بهترین و بدترین نقاط تاتو بدن | قسمت دوم

بدیهی است با توجه به این که شما می‌توانید در هر ناحیه از بدنتان که می‌خواهید تاتو انجام دهید، بهتر است این موضوع را در ذهن خود داشته باشید که بعضی نقاط بدن را نمی‌توان جزء ایده‌آل‌ترین نواحی برای تاتو در نظر داشت؛ خصوصاً این که اگر شما نگران محو شدن و یا کشیده شدن طرح در صورت چاقی و یا لاغری خود باشید. به همین خاطر، ممکن است شما به دلیل بالا رفتن سن و تغییرات فیزیکی‌ای که در بدن ایجاد می‌گردد

بهترین و بدترین نقاط تاتو بدن | قسمت دوم

در مقاله قبلی به نام بهترین و بدترین نقاط تاتو بدن | قسمت اول بهترین نقاط بدن برای تاتو را توضیح دادیم حال به ادامه مبحث با موضوع بدترین نقاط بدن برای انجام تاتو می پردازیم .

بدترین‌ها نقاط برای تاتو 

1.شکم
یک بار دیگر قابل ذکر می‌باشد که ناحیه‌ی شکم محل مناسبی برای انجام تاتو نخواهد بود. این قسمت از بدن در اثر چاقی و لاغری دچار تغییر گشته و این تغییرات بر روی تاتوی انجام شده تأثیرات بسزایی خواهد داشت. به این معنا که، در اثر کشیدگی و یا افتادگی پوست، طرح تاتو به همان میزان دچار تغییر خواهد گشت. البته، بانوانی که قصد بچه‌دار شدن داشته و وارد دوران بارداری می‌گردند بایستی بدانند که در ازای به دنیا آوردن یک کودک بهای کمی را بابت تاتوی خود خواهند پرداخت، چرا که ارزش وجودی یک فرزند برای مادر، بالاتر از هر چیزی در دنیا می‌باشد.
در حقیقت، موضوعی که این مطلب قصد توضیح آن را دارد این است که، اگر بر روی بدن شما به عنوان یک خانم تاتو وجود دارد و شما قصد دارید تاتوی دیگری به روی بدنتان انجام دهید، اگر علاقه دارید که یک روزی طعم مادر شدن را بچشید، بهتر است که با تاتوکار خود یک جلسه‌ی مشاوره داشته باشید. چرا که با انجام تاتو به روی شکم خود و استفاده‌ی مداوم از مرطوب کننده در این زمان، باز هم با بزرگ شدن شکم و کشیدگی پوست، طرح تاتوی شما دچار تغییر و به هم ریختگی خواهد شد.
2.خطوط چروک
هر نقطه از بدن که پوست آن دچار کشیدگی و یا با خم شدن آن قسمت دچار خمیدگی می‌گردد، بهتر است که برای انجام تاتو از آن ها اجتناب نمایید، چرا که پوست‌هایی که با تغییر وضعیت بدن تغییر می‌نمایند، بهبودی کامل تاتو را بسیار سخت خواهند نمود.
خطوط چروک مانند خطوطی که در مچ دست، زیر بغل و مفصل‌ها مانند زانوها و قسمت خارجی آرنج شما وجود دارد، از دیگر نقاطی است که بهبودی تاتو در آن‌ها با تأخیر صورت می‌گیرد. این نواحی اغلب با کشش پوست همراه خواهند بود. کشیدگی مداوم پوست سبب شکسته شدن تاتوی انجام شده، کاهش روند بهبودی و آسیب راسنی به خطوط و رنگ تاتو خواهد شد.
3.انگشتان و دست‌ها
با توجه به تابش مستقیم نور خورشید به دستان و انگشتان، تاتوی انجام شده به روی آن‌ها به سرعت محو خواهد شد. اما، عوامل دیگری نیز وجود دارد که بر روی آن‌ها تأثیرگذار خواهد بود. برای مثال، با شستم مداوم دست‌ها با مواد شوینده، پوسته پوسته شدن پوست با سرعت بیشتری اتفاق افتاده و سبب شده تا تاتوهای موجود به روی آن‌ها نسبت به سایر نقاط بدن، محو و تار گردد.
بنابراین، اگر شما از آن دست افرادی می‌باشید که درباره‌ی ماندگاری تاتوی خود با افزایش سن می‌باشید، بهتر است که از انجام تاتو به روی پشت دستانتان و همچنین انگشتان دست خود، اجتناب نمایید. کف دستان و انگشتان شما به سرعت دچار فرسودگی می‌گردد و رنگ تاتو به سختی در آن‌ها ماندگار خواهد بود. می‌توان تضمین نمود تاتوهای انجام شده در کنار انگشتان و کف دستانتان با سرعت هر چه بیشتر پس از بهبودی جای زخم تاتو، محو خواهد شد. 
4.پا
در حالی که همواره می‌توانید بر روی پاهای خود تاتو انجام دهید، بایستی توجه داشته باشید که اگر طرح اجرا شده کم‌کم شروع به محو شدن نمود، به این خاطر است که از رنگ تاتو در این منطقه از بدن کم‌تر مراقبت صورت می‌گیرد و بهتر است که از انجام تاتو در این ناحیه اجتناب نمایید. 
تاتو بر روی مچ پا، دو طرف پا، بالای پا و اطراف پاشنه ممکن است نیاز به توجه بیشتری داشته باشد، چرا که این نواحی مدت زمان زیادی را در جوراب و یا کفش‌هایتان سپری می‌نمایند. همچنین، مناطق یاد شده در معرض خاک و باکتری نیز قرار گرفته و این موارد می‌تواند سبب محو شدن طرح تاتو گردد.
5.گوش داخلی
انجام تاتو در گوش داخلی در ابتدا می‌تواند عالی به نظر برسد. اما، مدت زمان زیادی را دوام نخواهد آورد. چرا که داخل گوش رنگ را به خوبی نگه نداشته و خطوط ایجاد شده به سرعت شروع به تار شدن خواهند کرد. بنابراین، اگر شما نمی‌توانید به صورت مداوم از تاتوی انجام شده در داخل گوش نگهداری نمایید، این ناحیه محل مناسبی برای انجام تاتو نخواهد بود.
6.مناطقی که با لباس‌ها دچار اصطحکاک می‌گردند
قبل از انجام تاتو بهتر است که به خوبی در رابطه با محلی که می‌خواهید آن را انجام دهید، فکر نمایید. محلی که دچار اصطحکاک با دیگر قسمت‌های بدن قرار می‌گیرد، مانند: انگشتان، ران و زیر بغل گزینه‌ی مناسبی برای اجرای تاتو نمی‌باشد و طرح تاتو به سرعت محو خواهد شد. به طور مشابه، مناطقی که در معرض اصطحکاک با لباس قرار می‌گیرند مانند: کمر شلوار، لباس زیر زنانه و دیگر مناطقی که همواره با لباس پوشانده می‌شوند نیز، با سرعت بیش‌تری محو خواهند گشت.
با این که شما عزیزان می‌توانید در هر نقطه از بدن که می‌خواهید تاتو انجام دهید، ایده‌ی بهتری می‌باشید که محلی را انتخاب نمایید که برای مدت زمان بیشتری ماندگاری داشته باشد. برای اطلاع از این امر، بهتر است با یک تاتوکار و یا فرد متخصص، مشورت نمایید.   

 

    تاتو تاتوبدن نقاط ممنوعه تاتو بهترین ناحیه تاتو بدترین ناحیه تاتو