دکلره مو مقدماتی

برای تغییر رنگ موهای تیره به رنگ روشن، بایستی ابتدا از پودر دکلره برای آماده نمودن تار موها جهت روشن شدن استفاده نمود. رنگ موی انسان به 10 سطح تقسیم می‌گردد: 1) مشکی، 2) قهوه‌ای خیلی تیره، 3) قهوه‌ای تیره، 4) قهوه‌ای، 5) قهوه‌ای متوسط، 6) قهوه‌ای روشن، 7) بلوند تیره، 8) بلوند روشن، 9) بلوند خیلی روشن، 10) بلوند پلاتینه.

دکلره مو مقدماتی

دکلره مو 
به دلیل میل باطنی انسان برای داشتن ظاهری زیبا و مرتب، همواره راه‌حل‌های گوناگونی در عرصه‌ی آرایشگری ابداع می‌گردد. در صنعت آرایشگری زمینه‌های گوناگون و بسیاری برای آموزش و یادگیری وجود دارد. میکاپ صورت، شنیون مو، رنگ مو، کوتاهی مو، تاتو و موارد بسیار دیگری که به سبب آن‌ها می‌توان برای شرکت در مراسم‌ها و یا حتی در زندگی روزمره‌ی خود ظاهری آراسته و زیبا داشت، از جمله مواردی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. اما، یکی از مهم‌ترین شاخه‌های هنر آرایشگری رنگ نمودن مو می‌باشد. به این معنا که ممکن است بعضی افراد از رنگ طبیعی موهای خود راضی نبوده و یا در مورادی به دنبال ایجاد تغییر در ظاهر خود باشند. برای مثال، اغلب افرادی که موهای تیره دارند به دنبال تغییر آن به رنگ روشن می‌باشند، و این در حالی است که بعضی افراد با موهای روشن نیز، خواستار تیره نمودن رنگ موهای خود خواهند بود. 
برای تغییر رنگ موهای تیره به رنگ روشن، بایستی ابتدا از پودر دکلره برای آماده نمودن تار موها جهت روشن شدن استفاده نمود. رنگ موی انسان به 10 سطح تقسیم می‌گردد: 1) مشکی، 2) قهوه‌ای خیلی تیره، 3) قهوه‌ای تیره، 4) قهوه‌ای، 5) قهوه‌ای متوسط، 6) قهوه‌ای روشن، 7) بلوند تیره، 8) بلوند روشن، 9) بلوند خیلی روشن، 10) بلوند پلاتینه. برای دستیابی به رنگ‌های روشن‌تر بایستی پایه‌ی رنگ مو را به رنگ مورد نظر نزدیک نمود. برای مثال، ممکن است فردی رنگ موی قهوه‌ای خیلی تیره داشته باشد و بخواهد آن را به رنگ بلوند روشن تغییر دهد؛ به این معنی که قصد داشته باشد پایه‌ی رنگ موی خود که سطح 2 می باشد را به سطح 8 برساند. به همین دلیل نیاز خواهد داشت که از روش دکلره نمودن موهای خود استفاده نماید و آن را 6 درجه روشن‌تر سازد. اما، دکلره نمودن مو یعنی چه؟ این عمل چگونه صورت می‌گیرد؟
دکلره‌ی مو، به معنای بی رنگ نمودن رنگ‌دانه‌ی طبیعی مو می‌باشد. در واقع، هنگامی که از ماده‌ی دکلره استفاده می‌نمایید، ملانین موجود در رنگ‌دانه‌ی طبیعی مو را از بدون هیچ بازگشتی از بین خواهید برد. در حقیقت، با از بین بردن رنگ طبیعی هر تار مو، رنگ آن روشن شده و کمی به رنگ زرد یعنی رنگ پروتئین سازنده‌ی تار مو، تغییر رنگ خواهد داد. مواد تشکیل دهنده‌ی دکلره به 2 دسته تقسیم شده و با یکدیگر مخلوط می‌گردند. یکی از این مواد حاوی یک ماده قلیایی بوده و دیگری حاوی محلول آبی هیدروژن پراکساید (اکسیدان) می‌باشد. در ابتدا این دو ماده با یکدیگر ترکیب گشته و به روی موهای مشتری قرار گرفته و تارهای مو کاملاً به آن آغشته می‌گردد. بایستی کمی به این ماده زمان داده و بگذارید به روی سر مشتری باقی بماند، تا به طور کامل رنگ‌دانه‌ی طبیعی مو را از بین برده و تارهای مو را برای پذیرفتن رنگ جدید، آماده سازد. وظیفه‌ی ماده‌ی دکلره رساندن و نزدیک نمودن سطح پایه‌ی مو به رنگ مورد نظر مشتری می‌باشد.   

    دکلره مو آموزش دکلره مو آموزش رنگ مو آموزش آرایشگری