بهترین و بدترین نقاط تاتو بدن | قسمت اول

بدیهی است با توجه به این که شما می‌توانید در هر ناحیه از بدنتان که می‌خواهید تاتو انجام دهید، بهتر است این موضوع را در ذهن خود داشته باشید که بعضی نقاط بدن را نمی‌توان جزء ایده‌آل‌ترین نواحی برای تاتو در نظر داشت

بهترین و بدترین نقاط تاتو بدن | قسمت اول

بهترین و بدترین نواحی بدن برای انجام تاتو

بدیهی است با توجه به این که شما می‌توانید در هر ناحیه از بدنتان که می‌خواهید تاتو انجام دهید، بهتر است این موضوع را در ذهن خود داشته باشید که بعضی نقاط بدن را نمی‌توان جزء ایده‌آل‌ترین نواحی برای تاتو در نظر داشت؛ خصوصاً این که اگر شما نگران محو شدن و یا کشیده شدن طرح در صورت چاقی و یا لاغری خود باشید. به همین خاطر، ممکن است شما به دلیل بالا رفتن سن و تغییرات فیزیکی‌ای که در بدن ایجاد می‌گردد و یا حتی در بعضی موارد و در میان خانم‌ها به علت بارداری، ترجیح دهید که از تاتو در این نواحی اجتناب نمایید.
اما مهم‌ترین مسأله این است که، وقتی بحث مدت زمان ماندگاری تاتو پیش می‌آید، توجه داشته باشید که تا چه میزان ناحیه‌ی تاتو در معرض نور خورشید قرار خواهد گرفت. در حالی که شما می‌توانید همیشه محل تاتو را با استفاده از کرم ضد آفتاب محافظت نمایید، اگر که می‌خواهید رنگ تاتوی شما برای سال‌هایی که در پیش رو می‌باشد تازه به نظر برسد، مخصوصاً که در تاتوی شما رنگی به جز مشکی به کار رفته باشد؛ ممکن است انتخاب منطقه‌ای از بدن که همواره شما با استفاده از لباس می‌توانید آن را بپوشانید ایده‌ی بهتری باشد.
زمانی که قصد دارید تاتویی رنگارنگ به روی ناحیه‌ای از بدن انجام دهید، انتخاب منطقه‌ای از بدن که مقدار کمی در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد برای طول عمر رنگ‌های به کار گرفته شده بسیار مناسب خواهد بود. چرا که رنگ‌های تاتو در اثر تابش نور خورشید به آن‌ها به مرور زمان محو خواهد شد. به یاد داشته باشید رنگ‌های روشن خیلی سریع‌تر نسبت به رنگ‌های تیره محو خواهد شد.
همچنین، اندازه و شکل تاتو نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد و بین ده تا بیست سال عالی به نظر برسد، پس قطعاً در رابطه با این موارد قبل از استفاده از رنگ تاتو، با تاتوکار خود صحبت نمایید. آن‌ها در انتخاب بهترین گزینه از میان همه‌ی طرح‌های پیش روی شما کمک نموده، و شما را در انتخاب بهترین ناحیه برای انجام تاتو یاری خواهند نمود. در اینجا با توجه به نظر کارشنان تعدادی از بهترین و بدترین نواحی بدن که روی طول عمر طرح تأثیرگذار بوده را، به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

بهترین‌ نقاط برای انجام تاتو بدن 

1.ناحیه‌ی ترقوه
اگر شما هر روز در حال خیالبافی برای انجام تاتو بالای سینه ی خود می‌باشید، ممکن است ناحیه‌ی ترقوه یک پیشنهاد عالی برای این امر باشد. این ناحیه از بدن میزان کمتری در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، چرا که می‌توان به راحتی آن را با پوشیدن بلوز و یا شال(گردن) پوشاند. همچنین، قسمت ترقوه ناحیه‌ای است که پوست آن با بالا رفتن سن، کم‌ترین میزان کشیدگی پوست را دچار می‌گردد؛ که این خود یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند در ماندگاری تاتو تأثیرگذار باشد.
2.بازو
ممکن است شما اکثر اوقات در معرض نور خورشید باشید، و قصد داشته باشید به جای یک منطقه‌ی به مراتب بیشتر محافظت شده، به روی بازوی خود تاتو انجام دهید. قسمت داخلی ساعد شما عملاً در برابر نور خورشید ایمنی خواهد بود. بدون هجوم ثابت اشعه‌های UV _ که رنگ‌دانه‌ها را از بین می‌برد_ طرح تاتو در این قسمت از بدن تا مدت‌ها تازه به نظر خواهد رسید.
3.پشت شانه
از جمله تاتوهایی که در مناطقی از بدن انجام می‌شود که قابل مشاهده نبوده و می‌توان آن‌ها را با لباس پوشاند، می‌توان به تاتوهایی که بر روی پشت بدن اجرا می‌شود، اشاره نمود. این ناحیه از بدن به طور معمول در معرض اشعه‌های نور خورشید قرار نمی‌گیرد، و کاملاً برای پوشانیدن آن در برابر اشعه‌های مضر خورشید مناسب می‌باشد.
4.بالای ران
بالای ران یکی دیگر از بهترین نقاطی است که می‌توان برای انجام تاتو به روی آن اقدام نمود. این ناحیه از پا نیز، جزء آن دسته از نواحی بدن است که از تابش مستقیم نور خورشید به آن از طریق پوشیدن شلوار و یا دامن، می‌توان جلوگیری نمود. 
5.حد فاصل بین گردن تا موی سر
اجرای تاتو درست روی گردن و زیر موی سر، باعث می‌شود تا نقش تاتو در صورت عدم قرارگیری مداوم در برابر نور خورشید، همواره تازه و نو به نظر برسد. و این موضوع قطع به یقین زمانی ثابت می‌گردد که شما موهای بلندی داشته و آن‌ها را آزادانه رها نمایید. این کار به شما کمک می‌نماید تا هر چه بیشتر از تاتوی موجود به روی گردنتان، محافظت نمایید.
6.قفسه‌ی سینه
اجرای تاتو به روی قفسه ی سینه، یعنی ناحیه‌ای از بدن که به سمت شکم متمایل باشد، محل مناسبی برای انجام تاتو به روی آن خواهد بود. این امر به دلیل آن است که اغلب اوقات این ناحیه از بدن با لباس پوشانده شده، بنابراین، از تابش نور خورشید به آن جلوگیری خواهد شد.
جالب است بدانید، یک مسأله مهمی که وجود دارد این است که اگر فردی که متقاضی تاتو می‌باشد خانم باشد و باردار گردد، این ناحیه از بدن به دلیل این که بالاتر از شکم قرار دارد آن چنان دچار کشیدگی نخواهد شد. البته، در صورت بروز این اتفاق، میزان کشیدگی آن زیاد نخواهد بود. اما، اگر این مسأله شما را نگران خواهد کرد، بهتر است که با تاتوکار خود صحبت نموده و از تاتو به روی مناطقی که ممکن است دچار کشیدگی شده و یا طرح به مرور محو گردد، اجتناب نمایید.
7.شانه و ساق پا
به دلیل این که پوست شانه‌ها و ساق‌های پا در اثر عوامل گوناگون آن چنان دچار تغییر نخواهد شد، به همین خاطر می‌تواند یک انتخاب مناسب برای انجام تاتو باشد. شما عزیزان می‌توانید این نواحی را با دیگر مناطق بدن مانند شکم‌تان که در طول زندگی دچار تغییر می‌‌‌گردند مقایسه نمایید. برای مثال، زمانی که خانمی باردار شود و شکم وی دچار کشیدگی گردد، شانه‌ها و ساق پاهای شما دچار تغییر نخواهد گشت.
یک نکته‌ی مهم که بایستی شما عزیزان از آن اطلاع داشته باشید این است که، شما مجبور نمی‌باشید که تمام مدت تاتوی خود را با لباس بپوشانید و یا این که در بیست سال آینده طرح تاتوی شما چگونه به نظر خواهد رسید. تنها کاری که لازم است شما در صورت تصمیم به اجرای تاتو و نشان دادن آن به اطرافیان انجام دهید، این است که کمی کرم ضد افتاب به روی آن بمالید. با این کار شما می‌توانید تاتوی خود را آزادانه و بدون هیچ مشکلی در معرض دید دیگران قرار دهید.
برای اطلاع از نواحی ممنوعه انجام تاتو، ما را در مقاله‌ی بعدی به نام  بهترین و بدترین نقاط تاتو بدن | قسمت دوم همراهی نمایید.  

    بهترین نقاط تاتو نقاط ممنوعه تاتو تاتو تاتوبدن