نکات و راه های رشد مژه در یک ماه | قسمت اول

امروزه افراد به دنبال راه‌حل‌هایی برای داشتن مژه‌هایی پرپشت و تماشایی می‌باشند. روش‌هایی مانند اکستنشن مژه، کاشت مژه‌ی مصنوعی و حتی روش جراحی برای کاشت مژه‌ی طبیعی اما ما در ادامه 10راه‌حل ساده برای رشد بیش‌تر و بهتر مژه‌های شما بدون نیاز به روش‌های گران‌قیمت آرایشگاهی و یا جراحی، گردآوری نموده‌ایم. با ما همراه باشید.

نکات و راه های رشد مژه در یک ماه | قسمت اول

افزایش رشد مژه در یک ماه 

همه‌ی ما می‌دانیم که زیبایی چهره یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مسائلی است که امروزه در تمامی روابط انسان اعم از روابط کاری، روابط اجتماعی و مهم‌ترین آن‌ها روابط عاطفی او به آن توجه می‌گردد. همچنین، توجه افراد به اجزای تشکیل‌دهنده‌ی صورت دیگران و مقایسه‌ی خود با آن‌ها از جمله مواردی است که به یک امر عادی در میان آن‌ها تبدیل گردیده است. اما، یکی از حائز اهمیت‌ترین مواردی که به آن بسیار توجه می‌گردد، وجود چشمانی زیبا و خوش حالت در صورت افراد می‌باشد. دارا بودن چشمانی گیرا و دلنشین سبب دو چندان شدن زیبایی صورت و نیز توجه هرچه بیش‌تر افراد به اجزای صورت شما خواهد بود. البته، داشتن مژگانی بلند و خوش حالت در افزایش این زیبایی بی تأثیر نبوده و به همین خاطر است که امروزه افراد به دنبال راه‌حل‌هایی برای داشتن مژه‌هایی پرپشت و تماشایی می‌باشند. روش‌هایی مانند اکستنشن مژه، کاشت مژه‌ی مصنوعی و حتی روش جراحی برای کاشت مژه‌ی طبیعی از جمله شیوه‌هایی است که به کمک آن‌ها شما می‌توانید از چشمانی با مژه‌های بلند، پرپشت و خوش ترکیب برخوردار گردید. با این حال، هیچ یک از این روش‌ها به آن اندازه که باید طبیعی نبوده و نمی‌تواند به اندازه‌ی مژه‌های بکر و معمولی شما به چشمانتان زیبایی ببخشد. به همین خاطر، ما در ادامه 10راه‌حل ساده برای رشد بیش‌تر و بهتر مژه‌های شما بدون نیاز به روش‌های گران‌قیمت آرایشگاهی و یا جراحی، گردآوری نموده‌ایم. با ما همراه باشید.
1. چشم‌ها را آرایش نکنید.
چرا تأثیرگذار است : اجزای تشکیل‌دهنده‌ی بعضی ریمل‌ها، به عنوان مثال ریمل‌های ضد آب، ممکن است سبب خشک و شکننده شدن مژه‌های شما گردد.
چه کاری انجام دهیم : هر از گاهی، حداقل 1 الی 2 بار در هفته کمی به چشمان خود استراحت دهید. برای جلوگیری از خطر ابتلا به عفونت چشم هر 3 الی 6 ماه یک بار ریمل مورد استفاده و قدیمی خود را دور بیاندازید.
2. آرایش خود را پس از ورود به منزل کاملاً بشویید.
چرا تأثیرگذار است : باقی ماندن ریمل بر روی مژه‌هایتان در طول شب، به همان اندازه که ماندن اسپری مو بر روی موهایتان به هنگام خواب ناراحت‌کننده می‌باشد، مضر خواهد بود. در صورت تماس مژه‌های شما در هنگام خواب با بالش ممکن است آن‌ها دچار آسیب گردند. 
چه کاری انجام دهیم : آرایش خود را به طور کامل پاک نمایید. از مواد پاک کننده و یا روغن زیتون نیز می‌توانید استفاده نمایید، چرا که روغن زیتون یک ماده‌ی پاک‌کننده و تقویت‌کننده‌ی خوب نیز می‌باشد.
3. از ماسک تخم‌مرغ استفاده نمایید.
و چرا تأثیرگذار است : تخم‌مرغ حاوی مقادیر خوب و کافی بیوتین (ویتامین B7) و ویتامین‌های گروه B می‌باشد، که به تقویت مو و مژه‌ها کمک نموده و از ریزش آن‌ها جلوگیری می‌نماید.  
ب چه کاری انجام دهیم : 1 عدد تخم‌مرغ و 1 قاشق غذاخوری گیلیسیرین و یا ژله‌ی نفتی (ژله‌ی شفافی که متشکل از هیدروکربن‌ها می‌باشد) را با هم مخلوط نمایید. مخلوط را بر روی مژه‌هایتان هفته ای 3 بار و به مدت چند ماه، بمالید و ماساژ دهید.
4. اطراف چشم را ماساژ دهید.
چرا تأثیرگذار است : ماساژ منجر به بهبود تغذیه‌ی مژه‌ها و تحریک رشد آن‌ها می‌گردد. 
چه کاری انجام دهیم : دستان خود را بشویید و چند قطره روغن زیتون و یا رو غن نارگیل بر روی انگشتان خود بریزیرد. سپس، به مدت 5 دقیقه پلک و مژه‌ی خود را ماساژ دهید. توصیه می‌شود هفته‌ای چند بار این روش را تکرا نمایید.
5. از آلوئه‌ورا استفاده نمایید.
چرا تأثیرگذار است : آب و گوشت (تفاله) آلوئه‌ورا برای تقویت و تغذیه‌ی مناسب مو، عالی می‌باشد.
 چه کاری انجام دهیم : یک برگ آلوئه‌ورای تازه تهیه نمایید و آن را فشار دهید تا چند قطره از آب آن خارج گردد. سپس، پیش از خواب آب آلوئه‌ورا به چشمان خود بمالید و صبح آن را بشویید. برای بهبود اثر، بهتر است آب آلوئه‌ورا را با روغن کرچک و یا روغن زیتون مخلوط نمایید.
    رشد مژه نکات رشد مژه راه افزایش رشد مژه