انتقال طرح تاتو چگونه صورت می‌پذیرد؟

برای اینکه بتوان طرح مورد نظر متقاضی را به خوبی به روی پوست انتقال دهیم، بایستی ازمواد و لوازم مناسب استفاده نماییم.

انتقال طرح تاتو چگونه صورت می‌پذیرد؟

در واقع انتقال طرح مهم‌ترین عملی است که قبل از شروع تاتو بایستی انجام گردد، چرا که یکی از عوامل تاثیرگذار بر کیفیت انجام تاتو بوده و نیاز است که حین کار پاک نگردد. از جمله‌ی این لوازم می‌توان به الکتروم و کاغذ استنسیل اشاره نمود.

 • کاغذ استنسیل چیست؟

چاپ طرح تاتو به روی بدن از راه‌های گوناگونی صورت می‌پذیرد. استفاده از کاغذ استنسیل، پوست مصنوعی و چاپ طرح پرینت گرفته شده با استفاده از استون، اسپری چاپ، مام و ... رایج می‌باشد. اما در این بین کاغذ استنسیل بهترین روش می‌باشد، چرا که دیگر روش‌ها ممکن است به دلیل غیر اصولی  و غیر بهداشتی بودن، به پوست آسیب رسانده و همچنین طرح تاتو از کیفیت پایین‌تری برخوردار گردد. همچنین مدت زمان ماندگاری این تاتوها بسیار پایین می‌باشد.

کاغذ استنسیل کاغذی است شفاف که شما به وسیله‌ی آن می‌توانید طرح مورد نظر را به روی پوست منتقل نمایید. این کاغذ نه تنها در انجام تاتو دائم که در انجام تاتو موقت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که شما طرح مورد نظر را روی این کاغذ شفاف کشیده و از طریق دیگر مواد مورد نیاز به روی پوست انتقال می‌دهید. مراحل انتقال طرح از طریق کاغذ استنسیل به ترتیب زیر می‌باشد:

 1. می‌توانید طرح دلخواه را به صورت دستی کشیده و یا اینکه طرح را پرینت گرفته و کاغذ استنسیل را روی آن گذاشته و به دقت از روی آن طرح را بکشید. همچنین می‌توانید در طرح بر اساس سلیقه‌ی خود تغییراتی هرچند جزئی ایجاد نمایید.
 2. با استفاده از محلول‌های الکلی پاک کننده و ضدعفونی کننده‌ی پوست، محل مورد نظر را به خوبی از هرگونه آلودگی، چربی و همچنین لایه‌های مرده‌ی پوست پاک می‌نماییم، از این طریق طرح تاتو طول عمر بیشتری خواهد داشت.
 3. در این مرحله بایستی محل مورد نظر بر روی پوست با محلول چاپ پوشانده شده و طرح کشیده شده روی کاغذ استنسیل را به وسیله‌ی آن بر روی پوست قرار داده و بر آن فشار وارد نمایید تا طرح با کیفیت مورد نظرتان روی پوست چاپ گردد.
 4. اکنون می‌توانید انجام تاتو را آغاز نمایید.
 • در چاپ طرح تاتو بایستی به نکات زیر حتماً توجه داشته باشید:
 1. متقاضی حتماً از روز قبل محل مورد نظر را اصلاح نموده باشد.
 2. قبل از چاپ طرح و انجام تاتو محل مورد نظر حتماً ضدعفونی گردد.
 3. برای جلوگیری از پخش شدن طرح تاتو و یا ناقص چاپ شدن آن به روی پوست، بهتر است که پوست مقدار لازم و معینی از محلول چاپ آغشته گردد.
  تاتو تاتو صورت تاتو بدن هاشور ابرو خط چشم خط لب رژ لب میکروپیگمنتیشن میکروبلیدینگ کاغذ استنسیل الکتروم انتقال تاتو KTC