تفاوت میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک فرآیند متناوب می‌باشد. این بدان معناست که، این روش لایه‌ی فوقانی پوست شما را از سلول‌های مرده و دیگر زائده‌های پوستی پاک نموده . اما، میکرونیدلینگ بلکه سبب تشویق پوست برای بازسازی و جوان‌سازی پوست و ایجاد یک لایه‌ی سطحی جدید می‌گردد.

تفاوت میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن

فرق میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن

راه‌های متنوعی برای جوان‌سازی پوست صورت شما، آن هم بدون جراحی وجود دارد. امروزه، چشمه‌های آب گرم درمانی بسیاری وجود دارد که محدوده‌ی درمانی و محصولات ترمیم‌ کننده‌ی پوست بسیاری را برای درمان و بهسازی ظاهر پوست شما تعبیه نموده است. اما، برای درک هر چه بیشتر از تجربیات پزشکی و روش‌های مراقبتی معمول پوست خود، این امر که شما عزیزان متوجه گردید چه تعداد روش مختلف برای بهبود وضعیت پوستتان وجود دارد، از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.
زمانی که حرف از جوان‌سازی پوست به میان می‌آید، روش‌های درمانی میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن، اولین راه‌حل‌های پیشنهادی به شما عزیزان خواهد بود، که اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. در ادامه، نگاهی دقیق‌تر به تفاوت موجود بین این دو روش، خواهیم پرداخت.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک فرآیند متناوب می‌باشد. این بدان معناست که، این روش لایه‌ی فوقانی پوست شما را از سلول‌های مرده و دیگر زائده‌های پوستی پاک نموده و پوستی جدید، جوان و سالم را برای شما به ارمغان می‌آورد. میکرودرم ابریژن می‌تواند یک روش موثر در جوان‌سازی پوست باشد، و البته، همین نظریه در بسیاری دیگر از روش‌ها شامل لایه برداری شیمیایی و حتی خانگی پوست، قابل استفاده خواهد بود.

میکرونیدلینگ

اما، میکرونیدلینگ روشی غیر انتزاعی می‌باشد. این روش غیر انتزاعی، لایه‌ی فوقانی و سطحی پوست را پاک نمی‌نماید، بلکه سبب تشویق پوست برای بازسازی و جوان‌سازی پوست و ایجاد یک لایه‌ی سطحی جدید می‌گردد. این بدان معناست که میکرونیدلینگ بیش‌تر از این که به بهبود سطح پوست بپردازد، به دلیل تحریک پوست جهت تولید کلاژن و الاستین برای تقویت بهبود وضعیت پوست، از طرفداران بسیاری برخوردار می‌باشد.

میکرونیدلینگ بهتر است یا میکرودرم ابریژن؟

از آن جایی که میکرودرم ابریژن یک روش فرآیند متناوب است که بر روی برداشتن سلول‌های پوستی بیرونی متمرکز می‌باشد، در درمان مشکلات پوستی موثرتر واقع خواهد شد. مردان و زنان نگران و مبتلا به زخم‌های آکنه‌ی خفیف، بافت‌های ناهموار و رنگ‌دانه‌های متعادل، ممکن است بتوانند از طریق جلسات درمانی روش میکرودرم ابریژن، به پوست ایده‌آل خود نزدیک گردند.
با این حال، بر خلاف روش میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ قادر به پرداختن به مسائل عمیق پوستی می باشد. از آن جا که میکرونیدلینگ سبب تولید بافت جدید پوستی می‌گردد، راه‌های متفاوت درمان از این طریق می‌تواند ظاهر زخم‌های عمیق، چین و چروک، لکه‌های قهوه‌ای و حتی خطوط چاقی و لاغری را بهبود ببخشد. شایان ذکر است، که هر دوی این روش‌ها از جمله راه‌حل‌های معمول و پر طرفدار برای ترمیم و جوان‌سازی پوست هستند که امروزه بسیار رایج می‌باشند. شما عزیزان با مراجعه نزد پزشک متخصص و اطلاع از وضعیت پوست خود می‌توانید با انتخاب یکی از این دو روش، البته با توجه به توصیه‌ی پزشک، پوستی سالم و شاداب را به خود هدیه دهید.

    میکرونیدلینگ میکرودرم ابریژن تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ میکرودرم چیست میکرونیدلینگ چیست