آموزش روش های دکلره مو | قسمت سوم

فرآیند دکلره نمودن مو برای هر فرد بسته به رنگ موی او کمی متفاوت بوده و در عین حال روشی بسیار آسان و کم دردسر می‌باشد. هنگامی که رنگ طبیعی مو را با استفاده از دکلره از بین بردید، بایستی موی مشتری را به ترکیب رنگ مورد نظر برای دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه وی، آغشته نمایید.‌ انجام این کار از 3 روش متفاوت صورت می‌پذیرد.

آموزش روش های دکلره مو | قسمت سوم

در مقاله قبلی با نام آموزش روش های دکلره مو | قسمت دوم به مرحله دوم دکلره مو پرداختیم حال پس از شستن مخلوط دکلره با آب سرد و خشک کردن مو در این مقاله به مراحل بعدی می پردازیم :

آموزش مراحل دکلره مو 

روش سوم : ترکیب رنگ را آماده سازید و موها را رنگ نمایید.

در یک کاسه‌ی رنگ مقداری رنگ بلوند را با مقدار مورد نیاز و مشخصی از اکسیدان و خنثی کننده‌ی رنگ‌های قرمز- طلایی مخلوط نمایید. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از مالیده شدن مواد به دست‌هایتان، حتماً دستکش بپوشید.

موهای مشتری را با ترکیب رنگ بپوشانید.

برای آغشته نمودن موهای مشتری به رنگ تهیه شده، دقیقاً به همان روش اعمال نمودن مخلوط دکلره عمل نمایید. به این معنا که، از یک برس رنگ تمیز در جهت انجام این کار بهره بگیرید. اگر مشتری در ناحیه‌ی ریشه‌ی موهایش احساس داغی نمود، به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.
‌بعضی رنگ‌ها را بایستی بر روی موهای خشک استفاده نمایید و این در حالی است که بعضی انواع دیگر آن‌ها وجود دارند که ملزم به استفاده‌ی آن‌ها بر روی موهای مرطوب خواهید بود. بنابراین، بهتر است قبل از استفاده از هر نوع رنگی، دستورالعمل‌های موجود بر روی بسته‌بندی‌های آن‌ها را بخوانید.

اجازه دهید رنگ به مدت 30 دقیقه بر روی موها باقی بماند.

1.دستورالعمل‌های موجود بر روی بسته‌بندی‌های رنگ مورد نظر را بخوانید تا از مدت زمان لازم برای ماندن رنگ بر روی سر مشتری مطمئن گردید. البته، به طور معمول این مدت حدود 30 دقیقه می‌باشد.

رنگ را با آب سرد بشویید.

موهای مشتری را با آب سرد تا زمانی که از باقی نماندن رنگ در میان موهای او مطمئن می‌گردید، بشویید. برای شستشو دادن موی مشتری از یک شامپوی مخصوص برای موهای دکلره (سفید) شده استفاده نمایید تا از تمیز شدن موها و باقی نماندن رنگ در میان آن‌ها، اطمینان حاصل گردد.

از نرم‌کننده بهره بگیرید.

از یک نرم‌کننده‌ی قوی موهای رنگ شده استفاده نمایید. مشتری خود را آگاه سازید که به مدت چند هفته پس از انجام دکلره نمودن مو بهتر است به خوبی موهای خود را تقویت نموده تا این مواد شیمیایی کم‌ترین آسیب را به موهای او برساند. استفاده از حرارت بالا و همچنین مواد شیمیایی اضافه، از دیگر مواردی است که در صورت رعایت آن‌ها دچار مشکل نخواهید گشت.
با توجه به نکاتی که در هر یک از روش‌های سفید یا همان دکلره نمودن مو بیان شد بایستی متوجه شده باشید که هدف از دکلره نمودن مو، دستیابی به رنگ‌های روشن می‌باشد. در نتیجه، اگر فردی تمایل به داشتن موهایی با رنگ روشن داشته باشد، معمولاً نیاز به انجام دکلره بر روی موهای او می‌باشد. اما، قبل از انجام هر کاری به چندین نکته توجه نمایید:
1.از سالم بودن موهای مشتری اطمینان حاصل نمایید. در صورت نامساعد بودن وضعیت موها ممکن است سبب بروز آسیب جدی بر روی موهای مشتری گردید،
2.در انتخاب پودر دکلره علاوه بر قیمت به کیفیت آن نیز توجه نمایید،
3.هنگام استفاده از مخلوط دکلره بسیار مراقب باشید تا مبادا بر روی پوست صورت و یا دست‌های خود و یا مشتری مالیده نشود،
4.انتخاب رنگ بسایر حائز اهمیت می‌باشد،
5.در هنگام شستشوی موهای مشتری به آرامی و با دقت عمل نمایید،
6.در صورت امکان از سشوار نمودن موهای مشتری خودداری نمایید. 

    دکلره مو پودر دکلره دکلره چیست؟ پودر دکلره آیس