اتوی صورت یا درمااف | قسمت اول

در حقیقت، اتوی صورت یک روش برای پاک‌سازی پوست می‌باشد که با استفاده از دستگاهی مخصوص به تولید موج‌های صوتی با فرکانس بالا می‌پردازد، و سبب از بین رفتن سلول‌های مرده‌ی پوست و جوان‌سازی لایه‌ی سطحی و بیرونی آن، می‌گردد.

اتوی صورت یا درمااف | قسمت اول

اتوصورت | لایه‌برداری پوست با امواج فراصوت

در حقیقت، اتوی صورت یک روش برای پاک‌سازی پوست می‌باشد که با استفاده از دستگاهی مخصوص به تولید موج‌های صوتی با فرکانس بالا می‌پردازد، و سبب از بین رفتن سلول‌های مرده‌ی پوست و جوان‌سازی لایه‌ی سطحی و بیرونی آن، می‌گردد. به عبارتی دیگر، لایه‌برداری مافوق صوت، نوعی لایه‌برداری مکانیکی سطحی است که بر روی لایه‌ی شاخی پوست اثر می‌گذارد. این شیوه‌ی درمان یک روش 3 جانبه است که به رفع انسداد منافذ، از بین بردن ناخالصی‌ها از سطح پوست و لایه‌برداری سلول‌های مرده‌ی آن، کمک می‌نماید. امواج فراصوت تولید شده توسط این دستگاه سبب نفوذ عمیق عناصر فعال به پوست شده و به این ترتیب پوست را با مواد مغذی تقویت می‌نماید.  دستگاه اتوی صورت توسط متخصصان به عنوان یکی از ملایم‌ترین روش‌های پاک‌کننده‌ و لایه‌بردار صورت شناخته شده است که می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای سبب کاهش آکنه، تمیز نمودن منافذ مسدود پوست، از بین بردن چین و چروک‌های ریز  و ایجاد رطوبت عمیق و نیز، لیفت لایه‌ی سطحی پوست بدون آسیب رساندن به آن، می‌گردد. همچنین، این روش منجر به افزایش سوخت و ساز بدن، تأمین اکسیژن و مواد مغذی مهم برای سلول‌های پوست خواهد شد. توجه داشته باشید، استفاده از این دستگاه برای پوست‌های چرب و روغنی بیش از 2 بار در ماه و برای پوست‌های خشک هر 3 ماه یک بار، توصیه نمی‌گردد. البته، با توجه به ویژگی‌های پوستی هر فرد ممکن است بعضی افراد تنها به 1 بار استفاده از این دستگاه در سال نیاز پیدا نمایند. از آن جایی که این روش یک لایه‌برداری ملایم از سطح پوست می‌باشد، می‌تواند در هر فصلی و بدون ایجاد هیچ‌گونه خطری، یعنی بروز رنگ‌دانه‌ بر روی پوست و یا سایر عوارض ناخواسته، انجام گیرد. با این حال، بسیاری از پزشکان نسبت به دیگر تأثیراتی که ممکن است این روش بر روی بدن داشته باشد، کمی محتاط‌تر بوده و استفاده‌ی بیش از 2 بار در سال را، توصیه نمی‌نمایند. این روش یک شیوه‌ی اضطراری درمان برای زمانی است که شما از وضعیت پوستی خود ناراضی بوده و یک رویداد مهم در پیش رو دارید. همچنین، قصد دارید هرچه سریع‌تر به پوستی جوان، شاداب دست پیدا نموده و ظاهری بی عیب و نقص از خود به نمایش بگذارید. توجه داشته باشید که اگر شما دارای پوستی چرب می‌باشید، بهتر است از این روش به همراه یک شیوه‌ی پاک‌سازی مکانیکی پوست به طور هم‌زمان و ترکیبی، جهت دستیابی به نتایج بهتر استفاده نمایید. این روش برای پوست‌های خشک و بالغ (تکامل یافته و دارای سلول‌های پیر و مرده) نیز، مناسب می‌‌باشد. در تعریفی بهتر می‌توان گفت "این شیوه‌ی درمانی اغلب به همراه فونوفورز (روشی جهت نفوذ بهتر داروهای موضعی به پوست از طریق امواج فراصوت می‌باشد) برای تقویت جذب داروهای تقویتی و مواد مغذی به درون پوست، صورت می‌گیرد".

دستگاه لایه‌بردار پوست با امواج فراصوت

به یاد داشته باشید استفاده از یک دستگاه با کیفیت و عالی بسیار حائز اهمیت بوده و نتیجه‌ی نهایی به تجهیزات فنی و همچنین، صلاحیت فرد متخصص درمان‌کننده‌ی شما بستگی خواهد داشت.

 

    اتوصورت روش اتوصورت اتوصورت چیست؟ درمااف دستگاه اتوصورت