‌ها خواهید بود.

ضدعفونی نمودن پوست

دست‌ها به عنوان اولین و مهم‌ترین ابزار کار شما شناخته می‌شوند. سعی نمایید دست‌هایتان را پیش از شروع انجام کار به وسیله‌ی مواد ضدعفونی‌کننده‌ای که به پوستتان آسیبی نمی‌رسانند، از هر نوع آلودگی احتمالی موجود بر روی آن‌ها بزدایید. همچنین، بهداشت محیط و ابزار کار و ضدعفونی نمودن آن‌ها نیازمند توجه ویژه‌ی شما عزیزان خواهد بود. به دلیل کارهایی که بر روی پوست انجام می‌گیرد، شرایط آن را برای جذب میکروب و باکتری‌های موجود در محیط مهیا نموده و ممکن است سبب بروز بیماری‌های خطرناک در مشتری گردد.

شناخت نوع پوست 

عدم داشتن آگاهی لازم از نوع پوست مراجعه کننده ممکن است شما را در انتخاب مواد مصرفی مورد نیازتان دچار اشتباه نماید. اهمیت این موضوع به قدری است که نباید آن را نادیده گرفت. بنابراین، برای دستیابی به یک نتیجه‌ی مطلوب بهتر است با مشتری یک جلسه‌ی مشاوره داشته و از نوع پوست وی آگاه گردید. آن گاه می‌توانید بهترین مواد مصرفی را برای انجام کار خود، انتخاب نمایید.

    آموزش پاکسازی پوست نکات مهم پاکسازی پوست مهمترین موارد قبل پاکسازی پوست پاکسازی پوست