میکرواسکالپ در روش میکروپیگمنتیشن | قسمت سوم

امروزه، میکرواسکالپ سر روشی نوین در زمینه‌ی درمان ریزش مو و طاسی سر بوده که در دسترس همگان قرار گرفته و، همانطور که گفته شد، از زمانی که به عموم مردم معرفی گردیده است، به طور مداوم و پایدار پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. نقاط قوت این روش از شیوه‌های تاتوی موی سر، زمانی که با سایر روش‌های درمان ریزش مو مقایسه می‌گردد

میکرواسکالپ در روش میکروپیگمنتیشن | قسمت سوم

میکرواسکالپ سر 

از دیگر موارد مربوط به میکرو اسکالپ سر (تاتو پوست سر) و در ادامه‌ی مقالات قبلی، به توضیح سایر مسائل مربوط به این شیوه‌ی درمانی خواهیم پرداخت.
میکروپیگمنتیشن اسکالپ (پوست سر) – قبل و بعد آن
همچنان نیاز به اثبات این موضوع وجود دارد که آیا این روش کارایی لازم را دارد؟ به همین خاطر تنها می‌توان چندین عکس از قبل و بعد بعضی افراد که این روش را امتحان نموده‌اند، ارائه نمود: 

میکروپیگمنتیشن اسکالپ (پوست سر) و دیگر راه‌های درمانی و زیبایی ریزش مو
امروزه، میکرواسکالپ سر روشی نوین در زمینه‌ی درمان ریزش مو و طاسی سر بوده که در دسترس همگان قرار گرفته و، همانطور که گفته شد، از زمانی که به عموم مردم معرفی گردیده است، به طور مداوم و پایدار پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. نقاط قوت این روش از شیوه‌های تاتوی موی سر، زمانی که با سایر روش‌های درمان ریزش مو مقایسه می‌گردد، کاملاً منحصر به فرد می‌باشد. در اینجا به بررسی بعضی دیگر از شیوه‌های رایج امروزی در زمینه‌ی ریزش مو، خواهیم پرداخت. این روش‌ها شامل: داروها، شامپوهای ریزش مو، جراحی و حتی کلاه‌گیس و تکه‌های موی مصنوعی در میان سایر محصولات رشد مو، می‌گردد.
1.داروها : آقایان سال‌هاست که از داروهای متنوع برای درمان ریزش موی خود استفاده می‌نمایند. شناخته شده‌ترین داروها از میان سایر آن‌ها، مینوکسیدیل و فیناستراید می‌باشد؛ هر دوی این داروها دارای تأییدیه سازمان غذا و دارو (FDA) می‌باشند. مینوکسیدیل محصولی است که به صورت مایع و حتی در مواردی فوم بوده و می‌توان آن را بدون نسخه نیز تهیه نمود. این محصول را بایستی دو بار در روز به روی پوست سر گذاشته و آن را ماساژ دهید. در ابتدا، مینوکسیدیل به عنوان دارویی برای کنترل فشار خون معرفی گردید. اما، پس از مدتی از عوارض جانبی آن که شدت و تسریع در رشد مو بود نمایان گردید. به همین خاطر، متخصصان این دارو را به صورت محلول و یا فوم درآورده و استفاده‌ی موضعی از آن را به بیماران برای درمان ریزش مو، توصیه نمودند. مکانیزم عملکرد این دارو به این شکل است که فولیکول‌های موی شما را تحریک نموده و سبب رشد مو در سر و سایر نقاط بدن نیز، می‌گردد. این دارو، رگ‌های خونی بدن را کمی عریض نموده و به اکسیژن، خون و مواد مغذی اجازه می‌دهد تا خود را به فولیکول‌های موها برسانند. استفاده از این دارو و نتایج آن برای هر یک از افراد متفاوت خواهد بود. البته، اکثریت استفاده کنندگان این دارو می‌توانند نتایج حاصل از این دارو را بین 2 تا 6 ماه پس از استفاده، مشاهده نمایند. اما، استفاده از این دارو دارای مزایا و معایب نیز، می‌باشد: 
مزایا : تهیه‌ی آسان و بدون دردسر آن ( بدون نسخه) وهمچنین، سهولت استفاده از آن. بهره‌گیری از این دارو پس از پیوند مو مفید خواهد بود، چرا که سبب افزایش نتایج حاصل از این کار بوده و در رشد موها تأثیر بسزایی خواهد داشت.
معایب : این دارو برای بیماری ریزش موی پیشرفته مناسب نخواهد بود. گفتنی است، مردان بالای 30 سال ممکن است نتایجی را که افراد جوان‌تر که دچار ریزش مو شده‌اند، تجربه ننمایند. همانطور که اشاره شد، بیمارانی که از این دارو استفاده می‌نمایند نتایج آن را فوراً به دست نیاورده و ممکن است در اوایل فرآیند "ریزش موی" کمی را تجربه نمایند، چرا که فولیکول‌های موهای جدید، موهای قدیمی را به بیرون هل خواهند داد. همچنین، تنها 2% این راه‌حل برای زنان تأیید شده و اگر تنها 5% این راه‌حل را قوی‌تر نماییم، زنان ممکن است دچار فشار خون پایین و یا فشار خون بالا گردند، و سبب بروز موهای ناخواسته بر روی بدن زنان گردد.
اما، فیناستراید چیست و چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ این دارو تنها برای آقایان و فقط با یک نسخه‌ی قانونی و نوشته شده توسط پزشک قابل تهیه نمودن می‌باشد.این دارو به صورت قرص بوده و یک بار در روز بایستی مصرف گردد. این دارو برای بازگرداندن موها با تبدیل تستوسترون به دی‌هیدروتستوسترون، که یک هورمون است که فولیکول‌های مو را کاهش می‌دهد، عمل می‌نماید. فیناستراید سطح DHT در پوست سر را، در صورت استفاده‌ی روزانه، کاهش خواهد داد. گزارشات بسیاری در رابطه با رشد قابل توجه مو پس از استفاده از این دارو، وجود دارد. اما، این دارو چه مزایا و معایبی دارد:
مزایا : این دارو با کاهش سطح DHT ریزش مو را کاهش و در مواردی متوقف خواهد کرد. همچنین، این دارو به شکل قرص بوده و به همین خاطر استفاده‌ از آن آسان خواهد بود.
معایب : از این دارو بایستی در جای مناسب آن نگهداری کنید تا مزایای آن حفظ گردد. این دارو عوارض جانبی مانند: ابتلا به سرطان پروستات و کاهش میل و عملکرد جنسی را در پی خواهد داشت. همچنین، استفاده از این دارو توسط زنان باردار ممکن است سبب ایجاد نقایص مادرزادی در جنین گردد.
2.جراحی پیوند مو : این کار شامل جابه‌جایی مو از یک منطقه‌ی دارای مو به ناحیه‌ای از پوست سر است که دچار ریزش گشته و طاس شده است. جراحی پیوند مو شامل دو روش: جراحی نوار فولیکولی (FUSS) و استخراج فولیکولار (FUE) می‌باشد. در طی عمل جراحی FUSS پزشک نواری از پوست را از پشت سر شما( جایی که به وسیله‌ی موهای اطراف آن پنهان خواهد شد) برمی‌دارد. این نوار برداشته شده به بافت‌های پیوندی کوچکی تقسیم شده، که هر یک از آن‌ها دارای یک یا چند تار مو می‌باشد. اما، روش FUE به این شکل است که شما پشت سر خود را کاملاً اصلاح نموده، و جراح از هر یک از موهای اصلاح شده، به صورت جداگانه برای کاشت استفاده خواهد کرد. فرآین پیوند مو در هر دوی این روش‌ها به یک صورت انجام می‌گیرد و زمان معمول درمان برای هر یک ز آن‌ها بین 4 الی 8 ساعت می‌باشد.
مزایا : بیماران پیوند مو از نتایج طولانی مدت برخوردار بوده، و تا مدت‌ها نیاز به پیگیری درمان نخواهند داشت. همچنین، این روش سبب رشد مجدد موهای طبیعی در فرد متقاضی خواهد شد.
معایب : شامل هزینه‌های بالا بوده و بیمه بسیاری از روش‌های پیوند مو را پوشش نمی‌دهد. همچنین، اگر مو در دیگر قسمت‌های پوست سر شما وجود داشته باشد، قادر به استفاده از این روش خواهید بود. از دیگر معایب این روش، تحریک محل پیوند به وسیله‌ی خاراندن و یا ضربه زدن توسط بیمار می‌باشد که این امر قبل از رویش مجدد مو سبب ریزش آن شده و فرصت رشد را از آن‌ها می‌گیرد.
3.روش‌های دیگر : روش‌های دیگری برای مدیریت ریزش مو وجود دارد، مانند رژیم غذایی و مکمل‌های موجود برای این امر. کارشناسان متخصص تغذیه رژیم غذایی حاوی پروتئین را _که سبب رشد و تقویت مو می‌گردد_ توصیه می‌نمایند. در حالی که بعضی دیگر ادعا می‌کنند مکمل‌های دیگری مانند آهن، بیوتین و روی، از دیگر مواد غذایی تأثیرگذار در رشد و تقویت مو می‌باشد. البته، اگر شما دچار کم خونی نمی‌باشید، نباید از مکمل‌هایی مانند آهن استفاده نمایید. با این حال، در اکثر موارد نتایج و شواهد کافی در رابطه با تأثیر این مواد بر روی رویش مجدد مو، وجود ندارد. کلاه‌گیس و شامپو توسط افرادی که به هیچ یک از روش‌های درمانی پاسخ نمی‌دهند قابل استفاده می‌باشد. 

نتیجه‌گیری
با این که روش‌های مختلفی برای درمان ریزش مو و طاسی سر وجود دارد، اما، میکروپیگمنتیشن اسکالپ (پوست سر)، از سایر آن‌ها در شرایط متفاوت مانند ریزش و یا کم پشتی مو، بسیار موثرتر خواهد بود. این روش سریع‌ترین راه ممکن برای درمان ریزش و رویش مجدد مو بوده و به دلیل در دسترس بودن آن، نتایج مثبت آن در بیماران بی شماری دیده شده است.

    میکرواسکالپ سر میکروپیگمنتیشن میکرواسکالپ چیست؟ میکروپیگمنتیشن سر