آموزش پاکسازی پوست صورت | انواع مواد پاک کننده پوست - تونر

تونرها در واقع محصولاتی هستند که استفاده از آن‌ها سبب طراوت و شادابی پوست می‌گردد. این محصول باقی‌مانده‌ی مواد آرایشی و محصولات پاک‌کننده‌ای که از آن‌ها برای پاکسازی پوست صورت خود به کار گرفته‌اید را به طور کلی از روی صورتتان پاک می‌نماید. تونرها همچنین سبب متعادل شدن pH خون گشته و گردش جریان خون در پوست را بهبود می‌بخشند.

آموزش پاکسازی پوست صورت | انواع مواد پاک کننده پوست - تونر


تونر برای پوست صورت 

تونرها در واقع محصولاتی هستند که استفاده از آن‌ها سبب طراوت و شادابی پوست می‌گردد. این محصول باقی‌مانده‌ی مواد آرایشی و محصولات پاک‌کننده‌ای که از آن‌ها برای پاکسازی پوست صورت خود به کار گرفته‌اید را به طور کلی از روی صورتتان پاک می‌نماید. تونرها همچنین سبب متعادل شدن pH خون گشته و گردش جریان خون در پوست را بهبود می‌بخشند. جالب است بدانید پوست پس از شست و شو نیاز مبرمی به موادی مانند: آنتی‌اکسیدان‌ها، گلیسیرین، اسیدهای چرب و سرامیدها دارد، که تونرها می‌توانند با پوشاندن سطح پوست این مواد را برای متعادل ساختن وضعیت آن مهیا نماید. به طور کلی تونرها به 2 دسته‌ی تونرهای پوست چرب و تونرهای پوست خشک، تقسیم می‌گردد.

انواع تونر برای پوست صورت

تونرهای پوست چرب : این دسته از تونرها متشکل از موادی همچون: الکل، مواد گیاهی قابض (سفت‌کننده، لایه‌بردار، مسدودکننده‌ی موقتی منافذ)، ترکیبات ضددرخشندگی و لایه‌بردارهایی هستند که به بهبود وضعیت پوست کمک می‌نمایند. بعضی از مواد قابضی که در تونرها به کار گرفته می‌شود عبارتند از: نارون کوهی، فندوق جادویی، لیمو، خیار، کافور، آلانتوئین، آزولن و مریم گلی. تونیک‌های مخصوص پوست چرب معمولاً دارای مواد گیاهی یا میوه‌هایی با خاصیت ضدآکنه مانند به، پرتقال، تمشک، چای، عشقه و شقایق می‌باشند. همچنین، استفاده از گیاهانی مانند آویشن که خاصیت ضدعفونی کننده دارند نیز، در این محصول رایج می‌باشد. مواد لایه‌بردار به کار گرفته شده در تونرها اغلب B.H.A و A.H.Aها، می‌باشند. یکی دیگر از مشکلاتی که پوست‌های چرب دارا هستند، براق بودن آن‌ها به دلیل وجود چربی بیش از حد بر روی پوست است. در این مورد هم می‌توان با اضافه نمودن مواد ضددرخشندگی (Anti-Shining) سبب برگرداندن چربی به داخل پوست گشته و این مشکل را رفع نمود. بهترین ماده‌ی ضددرخشندگی سرافیل 60 (CerapHyl 60) می‌باشد.

تونرهای پوست خشک : این تونرها به دلیل این که برای پوست‌های خشک مورد استفاده قرار می‌گیرند، فاقد الکل بوده و حاوی مرطوب‌کننده‌های جاذب رطوب گیاهی و صنعتی، و همچنین نرم‌کننده‌هایی مانند آلانتوئین می‌باشند. آلانتوئین‌ها از خواصی همچون: ترمیم و نرم نمودن پوست‌های آسیب‌دیده و ترک‌خورده، نوسازی سلول‌ها و ترمیم سریع پوست و ضد التهاب برخوردار هستند.

آموزش نحوه استفاده از تونر

برای این که این محصول بالاترین میزان اثربخشی را بر روی پوست داشته باشد، بایستی آن را پس از شست و شوی صورت خود و پیش از خواب بر روی پوست بمالید. به این صورت که پدهای متخلخل یا پدهای پنبه‌ای و در صورت عدم در دسترس بودن هریک از آن‌ها مقداری پنبه را به تونر در دسترس خود آغشته نموده و آن را به صورت دورانی یا مانند شیر پاک‌کن‌ها به صورت خطی از داخل به سمت خارج صورت، جهت بهبود جریان خون بر روی پوست بمالید. ساعاتی که شما خواب می‌باشید پوست در حال ریکاوری خود بوده و به این ترتیب مواد مفید این تونرها را به خود جذب می‌نماید. در نتیجه شادابی و طراوت پوست را برای شما به ارمغان می‌آورد. توجه داشته باشید که بیش‌ترین میزان چربی بر روی پیشانی، بینی و چونه قرار داشته و بهتر است که از این محصول در این نواحی به بهترین نحو استفاده گردد. از مالیدن تونر در اطراف چشم و لب‌ها خودداری نمایید. بنابراین، به یاد داشته باشید که ابتدا بایستی پوست را به وسیله‌ی شیر پاک‌کن و یا سایر محصولات پاک‌کننده تمیز نموده، پس از آن کمی با آب پوست خود را شست و شو دهید، و در آخر از تونر بر روی پوست خود استفاده نمایید. البته، تونر را می‌توان پس از استفاده از شیر پاک‌کن و بدون مصرف آب نیز، بر روی پوست به کار گرفت.

    مواد شوینده پوست مراقبت از پوست آموزش پاکسازی پوست صورت تونر چیست کاربرد های تونر تونر پوست صورت