آموزش روش های دکلره مو | قسمت اول

فرآیند دکلره نمودن مو برای هر فرد بسته به رنگ موی او کمی متفاوت بوده و در عین حال روشی بسیار آسان و کم دردسر می‌باشد. هنگامی که رنگ طبیعی مو را با استفاده از دکلره از بین بردید، بایستی موی مشتری را به ترکیب رنگ مورد نظر برای دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه وی، آغشته نمایید.‌ انجام این کار از 3 روش متفاوت صورت می‌پذیرد.

آموزش روش های دکلره مو | قسمت اول

روش‌های انجام دکلره مو

رفتن به یک سالن آرایشی ممکن است هزینه‌ی زیادی را برای شما به وجود آورد، و از طرفی، سال‌های بسیاری است که مردم می‌توانند موهای خود را در خانه سفید (دکلره) ‌نمایند. هرچند، بهتر است که این کار را به دست یک فرد متخصص بسپارید تا کم‌ترین آسیب را متوجه‌ی موهای خود نمایید. فرآیند دکلره مو نمودن مو برای هر فرد بسته به رنگ موی او کمی متفاوت بوده و در عین حال روشی بسیار آسان و کم دردسر می‌باشد. هنگامی که رنگ طبیعی مو را با استفاده از دکلره از بین بردید، بایستی موی مشتری را به ترکیب رنگ مورد نظر برای دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه وی، آغشته نمایید.‌ انجام این کار از 3 روش متفاوت صورت می‌پذیرد. 
روش اول : آماده شدن برای سفید (دکلره) نمودن مو
با موهای سالم شروع کنید. 
توجه نمایید که مشتری قبل از انجام دکلره، موهای خود را به تازگی رنگ نکرده باشد. این کار سبب آسیب رساندن به تارهای موی او می‌گردد. اگر موهای مشتری نسبتاً قوی و بدون رنگ باشد، فرآیند دکلره‌ی مو بسیار بهتر عمل خواهد کرد. همچنین، موها در برابر روند سخت و آسیب‌رسان سفید (دکلره) نمودن مو از مقاومت بیش‌تری برخوردار خواهد بود. در زیر چند توصیه برای پیش از شروع روند دکلره نمودن مو بیان شده است.
1.استفاده از شامپو و نرم‌کننده‌ی طبیعی برای قوی نمودن تارهای مو و اجتناب از محصولات حاوی سولفات و الکل که سبب خشک شدن موها می‌شود، توصیه می‌گردد،
2.از اسپری مو، ژل، سرم‌ها و دیگر محصولات مرتبط با مو، اجتناب نمایید،
3.از ابزارهای گرمایشی در کم‌ترین حد ممکن استفاده نمایید. اگر مجبور می‌باشید، از یک محصول که موهای شما را در برابر گرما محافظت می‌‌کند، بهره ببرید.

پودر دکلره 

پودر دکلره‌ی مورد نظر را انتخاب و سپس جهت خریداری آن اقدام نمایید. این محصول به 2 صورت بسته‌های کوچک و یا بسته‌بندی‌های بزرگ در بازار موجود بوده و بسته‌های بزرگ آن برای سالن‌های آرایشی، اقتصادی‌تر خواهد بود.
1.یک قلمو، یک کاسه و یک پوشاننده‌ی موی پلاستیکی، از ابزار لازم این کار می‌باشد،
2.اگر موهای مشتری خیلی تیره می‌باشد، یک تنظیم کننده‌ی قرمز-طلایی برای استفاده در ترکیب دکلره نیاز خواهد بود، تا نیاز به 2 بار سفید نمودن موها نباشد. همچنین، در صورت بلند و ضخیم بودن تارهای مو، بهتر است از 2 تنظیم کننده بهره بگیرید.
یک اکسیدان قوی انتخاب نمایید.
این محصول از سطح 10 الی 40 دسته‌بندی می‌گردد. اگر موهای مشتری بلوند و یا قهوه‌ای روشن است، بهتر است از سطح 20 و یا 30 استفاده نمایید. استفاده از درجه‌ی 40 برای موهای مشکی و یا بسیار تیره توصیه می‌گردد. استفاده از این سطح بسیار آسیب‌رسان است، بنابراین بهتر است در صورت امکان از آن استفاده ننمایید. سطوح پایین‌تر، آسیب کم‌تری به تارهای مو خواهد رساند.
1. اگر مطمئن نمی‌باشید چه سطحی از این محصول برای موی مشتری مناسب است، بهتر است از یک سطح 20 برای شروع کار استفاده نمایید.
تونر (رنگ مو) مناسبی خریداری کنید.
اگر می‌خواهید رنگ موها به بلوند پلاتینه برسد، به تونر احتیاج خواهید داشت. این امر کمک می‌کند تا رنگ زرد / نارنجی از موهای سفید شده گرفته شود. برخی انواع دیگر از این محصول می‌تواند موها را سفید و بعضی دیگر رنگ‌های طلایی گرم ایجاد نمایند. انواع دیگری نیز موجود است که سبب ایجاد اثر نقره‌ای در موها می‌گردد. اگر در رابطه با انتخاب این محصولات مطمئن نمی‌باشید، بهتر است از فروشنده‌ی فروشگاه کمک بخواهید.
تهویه‌ی مناسبی در محیط تعبیه نمایید.
این مواد شیمیایی بسیار قوی بوده و بوی خاصی دارد. بنابراین بهتر است حداقل یک پنجره را در میحط انجام کار باز بگذارید. تمام تجهیزات لازم را برای انجام هر چه بهتر و سریع‌تر کار خود در دسترس قرار دهید، تا بتوانید تنفس و استشمام این مواد مضر را به حداقل برسانید.
1.از دستکش پلاستیکی برا جلوگیری از سوختگی ناشی از این مواد شیمیایی بهره ببرید و در صورت مالیده شدن این ماده به پوستتان، بهتر است به سرعت آن را بشویید.
    دکلره مو پودر دکلره دکلره چیست؟ پودر دکلره آیس