آموزش کاشت ناخن | راهکارهای داشتن ناخن‌های طبیعی و زیبا

دکتر آوا شمبان" نویسنده‌ی کتاب "پوست خود را التیام بخشید"، توصیه می‌کند مقداری صابون را بر روی مسواک گذاشته، سپس ناخن‌ها و پوست خود را به آرامی بشویید. این کار سبب می‌شود تا پوست‌های مرده و خاک‌های موجود بر روی ناخن‌ها، بدون نیاز به مواد شیمیایی خشن و خشک کننده و نیز اسکراب‌های گران قیمت، رفع شده و از بین برود.

آموزش کاشت ناخن | راهکارهای داشتن ناخن‌های طبیعی و زیبا

راهکارهای داشتن ناخن‌های طبیعی و زیبا


ما در مقاله‌ی پیشین خود در رابطه به نشانه‌های مربوط به ناخن سالم و ناخن‌های ناسالم نکاتی را بر اساس گفته‌های پزشکان و متخصصان این شاخه‌ی علم پزشکی برای شما عزیزان گردآوری نمودیم. اما، در ادامه به بیان 15 نکته‌ی مهم با توجه به نظر کارشناسان مراقبت از ناخن برای داشتن ناخن‌هایی قوی و سالم، خواهیم پرداخت.
1.دستانتان را کاملاً پاکیزه نگه دارید.
پیش از انجام هرکاری، این امر بسیار حائز اهمیت می‌باشد اطمینان حاصل نمایید که ناخن‌ها و پوست اطراف آن‌ها کاملاً عاری از هرگونه گرد و غبار و آلودگی، می‌باشد. سپس، تمامی آثار به جا مانده از لاک موجود بر روی ناخن‌هایتان را با یک پاک‌کننده‌ی عاری از استون (یا هر چیز غیرضروری که سبب خشک شدن ناخن‌هایتان می‌گردد) پاک نمایید. "دکتر آوا شمبان" نویسنده‌ی کتاب "پوست خود را التیام بخشید"، توصیه می‌کند مقداری صابون را بر روی مسواک گذاشته، سپس ناخن‌ها و پوست خود را به آرامی بشویید. این کار سبب می‌شود تا پوست‌های مرده و خاک‌های موجود بر روی ناخن‌ها، بدون نیاز به مواد شیمیایی خشن و خشک کننده و نیز اسکراب‌های گران قیمت، رفع شده و از بین برود.
2.نسبت به ناخن‌های خود ملایم رفتار نمایید.
ناخن‌های شما بسیار ظریف می‌باشند، و مالش دادن و لایه‌برداری بیش از اندازه آن‌ها می‌تواند منجر به ابتلای شما به عفونت گردد. یک مورد دیگر این که: استفاده از  ابزارهای فلزی در زیر ناخن هنگامی که بیش از اندازه با آن به تراشیدن زیر ناخن می‌پردازید، می‌تواند سبب جدا شدن صدف ناخن از پوست زیر آن گردد. با توجه به گفته‌ی دکتر استرن، که گسترش‌دهنده‌ی سیستم نوسازی ناخن نیز است، این امر یکی از شایع‌ترین مشکلات در افراد بالای 50 سال می‌باشد. همچنین، "دکتر جانت پرایستوسکی" –متخصص پوست و مو در NYC- معتقد است که این کار می‌تواند سبب بروز سفیدی و قوسی غیرعادی در صدف ناخن‌ها گردد.
3.ناخن‌های خود را مرتباً کوتاه نمایید.
دکتر پرایستوسکی میگوید: "آراستن ناخن‌هایتان به صورت منظم به اندازه‌ی آراستن موهایتان از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. بنابراین، زمانی را به صورت جداگانه برای کوتاه نمودن آن‌ها هر 2 هفته یک بار در نظر بگیرید. این فاصله‌ی زمانی را می‌توانید کم و یا زیاد نموده تا ببینید طی چه مدتی ناخن‌های شما برای آراستن دوباره به صورت دلخواهتان آماده خواهند بود.
4.سلامت ناخن‌هایتان را در تمام سطح آن الویت‌بندی نمایید.
ناخن‌های بلند به دستانتان زیبایی می‌بخشند؛ اما، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دارای شغلی با درصد بالایی از استفاده از دستانتان می‌باشید، دکتر آوا شمبان توصیه می‌کند که ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارید. نگهداری ناخن‌های کوتاه با مدل گرد، بسیار ساده‌تر بوده و مرتب‌تر به نظر می‌رسد. بنابراین، شما می‌توانید به بلند نمودن ناخن‌های خود بدون نگرانی در رابطه با مسائل دیگر، بپردازید. تا زمانی که تمامی ناخن‌های شما از نظر ظاهری و اندازه در یک سطح قرار داشته باشند، شما می‌توانید به بلند نمودن آن‌ها ادامه دهید

 

    کاشت ناخن نکات کاشت ناخن آموزش کاشت ناخن مراقبت از ناخن