آموزش روش های دکلره مو | قسمت دوم

فرآیند دکلره نمودن مو برای هر فرد بسته به رنگ موی او کمی متفاوت بوده و در عین حال روشی بسیار آسان و کم دردسر می‌باشد. هنگامی که رنگ طبیعی مو را با استفاده از دکلره از بین بردید، بایستی موی مشتری را به ترکیب رنگ مورد نظر برای دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه وی، آغشته نمایید.‌ انجام این کار از 3 روش متفاوت صورت می‌پذیرد.

آموزش روش های دکلره مو | قسمت دوم

روش های دکلره مو

در مقاله قبلی با نام آموزش روش های دکلره مو | قسمت اول به مرحله اول دکلره مو پرداختیم حال پس از تهیه تونر (رنگ مو) به مراحل را توضیح خواهیم داد.

ترکیب پودر دکلره و اکسیدان 

 پودر دکلره و اکسیدان را ترکیب نمایید تا یک مخلوط به دست آید و دستورالعمل‌های موجود در زمینه‌ی نحوه‌ی استفاده از پودر دکلره را دنبال نمایید. این دستورالعمل‌ها به شما درباره‌ی میزان مناسب و مجاز استفاده از آن، کمک خواهد کرد. سپس، پودر دکلره را در یک کاسه‌ی رنگ ریخته و مقدار مشخصی اکسیدان را با آن مخلوط نمایید. 
1.مخلوط بلوند نخواهد بود، بلکه به رنگ آبی و یا آبی مایل به سفید خواهد بود. همچنین، توجه داشته باشید که مخلوط شما نباید خیلی آبکی و یا سفت باشد و بایستی درجه غلظت آن به حدی باشد که به راحتی تارهای مو به آن آغشته گشته و به هیچ وجه از روی سر به پایین نچکد،
2.قابل ذکر است، هنگام ترکیب نمودن پودر دکلره و اکسیدان بهتر است از خنثی کننده‌ی رنگ قرمز-طلایی استفاده نمایید. برای این امر بهتر است دستورالعمل‌های موجود بر روی بطری را دنبال نمایید.

مخلوط سفید کننده را بر روی موهای کاملاً خشک بمالید.

از قلموی رنگ مو برای آغشته نمودن موهای موجود در تمام نقاط سر به طور همزمان، استفاده نمایید. فراموش نکنید که تمامی نواحی سر که دارای مو می‌باشد بایستی به طور کامل به این مخلوط آغشته شده باشد. مخلوط دکلره را از انتهای موها شروع نموده و تا فاصله‌ی چند سانتی‌متر از ریشه به این کار ادامه دهید. برای جلوگیری از داغ شدن ریشه‌های مو هنگامی که در حال کار به روی انتهای موها می‌باشید، بهتر است که مخلوط را بر روی موهای نزدیک به پوست سر قرار ندهید.
1.اگر مشتری موهای تیره دارد قبل از این که ریشه‌های مو را به مخلوط آغشته نمایید، اجازه دهید تا مخلوط قرار گرفته بر روی انتهای موهای او به مدت 20 دقیقه بماند، سپس به قرار دادن مخلوط دکلره بر روی ریشه‌ها اقدام نمایید،
2.یک حوله را در دسترس خود قرار دهید تا در صورت مالیده شدن ترکیب دکلره بر روی هر قسمت از صورت، گردن و یا بازوهای مشتری، بلافاصله آن را پاک نمایید.

موها را با یک تیکه پلاستیک کاملاً بپوشانید.

برای شروع یک زمان 15 دقیقه‌ای را در نظر بگیرید. موهای مشتری را پس از گذشت این زمان با استفاده از اسپری نمودن کمی آب بر روی آن امتحان نموده و پس از بررسی مواد موجود بر روی آن‌ها با حوله آب را خشک نمایید. اگر موهای مشتری همچنان تیره بود، اجازه دهید تا مواد بر روی آن‌ها باقی بماند. توجه نمایید که اگر مواد قسمتی که آب بر روی آن اسپری نمودید پاک گردید، دوباره مقداری از مواد را در همان نقطه گذاشته و بگذارید به مدت حدوداً 10 دقیقه بر روی مو باقی بماند.
1.مخلوط دکلره سبب گرم شدن سر مشتری خواهد شد؛ همچنین، ممکن است کمی ایجاد سوزش نماید. اگر مشتری در سر خود دچار احساس درد گردید، بلافاصله موهای او را بشویید.

تا زمانی که موها به اندازه‌ی کافی روشن گردد، به بررسی وضعیت موها ادامه دهید.

در فواصل 10 دقیقه‌ای بررسی وضعیت موها ادامه دهید تا به اندازه‌ی مورد نظرتان روشن گردد. اجازه ندهید که مخلوط دکلره بیش از 1 ساعت بر روی موها بماند. چرا که این کار موهای مشتری را روشن‌تر نخواهد ساخت و بیش‌تر سبب بروز آسیب جدی در پوست و موی سر او خواهد شد. 

مخلوط دکلره را از روی موها با آب سرد بشویید.

شستشو را تا زمانی که دیگر موادی بر روی موها وجود نداشته باشد، ادامه دهید. توجه داشته باشید که موها را با شامپو نشویید، به این خاطر که تمامی روغن‌های موجود در مو را با استفاده از آن از بین خواهید برد. بهتر است با یک نرم کننده و یا ماسک عمیق موها را از شر این مواد خلاص نمایید.
1.از مشتری بخواهید در صورت امکان به مدت 24 الی 48 ساعت موهای خود را با شامپو نشوید.

موهای مشتری را با حوله خشک نموده و بگذارید کمی هوا بخورد.

از خشک نمودن موها بلافاصله پس از دکلره نمودن خودداری نمایید، زیرا ممکن است به موهای مشتری آسیب وارد گردد. رنگ موها بایستی بلوند با طیف رنگی زرد باشد. اگر از نتیجه‌ی کار راضی می‌باشید، دست نگه داشته و در صورت علاقه‌ی مشتری به رنگ نمودن بایستی اجازه دهید رنگ مورد نظر را انتخاب نماید و بر روی موها اعمال نمایید.

    دکلره مو پودر دکلره دکلره چیست؟ پودر دکلره آیس روش دکلره مو