آموزش کاشت مژه | مراقبت از مژه

در حال حاضر، مؤثرترین روش درمان برای رشد بیش‌تر و بلندتر مژه‌ها، تحریک فولیکول‌های مو برای ورود به مرحله‌ی آناژن چرخه‌ی رشد مو می‌باشد. این مرحله در واقع همان مرحله‌ای است که مژه‌های شما در اندازه‌ی کامل خود رشد می‌نمایند

آموزش کاشت مژه | مراقبت از مژه

روش‌های درمانی برای رشد بیش‌تر مژه‌ها

در حال حاضر، مؤثرترین روش درمان برای رشد بیش‌تر و بلندتر مژه‌ها، تحریک فولیکول‌های مو برای ورود به مرحله‌ی آناژن چرخه‌ی رشد مو می‌باشد. این مرحله در واقع همان مرحله‌ای است که مژه‌های شما در اندازه‌ی کامل خود رشد می‌نمایند. این درمان همچنین ممکن است سبب طولانی شدن مرحله‌ی آناژن و در نتیجه رشد بیش‌تر مژه‌ها می‌گردد. نتیجه‌ی این امر مژه‌هایی طولانی‌تر، ضخیم‌تر و برجسته‌تر خواهد بود. امروزه، محصولات بیشماری برای رشد هر چه بیش‌تر و بهتر مژه‌ها در بازار وجود دارد. با این حال، روش‌های مؤثری نیز برای رشد هرچه بلندتر و ضخیم‌تر مژه‌ها وجود داشته که مراحل مختلفی را شامل می‌شود. این روش‌ها می‌تواند سبب بهبود و سرعت بخشیدن به رشد مژه به صورت طبیعی گردد.

تاثیر مواد مغذی بر مژه

داشتن یک رژیم متعادل غذایی که سرشار از مواد مغذی مهم می‌باشد می‌تواند به شما در رشد قوی‌تر، ضخیم‌تر و برجسته‌تر موهای شما، به خصوص مژه‌هایتان، کمک نماید. برای مثال، خوردن موادی همانند: پروتئین‌ها، مشتقات ویتامین‌ B، آهن، امگا3، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین D، ویتامین E، زینک و مهم‌تر از همه‌ی آن‌ها نوشیدن آب می‌تواند منجر به رشد بهتر موها و مژه‌هایتان گردد. توجه داشته باشید که مصرف آب سبب هیدراته شدن پوست و موها به ویژه مژه‌هایتان می‌گردد.

 اکستنشن مژه 

اکستنشن مژه یک راه ساده جهت داشتن مژه‌هایی بلند و حجیم است که می‌تواند ظاهر چشم‌های شما را برای 3 الی 4 ماه تغییر داده و زیبا نماید. در حالی که اکستنشن مژه می‌تواند در ابتدا عالی به نظر برسد با این حال چسب مورد استفاده در روند آن می‌تواند به مژه‌های طبیعی شما آسیب برساند. توجه نمایید که با انجام اکستنشن مژه، خیلی دور از انتظار نخواهد بود که مژه‌های شما به مرور زمان نازک‌تر، کوتاه‌تر و نامساعد گردند. به طور خلاصه، اگر می‌خواهید مژه‌های شما به صورت طبیعی رشد نموده و زیباتر گردد، بهتر است از انجام اکستنشن مژه اجتناب نمایید. به این ترتیب هم مژه‌های سالم‌تری خواهید داشت و هم پول خود را هدر نخواهید داد.

استفاده از مواد آرایشی 

ریمل و سایر مواد آرایشی می‌توانند سبب خشک شدن و شکنندگی مژه‌های شما گردند. به همین دلیل بهتر است در طول روز زمانی را که در خانه هستید، تمامی مواد آرایشی موجود بر روی مژه‌ها و اطراف چشم را پام نمایید تا از آسیب دیدن مژه‌های دلپذیر خود دوری نمایید. این امر که شما پیش از خواب آرایش خود را بشویید می‌تواند کمک شایانی در حفظ وضعیت پوست و مژه‌ها‌یتان نماید.

از کندن ریمل موجود بر روی مژه‌هایتان دوری نمایید

برداشتن ریمل از روی مژه به وسیله‌ی دست از عادت‌‌های معمول بین بانوان می‌باشد. اما، اگر شما به مژه‌های خود و وضعیت آن‌ها اهمیت می‌دهید و می‌خواهید آن‌ها را بلند و ضخیم نگه دارید، بهتر است از این انجام این امر دوری نمایید. به این ترتیب، حتی اگر از یک ریمل خوب و یا حتی بد برای آرایش چشم‌هایتان استفاده می‌نمایید تفاوتی ندارد، در هر صورت بایستی از کندن آن از روی مژه‌هایتان دوری نموده و مژه‌ها را به آرامی لمس نمایید.
برای آگاهی از دیگر موارد مفید برای داشتن مژه‌ها و چشم‌هایی زیبا، ما را در مقاله‌ی بعدی همراهی نمایید

 

    مراقبت از مژه کاشت مژه افزایش رشد مژه