زمینه‌های های فعالیت آرایشگری

شما می‌توانید از حرفه‌ی آرایشگری در حیطه‌های مختلف و البته بسیاری فعالیت داشته باشید. در زیر لیستی از مواردی که می‌توانید به عنوان یک آرایشگر ورود نمایید برای شما عزیزان گردآوری گردیده است.

زمینه‌های های فعالیت آرایشگری

زمینه‌های های فعالیت حرفه آرایشگری 

 
هنگامی که شما در رشته‌ی آرایشگری فارغ‌التحصیل گشتید و یا پس از گذراندن دوره‌ی آموزشی آن خواستار ورود کردن به بازار کار باشید، ممکن است ابتدا کمی دچار سردرگمی گردید. سردرگمی به این خاطر که شاید ندانید در چه زمینه‌ای می‌توانید از استعداد و توانمندی خود به صورت حرفه‌ای استفاده نمایید. اما این موضوع کاملاً غلط بوده و شما می‌توانید از حرفه‌ی آرایشگری در حیطه‌های مختلف و البته بسیاری فعالیت داشته باشید. در زیر لیستی از مواردی که می‌توانید به عنوان یک آرایشگر ورود نمایید برای شما عزیزان گردآوری گردیده است. به لیست زیر نگاهی انداخته و ببینید کدام یک از آن‌ها جزء علاقه‌مندی‌هایتان می‌باشد. هر یک از این موارد دنیایی از فرصت‌ها را برای شما به ارمغان می‌آورد و به شما در دستیابی به موفقیت‌های مد نظرتان کمک خواهد کرد. برخی از این موارد عبارتند از:
فیلم و تلویزیون،
آرایشگر صنعت مد،
آرایش افراد جهت عکاسی مجله،
آرایش عروس،
تئاتر و نمایش،
هنرمند آزاد یا مستقل.
در ادامه به بررسی هر چند مختصر هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.
 فیلم و تلویزیون
این مورد زمینه‌ی فعالیت را برای یک آرایشگر در گریم بازیگران و افراد حاضر در فیلم‌ها، شوها و تبلیغات تلویزیونی، فراهم می‌آورد. حتی اگر بازیگران نیازی به یک تغییر خاص در چهره‌هایشان نداشته باشند، باز هم کارگردان نیاز به این دارد که آرایشگر با استفاده از هنر خود ظاهر آن‌ها را تا حدودی به شخصیتی که قرار است در آن ایفای نقش کنند، نزدیک نماید. البته، خواندن فیلمنامه بسیار حائز اهمیت می‌باشد، چرا که شما بایستی شخصیت موجود در داستان را با استفاده از حرفه‌ی خود بر روی صورت بازیگران به اجرا درآورید. در بیش‌تر موارد فیلم و تلویزیون نیاز به یک ظاهر طبیعی اما پیشرفته دارند، چرا که فیلمبرداری همه چیز را به صورت HD ضبط می‌نمایند. همچنین، اگر شما در زمینه‌ی آرایش مو نیز تبحر داشته باشید، از یک مزیت خارق‌العاده برخوردار می‌باشید. بیش‌تر مجموعه‌ها از هنرمندان جداگانه‌ای برای انجام آرایش صورت و مو استفاده می‌کنند، اما اگر شما در هر دوی این موارد تبحر کافی را داشته باشید، شرایط شما برای استخدام شدن بسیار مطلوب‌تر خواهد بود. حتی ممکن است از این طریق بتوان با افراد مشهور کار نمایید.
آرایشگر صنعت مد
آیا شما به صنعت مد علاقه‌ای دارید؟ اگر چنین باشد، پس شاید کار در این صنعت شغل مناسب شما باشد. فعالیت به عنوان یک آرایشگر صنعت مد سرعت عملکرد بسیاری را نیاز دارد، با این حال سرگرم‌کننده نیز می‌باشد. شما این امکان را خواهید داشت که مهارت‌های خود را بر روی مدل‌های گوناگون با رنگ پوست‌ و ویژگی‌های صورت متفاوت، به نمایش بگذارید. از طریق سخت‌کوشی و نشان دادن سطح بالایی از حرفه‌ای بودنتان در این زمینه، ممکن است بتوانید در کار خود به یک هنرمند کلیدی تبدیل شوید. اگر چنین است، ممکن است فرصتی برای طراحی یک آرایش در اختیار داشته باشید. تماشاچیان صحنه‌ی مد تمایل دارند تا ویژگی‌های لباس‌های طراحی شده را در آرایش صورت مدل‌ها نیز ببینند، به همین خاطر شما می توانید به عنوان یک طراح آرایش نیز شناخته شوید.
 


آرایش افراد جهت عکاسی مجله

زمینه‌های متفاوتی در زیر چتر صنعت چاپ وجود دارد. مشابه صنعت فیلم و تلویزیون، تبلیغات و آگهی‌های چاپی نیز به دنبال ظاهری دقیق و طبیعی‌تر خواهند بود. در مورد عکسبرداری برای صنعت مد برای این که شما یک سبک زندگی و یا عکس تجاری را خواهید فروخت، به همین خاطر بر روی حالت و احساس برند / خود محصول تمرکز خواهید داشت. این در حالی است که جهت عکسبرداری در صنعت چاپ، ممکن است از شما خواسته شود که راهنمایی‌های مدیر مجموعه را دنبال نمایید. کار گریم در صنعت چاپ می‌تواند یک مسیر شغلی پر سود باشد و همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا فرصت برقراری ارتباط با عکاسان، مدل‌ها و تهیه‌کنندگان را، دارا باشید. شما قادر خواهید بود تا مهارت‌های خود در حرفه‌ی آرایشگری را به نمایش بگذارید. از دیگر مزایای این مسیر شغلی انتشار نمونه کارهای شما به صورت چاپی و آنلاین، می‌باشد.

آرایش عروس

بسیاری از عروس‌ها در بزرگ‌ترین روز زندگی خود به یک آرایشگر حرفه‌ای برای داشتن ظاهری خیره‌کننده نیاز خواهند داشت. به عنوان یک آرایشگر حرفه‌ای عروس، مشتریان شما قطعاً توقع خواهند داشت شما علاوه بر مهارت کافی برای استفاده از لوازم آرایش بتوانید هنگام کار با عروس خانم‌های دارای استرس به بهترین شکل ممکن عمل نمایید. اگرچه هنر آرایشگری می‌تواند یکی از زمینه‌های رقابتی با ساعت‌های کاری طولانی باشد، اما می‌تواند بسیار با ارزش باشد. پیشنهادهای دهان به دهانی که در میان مشتریان در رابطه با کیفیت کار شما صورت می‌گیرد، می‌تواند به افزایش مشتری برای شما کمک نموده و هر جشن عروسی‌ای که شما عروس آن را آرایش نموده‌اید، می‌تواند جایگاه حرفه‌ای شما را بالاتر ببرد. همچنین، اگر عروس خانم‌ها عکس‌های خود را در صفحات مجازی به اشتراک بگذارند، می‌تواند به عنوان یک تبلیغ برای کار شما به حساب آید.

تئاتر و نمایش

صحنه‌ی نمایش و تئاتر می‌تواند همه چیز را از آرایش مورد استفاده در اجراهای واقعی گرفته تا آرایش مورد نیاز جلوه‌های ویژه در فیلم‌ها را، بپوشاند. تئاترهای محلی به بازیگران تئاتر نیاز خواهد داشت. آیا نمایشنامه‌ها بدون حضور آرایشگر چیز خوبی از آب درخواهد آمد؟ یکی از اصلی‌ترین وظایف به عنوان یک آرایشگر تئاتر، حفظ آرایش بازیگر در تمام مدت زمان اجرا، به هنگام تغییر شرایط می‌باشد. علاوه بر این، ممکن است شما به کمی تحقیقات پیش زمینه در مورد موضوع نمایشنامه نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، جمع‌آوری عکس‌های تاریخی می‌تواند به شما در درک موضوعات تاریخی و حتی کمی قدیمی کمک بنماید. همچنین، یافتن اطلاعات و موارد بصری از کشورها و فرهنگ‌های متفاوت بسیار مفید خواهد بود.این تحقیقات می‌تواند به شما در فهم و خلق تصاویر واقع‌گرایانه، کمک نماید.

هنرمند آزاد یا مستقل

اگر شما آرزو دارید رئیس خود باشید، پس دنبال نمودن یک حرفه به عنوان یک هنرمند مستقل و یا آزاد، می‌تواند همان چیزی باشد که شما به آن نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید یک برنامه‌ریزی برای آینده‌ی کاری خود انجام داده و در رابطه با این که چه شغلی را می‌خواهید برگزینید و یا برعکس چه شغلی مد نظرتان نیست، به راحتی تصمیمی اتخاذ نمایید. هنرمند مستقل بودن شامل کارهای بسیاری می‌باشد، به خصوص این که اگر شما به تازگی پا در این مسیر شغلی گذاشته باشید. با این حال، هنر آرایشگری می‌تواند یک حرفه‌ی آزاد و بسیار با ارزش باشد. شما بایستی با افراد جدیدی در این حرفه آشنا شده و به عنوان یک هنرمند آزاد بیش‌تر در اجتماع قرار گیرید و حتی ممکن است لازم باشد گاهی به مسافرت بروید. اگر شما می‌خواهید به یک آرایشگر تبدیل شوید و هنوز برایتان میسر نبوده و کنترل‌هایی در زندگی شما وجود دارد، بایستی خود را از بند آن‌ها رها نموده و به یک هنرمند آزاد تبدیل گردید.  

    زمینه های آرایشگری کاربرد آرایشگری آرایشگر