آموزش کاشت ناخن | نکات داشتن ناخن‌های طبیعی و زیبا

دکتر پرایستوسکی توصیه می‌کند که برای داستن ناخن‌هایی شاداب و به دور از عفونت، بهتر است ابزار فلزی را با صابون و آب شسته و سپس، به وسیله‌ی الکل آن را ضدعفونی نمایید. و فراموش نکنید که به طور مرتب ابزار در دسترسی مانند سوهان ناخن‌ها سمباده‌ای را جایگزین نمایید.

آموزش کاشت ناخن | نکات داشتن ناخن‌های طبیعی و زیبا

 

از دیگر مسائلی که شما عزیزان برای داشتن دستان و ناخن‌هایی زیبا ملزم به رعایت آن‌ها خواهید بود، موارد زیر می‌باشد:
5.همیشه یک سوهان ناخن به همراه داشته باشید.
اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که به طور روزمره در حال انجام کار و یا ورزش می‌باشید که به سبب آن دفعات زیادی مجبور به تعویض لباس می‌باشید، دکتر پرایستوسکی پیشنهاد می‌دهد تا همواره یک سوهان ناخن برای ترمیم شکستگی‌های احتمالی ناخن‌هایتان در محل کار، به همراه داشته باشید. و اینطور به نظر می‌رسد که با این کار، به سبب استفاده از سوهان ناخن با جنس سمباده‌ای ممکن است سبب شکستگی و پوسته پوسته شدن ناخن گردد. به جای استفاده از آن، یک سوهان ناخن شیشه‌ای (همچنین کریستالی نامیده می‌شود) را امتحان نمایید. دکتر استرن معتقد است که سوهان ناخن شیشه‌ای برای ناخن ایجاد لبه خواهد نمود و می‌تواند برای ضعیف‌ترین، شکننده‌ترین و آسیب‌دیده‌ترین ناخن‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.
6.فراموش نکنید که از ابزارهای ناخن خود نیز مراقبت نمایید.
ضدعفونی نمودن وسایل ناخن‌هایتان بین هر بار استفاده از آن‌ها به همان اندازه حائز اهمیت است که مرتباً برس‌های آرایشی خود را تمیز می‌نمایید، و البته، به دلیل یک دلیل مشترک یا همان باکتری‌های موجود در سطح آن‌ها. دکتر پرایستوسکی توصیه می‌کند که برای داستن ناخن‌هایی شاداب و به دور از عفونت، بهتر است ابزار فلزی را با صابون و آب شسته و سپس، به وسیله‌ی الکل آن را ضدعفونی نمایید. و فراموش نکنید که به طور مرتب ابزار در دسترسی مانند سوهان ناخن‌ها سمباده‌ای را جایگزین نمایید. هیچ دلیلی برای استفاده از ابزاری که رشته رشته شده و نامناسب می‌باشد وجود نخواهد داشت؛ آن هم با وجود ابزاری که بسیار راحت در دسترس شما برای تهیه می‌باشند.
7.کوتیکول‌های اطراف ناخن خود را راحت بگذارید.
کوتیکول‌ها وظیفه‌ی بسیار مهمی برای انجام به عهده دارند: آن‌ها قسمت پایه‌ی ناخن را مسدود می‌نمایند. به این معنی که وقتی شما کوتیکول‌ها را جدا نموده و یا برش می‌دهید، این امر منجر به شکستن آن سد دفاعی شده و شما را در برابر باکتری‌ها و احتمال بروز عفونت، آسیب‌پذیر خواهد کرد.به همین خاطر، بهتر است که به کوتیکول‌های موجود در اطراف ناخن خود کاری نداشته و اجازه دهید آن‌ها به حال خود باشند. دکتر استرن می‌گوید: "مراقبت از کوتیکول‌ها به شما در به حداقل رساندن پوسته‌های آویزان ترسناکی که در اطراف ناخن شکل می‌گیرند کمک خواهد کرد(سعی کنید برای جلوگیری از ابتلا به عفونت، آن‌ها را از پوست جدا ننمایید)". اگر شما در حال جنگ با خود برای برطرف‌سازی کوتیکول‌ها می‌باشید، "دکتر دبی پالمر"، متخصص پوست معتقد است که هفته‌ای یک بار با یک چوب کوچک (پوشر ناخن) پس از بیرون آمدن از حمام، کوتیکول‌ها را به عقب رانده و سپس، آن‌ها را با روغن کوتیکول و یا یک لوسیون غلیظ ماساژ دهید.
8.ناخن‌های خود را با یک لایه‌ی پایه‌ای (لاک رنگ پایه‌ی ناخن) بپوشانید.
رنگ‌آمیزی (لاک زدن) ناخن‌هایتان در خانه نمی‌تواند بهانه‌ای برای بریدن گوشه‌های ناخن با از قلم انداختن لاک پایه‌ی ناخن باشد. به این معنی که این مرحله نه تنها به شما کمک می‌کند تا از لکه شدن ناخن‌هایتان به وسیله‌ی پولیش ناخن پیشگیری نمایید، بلکه سبب درخشان‌تر و زیباتر و مات دیده‌شدن ناخن‌هایتان، می‌گردد. و اگر شما واقعاً علاقه دارید تا ناخن‌هایتان به سطح بعدی برسد (جلوه‌ی بیش‌تری داشته باشد)، دکتر شمبان پیشنهاد می‌کند که از یک برق ناخن بر روی هر یک از این لایه‌های انجام شده برای افزودن درخشش و محافظت هر چه بیش‌تر از ناخن‌ها، استفاده نمایید.
9.برچسب‌های موجود بر روی بسته‌بندی لاک‌های خود را بخوانید.
همانطور که لوازم آرایشی و بهداشتی از مارک‌ها و برندهای گوناگون با کیفیت‌های متفاوت برخوردار هستند، لاک‌های ناخن نیز دارای برندهای مختلفی می‌باشند. بنابراین، بهتر است از این امر که کالای با کیفیت و مرغوبی را خریداری و استفاده نموده‌اید، اطمینان حاصل نمایید. "دکتر دبی پالمر" توصیه می‌کند از لاک‌هایی که حوای مواد شیمیایی سمی‌ای مانند: دیبوتیل فتالات، فرمالدئید و تولوئن هستند، خودداری نمایید. چرا که این سموم می‌تواند سبب شکنندگی، ترک‌خوردگی و پوسته پوسته شدن ناخن‌ها گردد.
10.برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن ناخن‌ها از یک لایه‌ی رویی (تاپ کات) استفاده نمایید.
استفاده از یک لایه تاپ کات می‌تواند شما را در نگهداری هر چه بیش‌تر و بهتر ناخن‌هایتان یاری نماید. دکتر پرایستوسکی توصیه می‌کند هر سه روز یک بار لایه‌ی قبلی را رفع نموده و ناخن خود را با لایه‌ی جدیدی از آن آغشته نمایید. به این صورت شما می‌توانید از مانیکور انجام شده بر روی ناخن‌هایتان مدت زمان بیش‌تری محافظت نمایید.

    کاشت ناخن نکات کاشت ناخن آموزش کاشت ناخن مراقبت از ناخن