آموزش کاشت ناخن | راه های داشتن ناخن‌های طبیعی و زیبا

دکتر پرایستوسکی معتقد است بهتر می‌باشد پیش از انجام این کار از کرم‌های ضد آفتاب با SPF 30 الی 50 درصد و یا دستکش‌های مخصوصی که تنها ناخن‌ها از زیر آن مشخص می‌باشد، استفاده نمایید. این امر می‌تواند سبب کاهش احتمال بروز هرگونه آسیب به دست‌ها و یا ناخن‌ها گردد.

آموزش کاشت ناخن | راه های داشتن ناخن‌های طبیعی و زیبا
 
از جمله مهم‌ترین مسائلی که رعایت آن‌ها سبب می‌شود تا شما انگشتانی زیبا و بی عیب و نقص داشته باشید، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: 
11. از درمان‌های اکرلیک و ژل (کاشت ناخن) کم‌تر استفاده نمایید.
هر متخصص مراقبت از پوست و ناخن که با آن مشورت نمایید، سعی در دور نمودن شما از انواع روش‌های کاشت ناخن خواهد داشت. درست است که این روش از ماندگاری بیش‌تری برخوردار است اما، آسیب‌های بسیاری برای ناخن‌های طبیعی شما به همراه خواهد داشت. با این حال، روش‌هایی نیز برای به حداقل رساندن بروز صدمات احتمالی به دست و ناخن‌های شما وجود دارد. مسئله‌ی اصلی در رابطه با مانیکور ناخن به روش ژل قرار گرفتن دست داخل دستگاه در معرضه اشعه‌ی UV قرار گرفتن آن می‌باشد. چرا که این امر به پوست و اطراف ناخن آسیب رسانده و ممکن است سبب افزایش خطر ابتلا به سرطان گردد. دکتر پرایستوسکی معتقد است بهتر می‌باشد پیش از انجام این کار از کرم‌های ضد آفتاب با SPF 30 الی 50 درصد و یا دستکش‌های مخصوصی که تنها ناخن‌ها از زیر آن مشخص می‌باشد، استفاده نمایید. این امر می‌تواند سبب کاهش احتمال بروز هرگونه آسیب به دست‌ها و یا ناخن‌ها گردد.
12. به ناخن‌هایتان استراحت دهید.
استفاده از لاک‌های متعدد با رنگ‌دانه‌های بسیار و یا طراحی بر روی ناخن‌های خود را به آخر هفته‌ها اختصاص دهید و در طول هفته به یک برق ناخن ساده اکتفا نموده و به ناخن‌هایتان استراحت دهید. "دکتر شمبان" در رابطه با استفاده‌ی مداوم از لاک با رنگ‌های متنوع بدون وقفه انداختن در فصله‌ی زمانی به کارگیری آن‌ها، می‌تواند سبب خشک، شکسته و زرد شدن ناخن‌ها و حتی تضعیف ساختار آن‌ها گردد. "دکتر استرن" نیز با این نظریه موافق بوده و حتی اظهار داشته است که استون و دیگر مواد پاک کننده‌ی لاک‌ها می‌تواند از دیگر دلایل تضعیف ناخن‌های شما باشند. او می‌گوید: "گاهی اوقات تنها چیزی که ناخن‌های شما برای جوان‌سازی و تازه نمودن خود نیاز دارند، ماندن در حالت طبیعی خود می‌باشد".
13. همواره پوست و ناخن‌های خود را مرطوب نگه دارید.
همتنطور که می‌دانید مرطوب نمودن پوست صورت پیش از خواب یکی از اموری است که اکثر افراد برای بهبود و حفظ وضعیت پوست خود انجام می‌دهند. بنابراین، می‌توان گفت که مرطوب نمودن ناخن‌ها نیز از واجبات بوده و چه بهتر که با استفاده از محصولاتی مانند روغن بادام، آووکادو و یا هر محصول مرطوب‌کننده و مغذی دیگری که موجود است، برای تقویت ناخن‌ها و کوتیکول‌های اطراف آن استفاده نمایید.
14. هنگام شستن ظروف ،دستکش ظرفشویی بپوشید.
هر زمان که مشغول تمیز نمودن چیزی و یا جایی به وسیله‌ی مواد شیمیایی خشن، انجام امور باغبانی و یا انجام هر کار دیگری که سبب خیس خوردن و یا کثیف شدن دست‌هایتان می‌شود، بودید، دکتر پرایستوسکی اصرار دارد که دستکش‌هایی از جنس مواد لاستیکی، وینیل، نیتریل و یا پلاستیک را بپوشید (بعضی از آن‌ها دارای پارچه‌ی پنبه‌ای می‌باشند). شستن ظروف در آب گرم و مواد شوینده بدون دستکش، و یا انجام کارهای باغبانی و در معرض خاک قرار گرفتن، می‌تواند منجر به تضعیف ناخن‌هایتان گردد. همین‌طور بهتر است که در زمانی که هوا سرد و یخبندان است از دستکش‌های پشمی استفاده نمایید تا زحمات شما برای مرطوب نمودن دست و ناخن‌هایتان، از بین نرود. چرا که سبب خشک، پوسته پوسته و زبر شدن پوست شما خواهد گشت.
15. مواد غذایی سرشار از پروتئین را میل کنید.
ناخن‌های شما از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده است. بنابراین، شما می‌توانید با رعایت یک رژیم غذایی مناسب و مغذی علاوه بر سلامت پوست و موی خود، به سلامت ناخن‌های خود نیز یاری رسانید. "فالکون" هنرمند ناخن، توصیه می‌کند تا از ویتامین‌ها و مکمل‌هایی مانند بیوتین، ویتامین E و روغن ماهی در رژیم غذایی روزانه‌ی خود استفاده نمایید. در حالی که "دکتر پالمر" خوردن غذاهای سرشار از پروتئین مانند لوبیا، ماهی و آجیل را توصیه می‌نماید. مسأله‌ای که تا حدودی همه‌ی متخصصان با آن موافق می‌باشند این است که، زمانی که بهره‌گیری از یک ترکیب برای شما موفقیت‌آمیز است، شما به عنوان پاداش از ناخن‌هایی قوی، شفاف و تمیز برخوردار خواهید بود. 
    کاشت ناخن نکات کاشت ناخن آموزش کاشت ناخن مراقبت از ناخن