10 نکته ساده برای رنگ مو حرفه ای

ترکیب نمودن و به دست آوردن یک رنگ موی مناسب بر اساس فرمولی خاص و اجرای بی نقص آن نیازمند مهارت بالایی است و این امر در صورتی میسر خواهد شد که شما مراحل را به موقع و با مهارت لازم انجام دهید.

10 نکته ساده برای رنگ مو حرفه ای

آموزش رنگ مو | 10 نکته برای رنگ مو حرفه ای 

ترکیب نمودن و به دست آوردن یک رنگ موی مناسب بر اساس فرمولی خاص و اجرای بی نقص آن نیازمند مهارت بالایی است و این امر در صورتی میسر خواهد شد که شما مراحل را به موقع و با مهارت لازم انجام دهید. با رعایت قوانینی که در زیر برای شما گردآوری شده است، می‌توانید همواره نتایج زیبا و قابل قبولی را به دست آورید.
1.گام اول : موهای مشتری در چه سطح از رنگ موی طبیعی قرار دارد!
گام اولی که برای ترکیب و به دست آوردن یک رنگ موی عالی بایستی در نظر گرفته شود، تعیین نمودن میزان طبیعی بودن رنگ موی مشتری شما می‌باشد. به این معنی که، رنگ موی مشتری شما در چه سطحی از 1 تا 10 رنگ موهای طبیعی قرار دارد. رنگ موی شماره‌ی 1 تیره‌ترین و 10 روشن‌ترین آن‌ها می‌باشند ( سطح 12 بلوند جزء سطوح رنگ‌های طبیعی قرار نمی‌گیرد). اگر شما از سطوح طبیعی رنگ موها آگاه باشید، خواهید توانست میزان طبیعی بودن رنگ موی مشتری و سطح مطلوب آن را مشخص نمایید. 
2.گام دوم : رنگ‌دانه‌ی پایه : استفاده شود یا کم شود؟
بگذارید بگوییم سطح طبیعی موهای مشتری شما 6 بوده و رنگ موی درخواستی او شماره 9 خاکستری می‌باشد. در سطح طبیعی 6، رنگ‌دانه‌ی پایه قرمز_نارنجی بوده و به همین خاطر در این مورد شما بایستی رنگ‌دانه‌های قرمز_نارنجی را از ترکیب خود حذف نمایید. البته، اگر مشتری شما خواهان یک رنگ موی گرم بود، شما می‌توانید از این رنگ‌دانه‌ها با توجه به تشخیص خود در ترکیب رنگ استفاده نمایید.
3.گام سوم : بافت، کم پشتی و تراکم مو!
گام آخری که بایستی قبل از ترکیب نمودن رنگ مو در نظر گرفته ‌شود، تعیین بافت، کم پشتی و یا پر بودن موهای مشتری شما می‌باشد. اگر مشتری شما دارای تار موهای ضخیم می‌باشد، بنابراین، شما بایستی رنگ موها را با مقادیر مناسب، با یکدیگر مخلوط نمایید. پس از مشخص نمودن بافت مو، میزان کم پشتی و یا پر پشتی مو را تعیین نمایید. اگر مشتری دارای موی کم می‌باشد رنگ مو را به سرعت جذب خواهد کرد، به همین خاطر بهتر است که ترکیب رنگ مو را بر اساس میزان موی مشتری خود انجام دهید. برای مثال، مدت زمان ماندن رنگ مو بر روی سر مشتری را کاهش دهید؛ و یا رنگ مویی کمی روشن‌تر از نتیجه‌ی مورد نظر را برای کار انتخاب نمایید.
4.گام چهارم : استفاده از رنگ!
هرچند که شما اجرای رنگ موی مورد نظر مشتری خود را انتخاب خواهید نمود _بالیاژ، همه‌ی انواع هایلایت‌ها و یا نرم نمودن مو_ مهم‌ترین گام در کاربرد و استفاده از رنگ موها، سازماندهی نمودن آن‌ها می‌باشد. رنگ مو را به مقدار کافی، نه به مقدار زیاد، مخلوط نمایید (رنگ موی باقی مانده پس از مصرف، تنها سبب هدر رفتن پول شما خواهد شد)، و حتماً از داشتن تمامی موارد لازم برای ساخت ترکیب رنگ موهای مورد نظر، اطمینان حاصل نمایید. مشتری بایستی از یک پارچه برای پوشانیدن صورت، پشت گردن و گوش خود و یا هر مدل کرم جهت چرب و یا مرطوب نمودن پوست، برای جلوگیری از مالیده شدن رنگ در این نواحی استفاده نماید. هنگامی که رنگ مو را به طور کامل بر روی سر قرار دادید، مطمئن گردید که رستنگاه مو به خوبی رنگ گرفته باشد، چرا که معمولاً این ناحیه هنگام رنگ‌گذاری بر روی سر، جا می‌ماند.
5.گام پنجم : شستشو دادن!
اگر از رنگ‌های دائمی و یا فانتزی استفاده نمودید، هنگامی که یک بار مو را با شامپو شستشو دادید می‌توانید موها را کمی خیس و آزادانه رها نموده و اجازه دهید تا اگر رنگی باقی مانده از طریق انتهای مو، چکیده و خارج شود. نکته این که اگر مشتری شما می‌تواند تحمل نماید، هنگام شستشو از آب گرم و یا استفاده نمایید. البته، استفاده از آب گرم سبب باز شدن کوتیکول‌ها شده و اجازه می‌دهد تا رنگ موهای باقی مانده به راحتی از لابلای تار موها خارج گردند، در حالی که آب سرد موجب بسته شدن کوتیکول‌ها و ماندن رنگ مو در داخل آن‌ها، خواهد گشت.
6.گام ششم : براق کننده!
اگر شما در ترکیب رنگ موی خود از براق کننده بهره برده‌اید، هنگام شستشو موها را شامپو نمایید، اما به هیچ عنوان از نرم کننده استفاده ننمایید. موها را تا زمانی که از خیسی آن‌ها کم شود در حوله بپیچید و اجازه دهید آب آن‌ها کاملاً گرفته شود. بیایید به مثال اولیه‌ی خود بازگردیم. برای مثال، مشتری ما رنگ مویی با سطح طبیعی 6 دارد و می‌خواهد رنگ موی خود را به سطح 9 خاکستری برساند. هنگامی که شما موها را روشن نمودید، به احتمال زیاد با رنگی گرمتر از رنگ موی مورد نظر روبرو خواهید شد. برای مقابله با گرم بودن رنگ مو، بهتر است که از رنگ سبز و یا آبی در رنگ پایه‌ای خود استفاده نمایید. همچنین، شما می‌توانید ترکیب رنگ موی خود را در نظر گرفته و با توجه به آن از یک براق کننده‌ی مناسب ترکیب خود استفاده نمایید.
7.گام هفتم : پاک نمودن!
اطمینان حاصل نمایید که تمامی رنگ‌های باقی مانده در خط رویش مو را پاک نموده‌اید. هیچ چیز بدتر از یک رنگ موی زیبا با لکه‌های رنگ باقی مانده بر روی صورت و یا گردن مشتری نمی‌باشد.
8.گام هشتم : کوتاهی و مدل دادن!
اگر مشتری از شما می‌خواهد موهایش را کوتاه نمایید، ابتدا رنگ نمودن مو را انجام دهید؛ چرا که به این طریق دیگر لازم نیست موها را 2 بار شامپو نمایید. پس از کوتاه نمودن مو، بهترین زمان برای آموزش آن‌ها جهت نگهداری مناسب از رنگ موهایشان هنگام مدل دادن به موهای آن‌ها می‌باشد.
9.گام نهم : محصولات مراقبتی پس از رنگ نمودن مو
استفاده از محصولات مراقبتی پس از کار می‌تواند سبب افزایش مدت زمان ماندگاری رنگ مو از چند هفته به چند ماه گردد. مشتریان می‌توانند شامپو و نرم کننده‌ی تثبیت کننده‌ی رنگ مو و یا یک شامپو که سبب ته‌نشین شدن رنگ مو در هر بار شستشو می‌گردد، خریداری نمایند. همچنین، مشتریان خود را در رابطه با خورشید و کلر به عنوان عواملی که می‌تواند رنگ موی آن‌ها را تغییر دهد، آگاه سازید.
10.گام دهم : ترکیب رنگ اتجام شده را یادداشت نمایید!
ترکیب رنگ مویی که بر روی موهای مشتری خود انجام داده‌اید را یادداشت نمایید تا کار خود را آسان‌تر کنید و هنگامی که مشتری دوباره نزد شما آمد و رنگ موی قبلی خود که آخرین بار برای او استفاده نمودید را درخواست کرد، شما قطعاً خواهید توانست با استفاده از این یادداشت‌ها رنگ موی مورد نظر را برای او به اجرا درآورید. 

    رنگ مو آموزش رنگ مو نکات رنگ مو ترکیب رنگ مو