میکرواسکالپ در روش میکروپیگمنتیشن | قسمت دوم

میکروپیگمنتیشن پوست سر یا عمان میکرواسکالپ فرآیندی است که از سوزن‌های ریزی برای تاتوی(تزریق) رنگ‌دانه به پوست سر استفاده می‌نماید. این امر سبب ایجاد فولیکول‌ تار موهایی نازک برای بازسازی تار مو در تمام نواحی سر و پر شدن آن، می‌گردد

میکرواسکالپ در روش میکروپیگمنتیشن | قسمت دوم

نگاهی دقیق به میکرواسکالپ سر

میکروپیگمنتیشن پوست سر یا عمان میکرواسکالپ فرآیندی است که از سوزن‌های ریزی برای تاتوی(تزریق) رنگ‌دانه به پوست سر استفاده می‌نماید. این امر سبب ایجاد فولیکول‌ تار موهایی نازک برای بازسازی تار مو در تمام نواحی سر و پر شدن آن، می‌گردد. روش میکروپیگمنتیشن فولیکول‌های تار موهای طبیعی شما را تکرار نموده، و در عین حال در مناطقی که مو کم پشت می‌باشد، آن ناحیه را تقویت نموده و تراکم آن را بیش‌تر می‌سازد. همچنین، این روش برای مردانی که فقط ریزش مو داشته و یا دچار کم پشتی مو می‌گردند و می‌خواهند آن را تقویت نمایند، مناسب می‌باشد.
1.این روش چگونه صورت می‌گیرد؟ : روش میکروپیگمنتیشن پوست سر معمولاً به سه جلسه‌ی مجزا تقسیم می‌گردد؛ هرچند زمان واقعی می‌تواند بسته به میزان ریزش مو، سبک درخواستی شما و عوامل دیگر، متفاوت باشد. در طول اجرای روش، سوزن‌هایی برای تزریق رنگ‌دانه به پوست سر استفاده می‌گردد که فرآیندی مشابه انجام تاتو را اجرا می‌نماید. اما، این روش یک فرآیند با تکنیکی پیشرفته و خاص می‌باشد که توسط متخصصان آموزش دیده انجام می‌گیرد. نقاط کوچکی که در لایه‌ی غشایی پوست ایجاد می‌گردد، به افراد دیگر تصویری از یک سر پر مو ولی کاملاً تراشیده را ارائه می‌دهد. قبل از انجام اولین جلسه‌ی درمان، در یک جلسه‌ی مشاوره، شما با یک فرد متخصص که درمان را به روی شما انجام می‌دهد، صحبت نموده و درخواست‌های خود مانند: مرز پیشانی تا محل رویش مو، موقعیت آن و همچنین تراکم و سایه‌ی تار موهای ایجاد شده را، مطرح می‌نمایید. هنگامی که به وسیله‌ی سوزن‌ها مشغول تزریق رنگ‌دانه به زیر پوست شوید، زخم‌هایی به جای هر یک از تزریق‌ها ایجاد می‌گردد که پس از مدتی از بین رفته و کمرنگ خواهد شد. این کمرنگ شدن سبب می‌شود تا پیگمنت‌ها کاملاً طبیعی و مانند یک تار مو به نظر برسد. از طرفی دیگر، سیستم ایمنی بدن این رنگ‌دانه‌ها را عضوی خارجی و متجاوز در نظر گرفته و به آن‌ها حمله می‌کند؛ که این امر نیز سبب کمرنگ شدن پیگمنت‌ها خواهد گشت. البته، این کمرنگ شدن تدریجی نقاط ایجاد شده، در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت خواهد بود؛ و نیازمند جلسات درمانی متفاوت و متنوعی می‌باشد. جلسه‌ی درمان هر بیمار شامل استفاده از سایه‌های متنوع میکروپیگمنتیشن می‌باشد. هر یک از این سایه‌های قابل اجرا، نیاز است تا در بعضی موارد رسوبات موجود در بعضی رنگ‌دانه‌ها را از میان باقی آن‌ها جدا نمایند. معمولاً رنگ‌دانه‌های سبک‌تر در طول جلسه‌ی اول دیده خواهند شد، در حالی که در جلسات بعدی کاربد این روش، رنگ‌دانه‌های تیره‌تر دیده خواهند شد.
2.مدت زمان هر جلسه‌ی درمان این روش چقدر می‌باشد؟
مدت زمان مورد نیاز برای هر جلسه‌ی درمان، متفاوت می‌باشد. اما، اولین جلسه معمولاً بین 3 الی 5 ساعت طول خواهد کشید، در حالی که جلسات ترمیمی که برای شما در نظر گرفته می‌شود، به دلیل این که با هدف رفع ایراد موجود و ایجاد سایه و تراکم مناسب‌تر صورت می‌گیرد، مدت زمان کم‌تری را به خود اختصاص خواهد داد.
3.قدمت این روش درمانی چقدر است؟
شواهد مستندی وجود دارد که درمان ریزش مو به وسیله‌ی رنگ‌آمیزی از دهی‌70 میلادی آغاز شده است. اما، تا سال 2002 این روش‌ها به طورر واقعی توسعه نیافته، و اولین درمان از طریق آن در سال 2006 انجام گرفته است.
4.موارد کاربرد آن چیست؟
موارد کاربردی مختلفی علاوه بر ریزش مو و کم پشتی آن برای این روش وجود دارد. این روش برای سوختگی، جراحی‌های مربوط به ریزش مو، و پوشاندن زخم‌های ناشی از پیوند مو، یا علائم ناشی از ضربه‌های وارده به پوست، مناسب می‌باشد. میکروپیگمنتیشن پوست سر برای استفاده از رنگ‌های متنوع و زینتی(اجرای تاتو به روی سر) نیز،ئ استفاده می‌گردد.
5.آیا این روش همراه با درد است؟
در حالی که اکثر بیماران در طول جلسات درمان ممکن است کمی درد تجربه نمایند _به خصوص در جلسه‌ی اول درمان_ به مرور و در جلسات بعدی یا همان جلسات ترمیم، میزان این درد برایشان کم‌تر و حتی در مواردی عادی جلوه می‌نماید. جالب است بدانید، بعضی نواحی سر دارای رگ‌های عصبی بیشتری بوده و به همین خاطر درد بیشتری در این مناطق احساس خواهد شد. اما، اکثریت افرادی که در مسیر درمان طاسی سر خود با این روش قدم می‌گذارند، بیش‌تر بر مزایای درمان متمرکز بوده و ناراحتی و درد کم‌تری را احساس خواهند نمود. با این حال، استفاده از این روش نسبت به انجام خالکوبی به روی سر و یا روش پیوند مو، از درد کم‌تری برخوردار خواهد بود. بیهوشی، یکی از راه‌هایی است که برای انجام این روش پیشنهاد می‌گردد؛ البته، بسیاری از مردان هنگام استفاده از آن، از بیهوش شدن دوری خواهند کرد.
6.دوره‌ی درمان آن چقدر طول می‌کشد؟
هیچ دوره‌ی زمانی یا دوره‌ی بهبودی بعد از درمان میکروپیگمنتیشن پوست سر وجود ندارد؛ در حالی که پس از هر جلسه کمی قرمزی به روی پوست ایجاد شده و ممکن است بین 24 الی 48 ساعت زمان ببرد تا رفع گردد، اما، بسیاری از بیماران فردای انجام این روش بدون هیچ مشکلی به سر کار خواهند رفت. مدت زمان مورد نیاز بین هر جلسه‌ی درمان، حدود یک هفته می‌باشد.
7.آیا عوارض جانبی دارد؟
میکروپیگمنتیشن پوست سر عوارض جانبی کمی خواهد داشت، البته اگر وجود داشته باشد. توجه داشته باشید: بعد از هر جلسه‌ی استفاده از این روش، پوست سرتان کمی قرمز خواهد شد، و نقاط ایجاد شده تیره‌تر و بزرگ‌تر شده و پوست به طور همزمان شروع به بهبودی خواهد نمود. اما، دوباره، در محل این نقاط دلمه بسته شده، از بین رفته و می‌افتد، و بعضی رنگ‌دانه‌ها را نیز همراه خود از بین خواهد برد.
8.آیا میکروپیگمنتیشن پوست سر تنها برای مردان می‌باشد؟
این روش در درمان ریزش مو هم در مردان و هم در زنان قابل استفاده می‌باشد. زنان مانند مردان می‌توانند به دلایل بسیاری مانند: زایمان، جراحی، استرس و یا عوامل دیگری دچار ریزش مو گردند. روش میکروپیگمنتیشن پوست سر در میان زنان می‌تواند یک سرویس سریع رشد مو را ارائه دهد. با این وجود، تفاوتی در زمینه‌‌ی انجام این روش در میان بانوان و آقایان وجود دارد. در حالی که آقایان این روش را برای برگرداندن فولیکول‌های موهای تراشیده‌ی خود استفاده می‌نمایند؛ هدف اولیه‌ی بانوان از به کارگیری این روش، کاهش تضاد بین پوست سر و موهای آن‌ها، خواهد بود. زنان معمولاً موهای خود را به طور مساوی در تمام نقاط سر از دست خواهند داد، و بسیار بعید است که آن‌ها به طور کامل دچار طاسی سر گردند. علاوه بر این، تار موهای خط پیشانی زنان دست نخورده و سالم خواهد ماند. تراشیدن موی سر پیش از شروع جلسات درمان برای بانوان ضروری نمی‌باشد. در عوض، متخصص، این کار را با بخش‌بندی موی سر انجام خواهد داد. در نتیجه، _پوست سر سایه زده شده با این روش_ تشخیص تفاوت رنگ بین مو و پوست سر را سخت خواهد نمود، چرا که تار موها ضخیم‌تر به نظر خواهد رسید.
نکته این که، استفاده از این روش برای خانم‌هایی با رنگ موی تیره یا خرمایی توصه شده، و بهتر است آن دسته از بانوانی که دارای موهای روشن می‌باشند، از این کار صرفه نظر نمایند.
9.تا چه اندازه نگهداری و مراقبت لازم می‌باشد؟
در چند روز اول بایستی از فعالیت‌هایی که موجب تعریق پوست سر می‌گردند، به شدت اجتناب نمایید. استعمال شامپو و یا شستن سر نیز ممنوع می‌باشد. از روز چهارم به بعد، بیش‌تر آقایان می‌توانند با استفاده از پوشاندن مناطق حساس، موهای رشد کرده را بتراشند، اما، بایستی مراقب باشند تا زخم‌های به وجود آمده از بین نرفته با آن‌ها تماس نداشته و آن‌ها را جدا ننمایند. در بسیاری از موارد، درمان طاسی سر با این روش بین 4 تا 6 سال ماندگاری داشته و نیاز به ترمیم‌های پی در پی به دلیل محو شدن رنگ‌دانه‌ها نخواهد داشت.
10.میکروپیگمنتیشن پوست سر چه میزان هزینه دارد؟
هزینه‌ی این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال، کلینیک منتخب شما، کشوری که به آن برای انجام این کار سفر می‌نمایید، نوع روشی که برای این کار استفاده می‌شود، و از همه مهم‌تر میزان کم پشتی و یا طاسی سر شما.
11.آیا نتایج میکروپیگمنتیشن پوست سر همواره واقعی به نظر خواهد رسید؟
کیفیت و واقع‌گرایی این روش در هر فرد و نیز در هر کلینیک، متفاوت خواهد بود. از طرفی تجربه و مهارت متخصصی که شما انتخاب می‌نمایید بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در حالی که بخش عمده‌ی درمان‌ها نتایج بسیار خوبی داشته است، اما، گاهی اوقات نتایج بدی را نیز، سبب خواهد گشت. بنابراین، پیش از اقدام به هر کاری بهتر است که درباره‌ی یک کلینیک و متخصص مورد نظر خود، یک تحقیق جامع به عمل آورید.
12.معایب میکروپیگمنتیشن پوست سر چیست؟
در رابطه با این روش درمانی، مخالفت‌های کمی نیز وجود دارد: *این روش ممکن است از دید بعضی مردان بی عیب و نقص به نظر نرسد. چرا که ممکن است مانند طرحی از تاتو به نظر برسد و برای رفع آن نیاز به لیزر باشد. *قرار گرفتن بیش از حد در برابر اشعه‌ی ماوراء بنفش، محو شدن رنگ‌دانه‌ها را سرعت می‌بخشد. این امر ممکن است سبب نیاز به جلسات ترمیم بیش از حد معمول، گردد. *مردان بایستی همیشه موهایشان کوتاه باشد تا مزایای این روش بیش‌تر خود را نشان دهد.

    میکرواسکالپ سر میکروپیگمنتیشن میکرواسکالپ چیست؟