اصول آرایش گریم صورت چیست ؟

در هنر آرایشگری و در زمینه‌ی گریم برای طراحی ابتدایی و اصلی صورت 2 روش اساسی وجود دارد: 1. لولایت (Lowlight) : کم رنگ نمودن، 2. هایلایت (Highlight) : پر رنگ نموده و برجسته‌سازی.

اصول آرایش گریم صورت چیست ؟

گریم صورت چیست؟

در حقیقت، گریم یکی از شاخه‌های عرصه‌ی آرایشگری می‌باشد. هنگامی که فردی قصد تغییر در ظاهر خود را به دلایل گوناگونی دارد، از این حرفه برای دستیابی به هدف خود بهره می‌گیرد. البته، بایستی بدانید که این روش تنها با هدف ایجاد تغییر و زیبایی در صورت فرد انجام نمی‌پذیرد؛ بلکه این موضوع در صنعت سینما نیز بسیار حائز اهمیت بوده و به آن توجه ویژه‌ای می‌گردد. جالب است بدانید به عقیده‌ی بعضی صاحب‌نظران این هنر، ظاهر هر فرد به نوعی گریم او محسوب می‌گردد، به این معنا که مجموع موارد ژنتیکی‌ای که هر فردی از والدین خود به ارث می‌برد، به نوعی یک آرایش برای وی محسوب می‌گردد. به طور کلی، استفاده از روش‌های متفاوت ایجاد سایه در این هنر برای برجسته نمودن ویژگی‌های طبیعی صورت افراد را، گریم می‌نامند. ممکن است فردی از ظاهر خود راضی نباشد، یا برای زیباتر دیده شدن آرایش نمودن را به عنوان یک راه‌حل انتخاب نماید، به همین خاطر به ابزار مناسب برای به اجرا درآوردن آرایش مورد نظر خود، نیاز خواهد داشت. امروزه، وجود لوازم آرایشی با برندهای گوناگون و متعدد، کیفیت‌های متفاوت و تنوع بسیار، سبب شده تا افراد با توجه به سلیقه و البته نیاز خود بتوانند هر چیزی که به آن احتیاج دارند را به راحتی تهیه نمایند. اما، نحوه‌ی کاربرد هر یک از این ابزار به چه صورت می‌باشد؟ بهره‌گیری از هر یک از ابزار گریم با چه هدفی صورت می‌گیرد؟ آیا گریم با روش خاصی صورت می‌پذیرد؟ در زیر به توضیح روش‌های گریم خواهیم پرداخت.
 
در هنر آرایشگری و در زمینه‌ی گریم برای طراحی ابتدایی و اصلی صورت 2 روش اساسی وجود دارد: 
1. لولایت (Lowlight) : کم رنگ نمودن، 
2. هایلایت (Highlight) : پر رنگ نموده و برجسته‌سازی.
 
روش لولایت به این صورت می‌باشد که از رنگ‌های تیره برای نواحی‌ای از صورت که بزرگ بوده و شما نمی‌خواهید خیلی جلب توجه کنند و نیز می‌خواهید آن‌ها را متناسب نشان دهید، استفاده می‌گردد. بهتر است برای انجام این روش از رنگ‌هایی که حداقل 3 درجه از رنگ پوستتان تیره‌تر و همچنین، مات و بدون درخشندگی هستند، بهره بگیرید. اما، روش هایلایت کاملاً با این روش در تضاد می‌باشد. در این شیوه‌ی گریم (هایلایت)، رنگ‌های روشن و نیز، مات و یا درخشنده – هرکدام که خودتان مایل هستید – مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای این که بیش‌تر و بهتر با این مفهوم آشنا گردید، در زیر به توضیح نحوه‌ی گریم قسمت گونه در صورت خواهیم پرداخت. 
اولین چیزی که برجسته بودن آن در صورت مورد توجه قرار می‌گیرد، گونه‌ی افراد می‌باشد. برای این که بتوان این ناحیه از صورت را برجسته نشان داد، بهتر است از روش لولایت و یک سایه‌ی قهوه‌ای (با توجه به میزان برجستگی مورد نظر) استفاده نمود. به این صورت که با برس گونه مقداری از سایه‌ی قهوه‌ای را به زیر استخوان گونه کشیده و آن را پخش می‌نماییم. برای این که رنگ استفاده شده برای لولایت خیلی تو ذوق نزند، بهتر است بالای ناحیه‌ای که لولایت انجام داده‌اید را کمی با سایه‌ی روشن و درخشنده یا مات هایلایت نموده، تا برجستگی گونه طبیعی‌تر به نظر برسد. برای دستیابی به این هدف سعی نمایید با استفاده از برس گونه خطوط ایجاد شده را تا جای ممکن محو نمایید.
 
با توجه به مثال بالا، برای گریم هر یک از نواحی صورت، روش‌ها و رنگ‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما عزیزان را در مقالات بعدی با آن‌ها آشنا خواهیم ساخت.
    گریم آرایش صورت آرایشگری گریم چهره