انواع سوزن های درمارولر

میزان اثرگذاری میکرونیدلینگ به سایز سوزن‌ها و سرم‌هایی که بایستی پس از آن استفاده گردد، وابسته می‌باشد. برای این یک نتیجه‌ی مطلوب پس از انجام این روش حاصل گردد، بایستی از سوزن‌های مناسب برای هر ناحیه و همچنین، یک سرم موضعی مرغوب جهت بهبود روند درمان استفاده نمود. این امر بسیار حائز اهمیت می‌باشد

انواع سوزن های درمارولر

انواع سوزن های درمارولر در میکرونیدلینگ 

میزان اثرگذاری میکرونیدلینگ به سایز سوزن‌ها و سرم‌هایی که بایستی پس از آن استفاده گردد، وابسته می‌باشد. برای این یک نتیجه‌ی مطلوب پس از انجام این روش حاصل گردد، بایستی از سوزن‌های مناسب برای هر ناحیه و همچنین، یک سرم موضعی مرغوب جهت بهبود روند درمان استفاده نمود. این امر بسیار حائز اهمیت می‌باشد که شما از این که چه سوزن‌هایی مناسب کدام ناحیه بوده و سبب تحریک کلاژن‌سازی پوست می‌گردد و یا این که کدام محصول مراقبتی پوست مناسب استفاده پس از انجام شیوه‌ی درمانی میکرونیدلینگ می‌باشد، آگاه باشید.

چگونه بهترین اندازه‌ی سوزن درمارولر را برای انجام میکرونیدلینگ، انتخاب نماییم؟

جالب است بدانید اطلاعات نادرستی در رابطه با روش میکرونیدلینگ و ملزومات، نحوه‌ی انجام و نکات مراقبتی پس از آن وجود دارد. برای مثال، بعضی‌ها معتقدند که مدت زمان فاصله‌ای که بایستی بین هر جلسه‌ی درمانی وجود داشته باشد، نباید خیلی طولانی باشد و بهتر است که این فاصله‌ها را هر چه بیش‌تر کوتاه نمایید. یا این که بعضی دیگر در رابطه با این موضوع که چه اندازه سوزنی برای کدام ناحیه بهتر می‌باشد اظهار نظر نموده‌اند. اما، شما بایستی در زمان مطالعه‌ی این اطلاعات بسیار دقیق و آگاه باشید، چرا که بعضی از آن‌ها واقعیت نداشته و ممکن است بیش‌تر موجب صدمه و آسیب گردد. این موضوع را به خاطر بسپارید که، این کیفیت انجام روش درمانی میکرونیدلینگ نیست که به تنهایی در بهبود وضعیت پوست شما تأثیر خواهد گذاشت، بلکه انتخاب بهترین اندازه‌ی سوزن متناسب با هر ناحیه نیز، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در امر ترمیم پوست به شیوه‌ی میکرونیدلینگ می‌باشد. بنابراین، چه زمانی بایستی از چه نوع و اندازه سوزنی برای اجرای روش استفاده نمود؟ و چگونه می‌توان بهترین انتخاب را از میان انواع مختلف سوزن‌های میکرونیدلینگ داشت؟

سوزن‌های سایز 0.25 میلی‌متر

این اندازه سوزن‌ها، در تقویت عملکرد محصولات مراقبتی پوست و نیز تسریع جذب آن‌ها توسط پوست، بسیار تأثیرگذار خواهد بود. اگر شما به دنبال کاهش چین و چروک و خطوط موجود بر روی پوست خود می‌باشید، سوزن‌های 0.25 میلی‌متری انتخاب مناسبی برای این امر نخواهد بود؛ چرا که نمی‌تواند سبب تحریک پوست جهت کلاژن‌سازی گردد. سوزن‌هایی با این سایز تنها می‌توانند لایه اپیدرم پوست را ضخیم‌تر نموده و سبب افزایش اثرگذاری هر بیش‌تر کرم‌های مرطوب کننده‌ی مورد علاقه‌ی افراد و دیگر سرم‌های مراقبتی پوست، گردد. یک ویژگی خوبی که سوزن‌های 0.25 میلی‌متری دارا هستند این است که نمی‌توانند سبب خونریزی بیش اندازه شده و عموماً فاقد درد می‌باشند. به این معنا که، این سوزن‌ها ممکن است فقط موجب قرمزی، تحریک و خشکی پوست، به دلیل کاهش دادن میزان رطوبت پوست به دنبال اجرای میکرونیدلینگ بر روی آن، گردند. البته، اگر پوست فرد حساس، نازک و یا از نژادهای متفاوت باشد، بهتر است قبل از انجام میکرونیدلینگ حتماً با یک مشاور متخصص مشورت نماید؛ چرا که افراد دارای یکی از این نوع پوست‌ها، معمولاً عکس‌العمل‌های متفاوتی نسبت به میکرونیدلینگ از خود نشان خواهند داد. استفاده از این سوزن‌ها در فواصل زمانی کوتاه هیچ مشکلی نخواهد داشت. 
سوزن‌های سایز 0.5 میلی‌متر

استفاده از این سوزن‌ها برای کاهش و یا رفع اسکارها، چین و چروک‌ها، تجمع بیش از اندازه‌ی رنگ‌دانه‌ها در یک ناحیه و آسیب‌های ناشی از اشعه‌ی UV نور خورشید، مناسب می‌باشد. همچنین، سوزن‌های 0.5 میلی‌متری نسبت به سوزن‌های 0.25 میلی‌متری، میزان جذب مواد تقویت کننده‌ی موجود در سرم‌های مناسب مصرف پس از انجام میکرونیدلینگ را، افزایش خواهد داد. این اندازه سوزن‌ها در مقایسه با سوزن‌های بلندتر، کم‌تر سبب ایجاد درد گشته و ممکن است نیازی به استفاده مواد بی حسی نداشته باشد. از دیگر عوارض جانبی‌ای که این سوزن‌ها دار می‌باشند می‌توان به خشکی، قرمزی و پوست پوسته شدن پوست پس از استفاده از آن‌ها اشاره نمود. همچنین، سوزن‌های 0.5 میلی‌متری تجربه‌ی خونریزی کم و تعدادی لخته‌های ریز خونی را برای فرد، به همراه خواهد داشت. این سوزن‌ها تأثیری جزئی و خفیف در امر کلاژن‌سازی پوست نیز، دارا می‌باشند. جلسات درمانی با استفاده از این سایز سوزن تا زمان بهبودی کامل، بایستی حدوداً هر یک ماه یک بار صورت گیرد. 

سوزن‌های سایز 0.75 الی 1 میلی‌متر

سوزن‌هایی که در این طیف اندازه قرار می‌گیرند در فرآیند کلاژن‌سازی پوست بسیار اثرگذار خواهند بود. همچنین، این سوزن‌های می‌توانند به کاهش تجمع بیش از اندازه‌ی رنگ‌دانه‌ها در یک ناحیه و آسیب‌های ناشی از اشعه‌های مضر نور خورشید، کمک بسیاری نماید. این سوزن‌ها در رفع اسکارها، ترک‌های ناشی از چاق و لاغر شدن افراد و نیز ترک‌های دوران بارداری و همچنین چین و چروک‌ها، در شرایطی که هر کدام از آن‌ها عمیق و یا کم عمق باشند، اثرگذار باشد. تحریک سرعت جذب سرم‌های موضعی و ترمیم کننده‌ی پوست نیز، از دیگر فواید این سوزن‌ها می‌باشد. برخورداری کم‌تر از ناهمواری در بافت پوست و رنگ پوستی ملایم، از جمله مواردی است که با استفاده از این سوزن‌ها می‌توان به آن‌ها دست یافت. تجربه‌ی خفیفی از یک خونریزی در حد متوسط، از جمله عوارض جانبی سوزن‌های سایز 0.75 الی 1 می‌باشد. همچنین، این سوزن‌ها ممکن است سبب بروز کمی درد گردند که برای اجتناب از این امر، فرد مستلزم استفاده از کرم‌های بی حسی خواهد بود. استفاده‌ی بیش از حد از این سوزن‌ها، سبب اختلال در تکمیل فرآیند کلاژن‌سازی در پوست گشته، و این امر خود صدمات جبران ناپذیری را ممکن است، سبب گردد. فاصله‌ی زمانی مناسب جلسات درمانی با این سایز سوزن‌ها، بین 4 الی 6 هفته یک بار تا زمان ترمیم کامل پوست، خواهد بود.

سوزن‌های سایز 1.5 الی 3 میلی‌متر

این دسته از سوزن‌ها برای ترک‌های پوستی و اسکارهایی با شرایط بسیار نامناسب، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، توجه داشته باشید که بهره‌گیری از این سوزن‌ها تنها در بدن جایز بوده و نباید آن‌ها را در ناحیه‌ی صورت به کار گرفت. اسکارهای ناشی از سوختگی، از جمله مورادی است که از طریق این سایز سوزن‌ها می‌توان آن‌ها را درمان نمود. سوزن‌های سایز 1.5 الی 3 میلی‌متر بسیار دردناک بوده و بهتر است فرد متقاضی حتماً از کرم‌های بی حسی برای جلوگیری از هرگونه احساس دردی، بهره ببرد. اثرات و عوارض جانبی این سوزن‌ها، زمانی حدود 6 الی 8 هفته نیاز خواهد داشت تا به طور کلی بهبود یافته و اثرات خود را بر روی پوست بر جای بگذارد

    انواع سوزن میکرونیدلینگ درمارولر میکرونیدلینگ سوزن میکرونیدلینگ