آموزش کاشت مژه | نکات مراقبت از مژه

در حال حاضر، مؤثرترین روش درمان برای رشد بیش‌تر و بلندتر مژه‌ها، تحریک فولیکول‌های مو برای ورود به مرحله‌ی آناژن چرخه‌ی رشد مو می‌باشد. این مرحله در واقع همان مرحله‌ای است که مژه‌های شما در اندازه‌ی کامل خود رشد می‌نمایند

آموزش کاشت مژه | نکات مراقبت از مژه

نکات مراقبت از مژه

استفاده از فرمژه

اگر فرمژه را به طور صحیح استفاده نمایید می‌تواند به بلندتر دیده شدن مژه‌ها و روشن‌تر دید شدن چشم‌هایتان کمک نماید. با این وجود، استفاده مکرر از فرمژه و یا بیش از اندازه فشار آوردن به مژه‌ها به وسیله‌ی آن، می‌تواند سبب بروز آسیب بر مژه‌هایتان گردد. هنگامی که از فرمژه استفاده می‌نمایید مراقب باشید آن‌ها دچار کشیدگی نگردند. حتی کشیدگی کم هم می‌تواند سبب آسیب به فولیکول‌های مو گشته و مژه‌ها را بیرون بکشد. در نتیجه، مژه‌ها نازک‌تر و کم‌تر خواهند شد و ماه‌ها طول خواهد کشید تا به اندازه‌ی طبیعی خود برسد و حجیم گردد.

نکات استفاده از ریمل 

انجام این امر سبب بسیار ضروری می‌باشد. با این که استفاده از ریمل به خودی خود منجر به آسیب به مژه‌ی شما نمی‌گردد، با این حال بعضی ریمل‌ها با مواد خاص می‌تواند موجب خشک و شکننده شدن مژه‌های شما گردد. هنگامی که ریملی را خریداری می‌نمایید بهتر است برچسب آن را بررسی نموده و ببینید آیا حاوی ایزوپروپیل یا اتیل الکل می‌باشد یا خیر. این دو ماده برای خشک شدن هرچه سریع‌تر ریمل در مواد تشکیل دهنده‌ی آن یافت می‌شود. اگرچه این مواد خطرناک نمی‌باشند؛ با این حال، می‌تواند سبب شوند تا ریمل منجر به خشک شدن مژه‌های شما گردد و به دنبال آن ضعیف و البته شکنندگی آن‌ها را به همراه داشته باشد. به کارگیری این مواد و سایر مواد شیمیایی خشک کننده به ویژه در ریمل ضد آب، بسیار رایج می‌باشد. اگر پس از استفاده از یک ریمل مژه‌هایتان خشک شد، ترجیحاً آن ریمل را تعویض نموده و ریمل‌هایی با فرمول طبیعی را جایگزین آن نمایید.

شانه‌ی مژه

در کنار تمامی لوازم آرایشی و بهداشتی بهتر است از یک شانه‌ی مژه استفاده نمایید. این امر می‌تواند سبب بلندتر و حجیم‌تر به نظر رسیدن مژه‌هایتان، بدون استفاده از ریمل و یا هر وسیله‌ی دیگری، گردد. استفاده‌ی روزانه از شانه‌ی مژه می‌تواند به شما در حجم دادن، بلند شدن و محدود کردن آسیب‌های مربوط به استفاده از ریمل، کمک نماید.
نتیجه‌گیری
روش‌های مختلفی برای بلندتر و ضخیم‌تر شدن مژه‌ها وجود دارد. مواد و سرم‌های تقویت‌کننده از جمله‌ مواردی هستند که می‌توان به کمک آن‌ها تارهای مژه‌هایتان را تقویت نمایید و مفید واقع گردند. فراتر از درمان‌های خاص، حفظ یک رژیم غذایی سالم، سبک زندگی و رعایت عادت‌های مراقبت از مژه‌هایتان، می‌تواند سبب بهبود وضعیت رشد مژه‌ها گردد. داشتن مو و ابرو و مژه‌های سالم، از جمله مواردی است که بیش‌تر بانوان به دنبال آن‌ها می‌باشند. دلیل این امر آن است که به سبب داشتن هر یک و یا تمامی آن‌ها، هر فرد می‌تواند دارای ظاهری زیبا و مورد توجه گردد. به همین خاطر بهتر است با رعایت موارد گفته شده در بالا ، برای داشتن هر یک از این موارد تلاش نمایید. داشتن مژه‌های متناسب در زیباتر دیده شدن چشم‌ها بسیار مؤثر می‌باشد. بنابراین، نکات گفته شده در این مقاله را دنبال و رعایت نمایید. 

    نکات مراقبت مژه مراقبت از مژه افزایش رشد مژه کاشت مژه