عدم رعایت بهداشت و بیماری‌های پوستی ناشی از آن | قسمت دوم

انواع بیشماری از بیماری‌های پوستی وجود دارد؛ اما نکته‌ی اصلی این است که با رعایت نکات بهداشتی به روش صحیح آن و نیز جلوگیری از آلوده گشتن پوست، شما می‌توانید از بروز بیماری‌های پوستی بر روی بدن خود جلوگیری نمایید.

عدم رعایت بهداشت و بیماری‌های پوستی ناشی از آن | قسمت دوم


با توجه به مقاله‌ی پیشین و در جهت تکمیل اطلاعات شما عزیزان در رابطه با شایع‌ترین بیماری‌های پوستی ناشی از عدم رعایت نکات بهداشتی، ما را در ادامه‌ی این راه همراهی نمایید. 
2.کهیر : ورم‌هایی که بر روی لایه‌ی طبیعی پوست ایجاد شده و بسیار خارش‌دار می‌باشند. اکثر اوقات کهیرها نتیجه‌ی واکنش‌های حساسیتی نسبت به استرس، بیماری‌ها و یا حتی گاهی اوقات لباس‌هایی که تنگ و ناراحت هستند، می‌باشند. یکی از ساده‌ترین و آسان‌ترین درمان‌ها برای این مورد استفاده از آنتی‌هیستامین‌ها می‌باشد؛ اما، بهترین روش برای درمان آن‌ها جلوگیری از بروز آن‌ها بر روی بدن یا صورت می‌باشد.
3.زگیل : از این‌جایی که این بیماری واگیردار است، نسبت به سایر موارد گفته شده خطرناک‌تر می‌باشد. ویروس پاپیلومای انسانی سبب بروز این بیماری ناخوشایند پوستی بوده و می‌تواند در هر ناحیه از بدن و یا صورت انسان ظاهر گردد. هنگامی که یک برآمدگی قابل لمس و کمی جدا شده از سطح بر روی پوست خود مشاهده نمودید، می‌توان گفته شما دارای یک زگیل بر روی پوست خود می‌باشید. بهترین مسأله‌ای که در رابطه با این بیماری وجود دارد این است که در نهایت و بدون زحمت برای فرد به خودی خود و به مرور زمان از بین خواهد رفت. البته، اگر می‌خواهید این روند درمان سریع‌تر سپری گردد، می‌توانید توسط مشاوره با پزشک متخصص با استفاده از نیتروژن مایع و یا کرم‌ها و پمادهای پزشکی، روند درمان آن را سرعت ببخشید.
4.قارچ ناخن : همانطور که احتمالاً حدس زده‌اید، قارچ‌هایی هستند که در زیر و یا اطراف ناخن‌ها، زنگی می‌کنند. به طور معمول آن‌ها بر روی ناخن انگشتان پا شکل می‌گیرند. بایستی بدانید که در صورت عدم درمان این بیماری، قارچ‌ها می‌توانند سبب شکسته شدن لبه‌های ناخن‌ها شده و رنگ ناخن را به مرور به رنگ زرد تغییر خواهند داد. همچنین، با گذشت زمان و عدم درمان آن‌ها پس از مدتی بوی ناخوشایندی در اطراف این قارچ‌ها استشمام خواهد شد. راه‌حل درمان این بیماری کرم‌ها و پمادهای ضد قارچ و یا در موارد شدیدتر داروهای دیگری که قوی‌تر بوده و توسط پزشک تجویز گردیده است، می‌باشد.
5. کاندیدیازیس : یکی از آزاردهنده‌ترین بیماری‌های پوستی کشف شده می‌باشد. این بیماری بیش‌تر در زیر بغل، کشاله‌ی ران و یا پشت زانو ظاهر می‌گردد. کاندیدیازیس بر اثر رشد زیاد "قارچ‌های کاندیدا آلبیکنس" (یک قارچ و مخمر دو دیپلوئیدی است و معمولاً عامل ایجاد عفونت‌های برفک دهان و واژینیت قارچی است) بر روی بدن ایجاد می‌گردد. خدا را شکر، اگر شما بهداشت مناسب فردی را رعایت نموده و از مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک اجتناب نمایید، این بیماری تحریک‌کننده به راحتی قابل پیشگیری می‌باشد.
انواع بیشماری از بیماری‌های پوستی وجود دارد؛ اما نکته‌ی اصلی این است که با رعایت نکات بهداشتی به روش صحیح آن و نیز جلوگیری از آلوده گشتن پوست، شما می‌توانید از بروز بیماری‌های پوستی بر روی بدن خود جلوگیری نمایید. به این ترتیب، شما نسبت به سلامتی پوست خود مطمئن گشته و به مطالعه در رابطه با هیچ یک از این بیماری‌ها و نیز روش‌های درمانی مربوط به آن‌ها نیازی نخواهید داشت. بنابراین، نتیجه می‌گیریم که رعایت نکات بهداشت فردی و محیط زندگی، از جمله مهم‌ترین وظایف هر فرد در زندگی روزمره‌ی وی برای دوری از ابتلا به انواع بیماری‌ها، می‌باشد.

 

    بیماری های پوستی رعایت بهداشت پوست عوامل آکنه مراقبت از پوست