آموزش کاشت مژه | رشد مژه و تقویت آن

مژه‌های شما جزء اولین مواردی است که افراد به آن توجه نموده و همچنین، یکی از ویژگی‌های حیاتی برای تأکید بر اندازه، حالت و رنگ چشم‌های شما خواهد بود. استفاده از لوازم آرایشی و یا مژه‌های مصنوعی برای این که بتوانید سبب زیباتر دیده شدن چشم‌هایتان گردید، می‌تواند گاهی منجر به اذیت و در مواردی بیماری گردد.

آموزش کاشت مژه | رشد مژه و تقویت آن

آموزش کاشت مژه 

نحوه رشد مژه

از طول و ضخامت مژه‌هایتان احساس نارضایتی می‌کنید؟ به عنوان یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های صورت، مژه‌های شما جزء اولین مواردی است که افراد به آن توجه نموده و همچنین، یکی از ویژگی‌های حیاتی برای تأکید بر اندازه، حالت و رنگ چشم‌های شما خواهد بود. استفاده از لوازم آرایشی و یا مژه‌های مصنوعی برای این که بتوانید سبب زیباتر دیده شدن چشم‌هایتان گردید، می‌تواند گاهی منجر به اذیت و در مواردی بیماری گردد. اما، آیا در رابطه با روش‌هایی که می‌توانید از شر استفاده از مژه‌های مصنوعی و یا ریمل زدن خود را خلاص نمایید، چیزی می‌دانید؟ در زیر، ما کلیه‌ی روش‌هایی که تا به امروز کشف شده و شما می‌توانید به کمک آن‌ها سبب رشد بیش‌تر مژه‌هایتان گردید و دیگر نیازی به استفاده از مژه‌ی مصنوعی، ریمل و کاشت مژه نداشته باشید، بیان نموده‌ایم. با ما همراه باشید تا از این روش‌ها آگاه گردید.
 چگونه مژه‌های شما رشد می‌نمایند؟
از آن جا که یک دسته‌بندی کامل از محصولات مخصوص برای مژه‌ها طراحی شده است، می‌توان به راحتی فرض کرد که از نظر بیولوژیکی مژه‌های افراد با موهای موجود بر روی پوست سر آن‌ها متفاوت می‌باشد. در واقعیت، مژه‌های شما همانند سایر موهای موجود در بدن شما رشد می‌کند. هر تار مو برای رشد نمودن به طور کامل مراحل مختلفی را طی نموده، سپس از بین خواهد رفت:
1. مرحله‌ی آناژن (رو به رشد): این مرحله، مرحله‌ای است که در آن مژه رشد می‌کند. در حالی که حدود 5 سال طول می‌کشد که تارهای موی سر شما به طور کامل رشد نمایند، رشد مژه‌ها بین 30 الی 45 روز زمان نیاز دارد تا به رشد کامل خود برسد،
2. مرحله‌ی کاتاژن (پسرفت): در طول این مرحله، فولیکول مو موجود در پلک تار موها را رها می‌کند، به این معنی که تار موی مژه دیگر به فولیکول وصل نخواهد بود،
کر مرحله‌ی تلوژن (استراحت): در طول این مرحله، مژه دیگر در حال رشد نمی‌باشد. در این مکان، یک تار مژه‌ی جدید از داخل فولیکول شروع بع رشد خواهد کرد،
4. مرحله‌ی اگزوژن (ریختن): با تکامل رشد مژه‌ی جدید از فولیکول مو، مژه‌ی قدیمی کاملاً از پوست جدا شده و خارج می‌شود؛ به این ترتیب مژه‌ی جدید جای مژه‌ی قدیمی را خواهد گرفت.
مژه‌های شما دائماً در حال گذراندن این چرخه می‌باشند؛ به این معنی که مژه‌های جدیدی همواره در حال رشد بوده و تار مژه‌های قبلی افتاده و با آن‌ها تعویض می‌گردند. این چرخه یک بخش اساسی در تقویت، ضخیم و سالم نگه داشتن مژه‌ها می‌باشد و بدون تکرار این روند مژه‌های شما با بالا رفتن سن و شروع دوره‌ی پیری و کهنسالی، نازک و شکننده خواهند شد. اگر پس از بیدار شدن از خواب تار مژه‌هایی را روی گونه و یا بر روی بالش خود مشاهده نمودید به هیچ عنوان وحشت نکنید. چرا که این امر نشان‌دهنده‌ی تکرار این چرخه‌ی رشد و نیز، وجود مژه‌ی جدیدی در فولیکول مو خواهد بود. جهت اطلاع از راهکاره‌ها و روش‌های درمانی برای داشتن مژه‌هایی زیبا، لطفاً ما را در بخش بعدی این مقاله، همراهی نمایید.  
    مژه_کاشت مژه رشد مژه نحوه رشد مژه