ماساژ درمانی پوست | ماساژ تراپی

ماساژ درمانی نوینی که در زمینه‌ی سلامت و جوان‌سازی پوست صورت ابداع شده است، شما می‌توانید دارای پوستی شفاف و عاری از هرگونه زائده‌ی جدی بر روی آن، گردید. آبرسانی، پاکسازی و رفع زائده‌های پوستی ارتباط نزدیکی با ماساژ درمانی داشته و شامل جزئیات و فلسفه‌های بسیاری بوده که انجام ماساژ را برای شما تبدیل به یک گزینه‌ی بسیار اثرگذار خواهد نمود

ماساژ درمانی پوست | ماساژ تراپی

ماساژ درمانی پوست

اگر شما طرفدار سلامت بدن می‌باشید، تعدادی راز در این رابطه وجود دارد که ما می‌خواهیم آن‌ها را با شما در میان بگذاریم. امروزه، به دلیل وجود عوامل جسمی، روحی و روانی، افراد بسیاری از شرایط پوستی خوبی برخوردار نبوده و سعی در بهبود وضعیت آن دارند. برای مثال، به وسیله‌ی نرمش‌ها و شیوه‌ی ماساژ درمانی نوینی که در زمینه‌ی سلامت و جوان‌سازی پوست صورت ابداع شده است، شما می‌توانید دارای پوستی شفاف و عاری از هرگونه زائده‌ی جدی بر روی آن، گردید. آبرسانی، پاکسازی و رفع زائده‌های پوستی ارتباط نزدیکی با ماساژ درمانی داشته و شامل جزئیات و فلسفه‌های بسیاری بوده که انجام ماساژ را برای شما تبدیل به یک گزینه‌ی بسیار اثرگذار خواهد نمود. به مزایایی که ماساژ درمانی دارا می‌باشد و شما از آن‌ها با خبر هستید، جنبه‌های پاکسازی، لایه‌برداری و آبرسانی را اضافه نمایید، و خواهید دید که این روش درمانی یک شیوه‌ی جوانسازی و سالم‌سازی پوست می‌باشد که شما آن را تجربه نموده‌اید.
کسانی که ماساژ و فعالیت‌های بدنی را به عنوان یک مورد اضافه‌ی عالی در رژیم خود قرار داده‌اند، خواهند دانست که مراقبت‌های پوستی نیز، تکه‌ای از پازل سلامت جسمی آن‌ها خواهد بود. توجه نمودن به پوست خودمان، خصوصاً بافت‌های ظریف پوست صورت، می‌تواند سن ما را کم‌تر از آن چه که هست به نمایش بگذارد. اختصاص دادن کمی زمان به برنامه‌ی همیشگی مراقبت از پوست، سبب ایجاد ظاهری جوان‌تر و توانایی بیش‌تر برای مبارزه با مادر طبیعت و روند پیری، خواهد شد. امروزه، مراقبت‌های پوستی دیگر تنها مختص افراد ثروتمند و مشهور نمی‌باشد. کتی آرمتیج، رئیس شرکت مراقبت از پوست (ASCP) می‌گوید: "ما شاهد رشد بی سابقه‌ای در حرفه‌ی مراقبت از پوست می‌باشیم. این روش دیگر روشی لوکس و خاص نبوده، بلکه روشی ضروری در امر درمان مشکلات پوستی می‌باشد. وجود مشتریان غیرمتعارفی شامل نوجوانان و آقایان جهت بهره بردن از ماشاژ درمانی و چشمه‌های آب گرم معدنی، ما را کاملاً شگفت‌زده نموده است. این صحبت بر اساس نیازهای امروزی مانند: رهایی از مشغله‌های روزمره‌ی زندگی، شانسی برای افزایش اعتماد به نفس و زندگی‌ای سالم‌تر، و همچنین، مکانی برای گذراندن زمانی با دوستان و خانواده، به میان آمده است".
زمانی که برای بهبود وضعیت پوست به دنیای مراقبت از آن هجوم می‌آورید، پوست صورت اولین ناحیه‌ای می‌باشد که بایستی درمان آن را امتحان نمایید. این امر تنها آرامش‌بخش و موجب طراوت و شادابی شما نخواهد بود، بلکه به شما جهت مراقبت از پوستتان یک برنامه‌ی اساسی داده، و یک سری آداب و اعمال درمانی برای دستیابی به اهداف خود در زمینه‌ی روند مراقبت پوستتان را، در اختیارتان خواهد گذاشت. زیبایی شناسانی که پوست شما را از طریق ماساژ دادن آن درمان می‌نمایند، اغلب از ناحیه‌ی صورت ماساژ را شروع نموده و این کار را تا ناحیه‌ی گردن، شانه‌ها و حتی در مواردی بازوها و دست‌هایتان ادامه خواهند داد. توجه داشته باشید که هنگام ماساژ صورت بهتر است مانند زمانی که متقاضی ماساژ بدنتان بوده و برهنه می‌باشید، صورتتان عاری از هرگونه مواد آرایشی و غیر آرایشی باشد. برای مثال، اگر بانوان در هنگام ماساژ بدن کاملاً برهنه نبوده و لباس زیر خود را همچنان بر تن داشته باشند، اجرای ماساژ در اطراف بند آن اجازه‌ی اثرگذاری ماساژتراپی را در ناحیه‌ی سینه، کاهش خواهد داد. مدت زمان جلسه‌ی درمان 35 دقیقه و حتی در مواردی حدود 90 دقیقه می‌باشد. اما، معمولاً بیش‌ترین زمانی که جلسات ماساژ درمانی به خود اختصاص می‌دهند، 1 ساعت خواهد بود.
در طول مدت زمان جلسه‌ی ماساژتراپی پوست، فرد ماساژ دهنده‌ پوست شما را تمیز نموده و در مواردی از بخار آب برای باز نمودن منافذ پوست شما استفاده خواهد کرد. بسته به شرایطی که پوست صورت شما دارا می‌باشد، ماساژ دهنده یک محصول را برای لایه‌برداری سلول‌های مرده‌ی پوست از سطح فوقانی آن استفاده نموده و هرگونه ناخالصی (مانند جوش‌های سر سیاه) را از زیر پوست استخراج می‌نمایند. همچنین، از محصولات آبرسان گوناگونی با توجه به نوع پوست شما در طول جلسه‌ی درمان استفاده خواهد شد.
در مواردی اجرای کار به آهستگی و به طور ملایم، به این خاطر می‌باشد که ماساژ دهنده‌ی شما در حال انجام فرآیند پاکسازی، لایه‌برداری و آبرسانی و هر نوع فعالیتی که سبب بهبود روند درمان پوست شما به وسیله‌ی این روش گردد، می‌باشد. انجام این روش در تمامی نقاط بدن تنها سبب ایجاد آرامش در شما نخواهد بود، بلکه موجب بهتر شدن جریان خون در بدن خواهد شد. بهبود روند جریان خون در صورت، پوستی شاداب و با طراوت را به شما هدیه خواهد داد. همچنین، تمام مراحل این فرآیند درمانی سبب تغذیه‌ی پوست گشته و احساس خوبی را برای شما به همراه خواهد آورد.
بسیار حائز اهمیت می‌باشد که به یاد داشته باشید روش ماساژ درمانی هر فرد مختص او می‌باشد. برای مثال، اگر فردی در طول روند درمان خود به دلیل شرایط پوستی‌ای که دارا می‌باشد نیاز به لایه‌برداری داشته باشد، به این معنا نیست که هر فرد دیگری نیز، نیازمند لایه‌برداری در جلسه‌ی درمان خود می‌باشد. به عنوان مثال، حتی استفاده از یک حوله جهت گرفتن رطوبت پوست، ممکن است در فردی سبب بروز حساسیت گردد. این در حالی است که در فرد دیگری احتمال وقوع این امر، وجود نخواهد داشت. بنابراین، بهتر است که مشاور و فرد درمانگر خود را از هر گونه واکنش نامطلوب پوستتان به محصولات مراقبتی، لوازم آرایشی، روش‌های متفاوت درمان و سایر موارد، مطلع سازید. این امر به او کمک خواهد کرد تا در مورد این که چه روش درمانی و محصول مراقبتی مناسب پوست شما خواهد بود، بهتر و آگاهانه تصمیم‌گیری نماید.
آیا تمایل دارید فرآیند آبرسانی را به عنوان یک سد محافظ در برابر روند پیری پوست، امتحان نمایید؟ یک سری جلسه‌ی ماساژ درمانی پوست صورت فصلی، با ترکیبی از یک رژیم غذایی عالی در منزل و روند آبرسانی پوست در جلسات درمان، ممکن است بتواند در روند بهبود پوست شما جادو نماید. آیا تمایل دارید خطوط ریز، چین و چروک‌ها و تأثیر آسیب‌های ناشی از آفتاب را کاهش دهید؟ روش میکرودرم ابریژن می‌تواند تا حدود زیادی این امر را میسر سازد، اما، فرد ماساژ دهنده‌ی شما نیز می‌تواند این کار را از طریق پاکسازی و لایه‌برداری در طول جلسات درمان، برای شما انجام دهد. همچنین، وی بایستی توصیه‌هایی جهت سالم و با طراوت ماندن پوستتان در درازمدت، به شما ارائه دهد.
مشاور زیبایی شناسی و فرد ماساژ دهنده‌ی شما، می‌توانند یک روند محافظتی دیگری را نیز به شما پیشنهاد دهند. می‌پرسید چه نوع سدی؟ سد محافظی در برابر سرطان پوست. به این معنی که، این افراد بر حسب علم و نیز تجربه، می‌توانند مواردی را مشاهده و متوجه گردند، که ممکن است ما به طور معمول متوجه آن‌ها نشویم. هنگامی که این افراد پوست شما را بررسی نموده و به روی آن ماساژ انجام می‌دهند، ممکن است با توجه به چیزی که مشاهده می‌نمایند، به شما پیشنهاد دهند تا نزد پزشک متخصص رفته و از وی بخواهید نگاهی دقیق‌تر به پوست شما بیاندازد.
همانطور که هر گونه روش درمانی با توجه به نیاز شما بر روی بدنتان صورت می‌گیرد، اجازه دهید تا فرد متخصصی که آن را انجام می‌دهد، در طول فرآیند خدمات مراقبت پوست شما از هر چیزی که ممکن است سبب ناراحتی یا آزردگی شما گردد، آگاه گردد. چه نرم نمودن کرک‌هایی باشد که به روی بینی شما می‌باشد، قبل از آن که شما را تا مرز شوریدگی پیش ببرد، چه استفاده از یک محصول مشخص باشد که با استفاده از آن پوست شما به شدت تحریک گردد. 
معمولاً پس از هر جلسه‌ی ماساژ درمانی، متخصص درمانگر شما یک سری برنامه‌ی روزمره برای فواصل میان هر جلسه به شما ارائه خواهد داد، تا با رعایت آن‌ها به روند درمان پوستتان کمک نمایید. اغلب اوقات بیشتر متخصصان فاصله‌ی جلسات درمانی برای پوست‌های معمولی و عادی را هر 3 ماه یک بار و یا زمانی که فصل‌های سال و شرایطی پوستی افراد تغییر می‌کند، تعیین می‌نمایند. این در حالی است که ممکن است بعضی دیگر از افراد نیاز به دو جلسه‌ی درمانی در طول یک ماه داشته باشند.
در حالی که ماساژتراپی پوست روش بسیار پر طرفداری است، راه‌های دیگر بسیاری نیز برای درمان و مراقبت از پوست وجود دارد. شیوه‌هایی مانند: قرار دادن کل بدن در ترکیبی از گیاهان دارویی یا در مجاورت جلبک دریایی جهت تغذیه‌ی پوست، اسکراب بدن با استفاده از بادام زمینی، نمک و یا دیگر موادی که دانه دانه (گرانولی) می‌باشند جهت لایه‌برداری و جلا دادن پوست، و یا روش استفاده ازگیاهان، میوه‌ها و مواد معدنی و تقویت کننده به صورت ماسک‌ برای تقویت، تمیز و روشن‌سازی رنگ پوست.
مطالب گفته شده در این مقاله، با توجه به گزارش‌ها و تحقیقات میدانی گردآوری شده است. امید است بتوانیم با استفاه از این مطالب شما را در داشتن پوستی سالم، شاداب و با طراوت، کمک نماییم.

    ماساژ درمانی ماساژتراپی پوست ماساژ پوست اسکین کیر