کاشت ناخن | ژل و اکرلیک

برای این که بتوان کاشت ناخن مصنوعی را به روی ناخن‌های طبیعی انجام داد، بایستی از یک سری مواد استفاده نمود. در کاشت ناخن موادی از جنس ژل و اکرلیک به طور گسترده‌ای استفاده می‌گردد.

کاشت ناخن | ژل و اکرلیک

کاشت ناخن 

دلایل بسیاری برای کاشت ناخن مصنوعی  وجود دارد. برای مثال، ممکن است شما به یک جشن عروسی دعوت شوید و یا برای یک تجدید دیدار مهم انتظار می‌کشید، به همین خاطر مرتب بودن ناخن‌هایتان بسیار برایتان حائز اهمیت می‌باشد. یا شاید مدل ناخن‌های شما ناخوشایند بوده و سرعت رشد آن نیز، پایین می‌باشد. به همین خاطر به دنبال یک راه‌حل برای رفع این مشکلات می‌باشید. خبر خوب این است که امروزه با پیشرفت صنعت آرایشگری تا حدودی مسائل و مشکلات موجود قابل حل خواهد بود. پیشنهاد ما به شما دوستانی که از ظاهر نامناسب دست‌هایتان به دلیل ظاهر نامطلوب ناخن‌هایتان ناراضی می‌باشید، کاشت ناخن مصنوعی توسط یک فرد حرفه‌ای در یک محیط فاقد آلودگی، برای برخورداری از دستانی زیبا و خوش فرم می‌باشد. 
برای این که بتوان کاشت ناخن مصنوعی را به روی ناخن‌های طبیعی انجام داد، بایستی از یک سری مواد استفاده نمود. در کاشت ناخن موادی از جنس ژل و اکرلیک به طور گسترده‌ای استفاده می‌گردد. اکثر افراد هنگامی که قصد دارند برای مدت طولانی کاشت ناخن انجام دهند، از مواد ژل و اکرلیک بهره می‌برند. 

ناخن‌های کاشت با مواد اکرلیک

در این روش هنرمند ناخن‌کار برای کاشت ناخن یک مایع را با مقداری پودر ترکیب نموده و مخلوط را به وسیله‌ی یک قلمو بر روی ناخن‌های طبیعی شما قرار می‌دهد. معمولاً این مواد کاملاً ناخن طبیعی را می‌پوشاند، هر چند گاهی اوقات ناخن‌کار یک تیپ (تکه‌ای شبیه به یک ناخن) را بر روی ناخن شما گذاشته و یا از یک ورقه‌ی کوچک (در اصطلاح خودشان فورمر) انعطاف‌پذیر که می‌توانند آن را زیر ناخن شما قرار داده و مواد را بر روی آن‌ها بگذارند، استفاده می‌نمایند و به کمک آن‌ها و تراش دادنشان، طول ناخن‌های شما را افزایش می‌دهند. زمانی که این مواد در مجاورت هوا قرار می‌گیرند، سفت خواهند شد. شما ممکن است در طول روند کاشت ناخن یک بوی قوی را به واسطه‌ی بهره‌گیری از این مواد استشمام کنید، که البته در صورت وجود یک تهویه‌ی مناسب هیچ‌گونه ضرری متوجه شما نخواهد گشت.

ترمیم و نگهداری ناخن اکرلیک

با گذشت زمان و با رشد ناخن‌های طبیعی، ناخن‌های مصنوعی کاشته شده با مواد اکرلیک نیز، رشد خواهند کرد. هر 2 الی 3 هفته یک بار شما بایستی نزد ناخن‌کار خود رفته و اجازه دهید تا او ناحیه‌ی خالی و رشد نموده‌ی بین ناخن‌های طبیعی و مصنوعی شما را با همان موادی که برای کاشت از آن‌ها بهره گرفته، پر نماید. ابتدا، فرد ناخن‌کار با استفاده از سوهان لبه‌های ایجاد شده در ناحیه‌ی ناخن مصنوعی و صدف ناخن طبیعی شما را تراش داده، سپس منطقه‌ی خالی بین ناخن طبیعی و ناخن مصنوعی موجود را با مواد اکرلیک، پر خواهد نمود. 

برداشتن ناخن اکرلیک 

هنگامی که شما قصد دارید تا ناخن‌های مصنوعی را از روی ناخن‌های طبیعی خود بردارید، ناخن‌کار بدون هیچ‌گونه استفاده از زور یا وسیله‌ی خاصی با قرار دادن و آغشته نمودن آن‌ها با استون در مدت 15 دقیقه، به آسانی و به طور کامل آن‌ها را از روی دستان شما، برخواهد داشت.
توجه داشته باشید، در صورتی که ناخن‌های مصنوعی دچار ضربه گردند، برای مثال به لبه‌ی کشوی دراور برخورد کنند، ممکن است کاملاً از صدف ناخن طبیعی شما جدا گردد. بر اثر تحقیقات انجام شده توسط متخصصان پوست، مو و ناخن، بر اثر رخ دادن این اتفاق احتمال رشد و پرورش قارچ و باکتری در ناحیه‌ی جدا شده، بسیار بالا می‌باشد.

ناخن‌های کاشت با مواد ژل

برخلاف مواد ژلی که در گذشته وجود داشت و شباهت بی‌سابقه‌ی جنس آن‌ها با خمیر دندان، امروزه مواد ژل کاشت ناخن از نظر جنس شباهت بسیاری با لاک ناخن دارند. این مواد بر روی ناخن‌های شما، تیپ ناخن‌های استفاده شده و طراحی‌های انجام شده بر روی ناخن‌هایتان، به وسیله‌ی یک قلمو قرار گرفته و پخش می‌گردد. پس از این که ناخن‌کار ناخن‌های شما با این مواد روکش نمود، شما بایستی انگشتان خود را برای مدت 2 دقیقه به زیر دستگاه UV و اشعه‌ی ماوراءبنفش قرار داده تا مواد سفت شده و بدون هیچ مشکلی و کاملاً سالم بر روی ناخ‌هایتان باقی بماند. بر خلاف مواد اکرلیک، از این ماده هیچ بویی در طول روند کاشت ناخن استشمام نخواهید کرد. گزارشاتی مبنی بر ابتلا به سرطان پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی UV وجود دارد که بهتر می‌باشد کمی در فعالیت‌های زیبایی در استفاده از این اشعه مراعات گردد. هرچند که شما در هر جلسه‌ی ترمیم آن چنان در معرض این اشعه‌ی مضر قرار نخواهید گرفت. مواد ژل نسبت به مواد اکرلیک گران‌تر می‌باشد، اما، این مواد رنگ‌های موجود بر روی ناخن را بدون شکسته شدن مدت زمان بیش‌تری نگه خواهند داشت. بنابراین، ممکن است شما ترجیح دهید قیمت تند این روش کاشت را نادیده بگیرید.

ترمیم و نگهداری ناخن ژل

همانند کاشت ناخن با مواد اکرلیک، ناخن‌های مصنوعی کاشته شده با مواد ژل نیز، با رشد ناخن‌های طبیعی رشد خواهند کرد. هر 2 الی 3 هفته یک بار شما بایستی نزد ناخن‌کار خود رفته و اجازه دهید تا او ناحیه‌ی خالی و رشد نموده‌ی بین ناخن‌های طبیعی و ناخن‌های کاشته شده با ژل شما را با همان موادی که برای کاشت از آن‌ها استفاده نموده، پر نماید. همانند همان روش قبلی، فرد ناخن‌کار ابتدا با استفاده از سوهان لبه‌های ایجاد شده در ناحیه‌ی ناخن مصنوعی و صدف ناخن طبیعی شما را تراشیده، و پس از آن منطقه‌ی خالی بین ناخن طبیعی و ناخن مصنوعی ژلی باقی مانده را با مواد لازم این روش، پر خواهد نمود.

 برداشتن ناخن ژل 

شما می‌توانید ناخن‌های کاشته شده با مواد ژل خود را با استفاده از آغشته نمودن آن‌ها به استون از ناخن‌های طبیعی خود، جدا سازید.

همانند ناخن‌های کاشته شده با مواد اکرلیک، بروز عفونت در ناحیه‌ی صدف ناخن به دلیل وارد شدن ضربه به ناخن‌ها کاشته شده با مواد ژل نیز، وجود خواهد داشت. در صورتی که شما ناخن خود را به وسیله‌ی این روش کاشته نموده‌اید، ممکن است بر اثر ضربه خوردن و یا قرار گرفتن انگشتان بین درب و چارچوب آن، ناخن شما به طور کامل از سطح جدا گردد، که این امر سبب بروز عفونت و قارچ در این منطقه خواهد گشت. ناخن‌های کاشته شده با مواد اکرلیک و ژل به دلیل دارا بودن استحکام بالا، ممکن است در زمان ضربه خوردن به طور کامل جدا نشده و به این ترتیب، فضای بین ناخن مصنوعی و ناخن طبیعی، بهترین مکان برای رشد قارچ و یا بروز عفونت می‌باشد.

10 نکته برای کاشت ناخن

1.برای کاشت ناخن نزد یک فرد حرفه‌ای بروید. کاشت ناخن در منزل بدون داشتن مهارت کافی و لوازم کاشت ناخن حرفه ای ممکن است سبب بروز صدمات جدی گردد،
2.ناخن‌های کاشته شده را از سطح ناخن‌های طبیعی خود جدا نسازید. هدف از کاشت این ناخن‌ها ماندگاری و چسبیدن طولانی مدت آن‌ها به صدف ناخن‌های طبیعی شما می‌باشد. برای این که پس از برداشتن آن‌ها ناخن‌های طبیعی شما سالم باقی بماند، بهتر است که جهت برداشتن آن‌ها نزد ناخن‌کار خود بروید تا به صورت کاملاً حرفه‌ای و بدون دردسر آن‌ها را از سطح ناخن‌های طبیعی شما جدا سازد،
ای ناخن‌کار خود را بر اساس تجربیات و پیشنهادات دوستان خود و نه بر اساس موقعیت مکانی و یا قیمت خدمات‌دهی سالن‌های آرایشی برگزینید. اگر فرد ناخن‌کار شما از تجربه‌ی کافی برخوردار نباشد، ممکن است هنگام تراشیدن موادهای کاشت ناخن، چه اکرلیک باشد چه ژل، به قدری آن‌ها را نازک نماید که موجب بروز صدمات جدی بر روی ناخن‌های طبیعی شما گردد،
4.محیط سالن آرایشی بایستی تمیز بوده و وسایل در فواصل بین حضور مشتریان، ضدعفونی گردد،
5. قبل از شروع کار کاشت ناخن، هم ناخن‌کار و هم مشتری بایستی دست‌هایشان را به درستی بشویند،
6.از ناخن‌کار بخواهید حداقل تماس را با کوتیکول (چین پوستی لبه‌ی ناخن) ناخن شما داشته باشد. اجازه ندهید هیچ‌کس در سالن شما را به عقب راندن و یا جدا نمودن کوتیکول‌ها از روی ناخن طبیعی خودتان، مجاب نماید. از بین بردن و یا عقب راندن مرز موجود بین پوست انتهای ناخن‌ها و صدف آن‌ها، به مرور سبب کند شدن رشد و نرم شدن ناخن‌ها گشته و پس از مدتی به یک مکان مناسب برای تجمع باکتری و قارچ‌های ناخن، تبدیل می‌گردد،
می هنگامی که ناخن‌های کاشته شده‌ی شما آسیب دید، سعی نکنید خودتان آن را ترمیم نمایید. نزد ناخن‌کار خود رفته و ترمیم را انجام دهید، تا از بروز عفونت جلوگیری نمایید،
ای راهکارهای مراقبتی بین جلسات ترمیم را از ناخن‌کار خود بپرسید. داشتن یک ناخن‌کار حرفه‌ای و با تجربه می‌تواند به شما در نگه داشتن هر چه بهتر ناخن‌هایتان کمک نماید،
9.اگر احساس ناراحتی در اطراف ناخن و به روی انگشتان خود داشتید و همچنین، در نواحی گردن، چشم‌ها و صورتتان به دلیل لمس نمودن آن‌ها دچار خارش گشتید، با ناخن‌کار خود در میان بگذارید و در صورت لزوم نزد یک پزشک بروید. چرا که ممکن است شما به یکی از مواد مورد استفاده در روند کاشت حساسیت داشته و دچار عوارض پوستی گردید،
10.ترجیحاً تلاش نمایید ناخن‌های طبیعی خود را مانیکور و تقویت نمایید و در صورت تمایل به کاشت ناخن، هر چند وقت یک بار آن‌ها را برداشته تا کمی استراحت به ناخن‌های طبیعی خود داده باشید.

    کاشت ناخن کاشت ناخن ژل انواع کاشت ناخن کاشت ناخن اکرلیک نکات کاشت ناخن